Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Burçlara göre dekorasyon; Başak burcu

Mantıklı ve titizliğiyle bilinen Başak'lar, düzenli ve tertipli olmak isterler. Bu yüzden bol dolaplı ve raflı dekorasyonları tercih ederler. En mutlu oldukları renkler ise; krem, bej, beyaz ve açık mavilerdir.


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!


Burçlara göre dekorasyon; Başak burcu‘Başak’lar hangi tarihler arasında doğmuştur?


24 Ağustos - 22 Eylül tarihleri arasında dünyaya gelenler, Başak burcu insanı olarak kabul edilir. Başak burcu insanlarının genel özellikleri nelerdir?


Prensiplere bağlılık, mantık hakimiyeti, detaycılık, kuralcılık.Başak burcu evinde nasıldır?


Titiz ve düzenlidirler. Her şey yerli yerinde olsun isterler. En ufak bir dağınıklık onların canını sıkacağı için evlerinde her şeyi toparlayacak bol raflı dolaplar, saklama üniteleri, sandıklar onlar için idealdir. Büyük kitaplıklarda, cetvel gibi sıralanmış kitaplar evlerinde en dikkat çeken köşelerdir. Pek çoğunda simetri hastalığı vardır. O nedenle sehpa üzerindeki objelerin bile yeri bellidir. Sarının tonlarının yanı sıra evlerinde yine sarıya yakın krem ve bej tonları hakimdir. Ahşabın sıcaklığından hoşlanan Başaklar, objelerde tercihlerini camdan yana kullanırlar.Başak burcu insanlarının dekorasyon zevki nasıldır?


Moda ya da pahalı zevkler onun için önemli değildir; önemli olan pratik ve akıllı yerleştirmelerdir. Detaylara önem verdikleri için evlerinin her köşesini ayrı bir titizlikle kurgulayacaklardır. Temizlik, bakım ve hijyen ihtiyaçları giyimlerine olduğu gibi yaşadıkları mekana da yansıyacaktır. Hayatlarını kolaylaştıran cihazlara özel ilgileri vardır. Kırık ya da bozuk bir eşyaya bu eve yer yoktur.


Burcun rengi: Toprak rengi.


Tarzları için öneri: Açık renkler ve net çizgilerle sağlanacak modernist bir kabuğun içinde özel kişisel köşelerle yaratılacak düzen.‘Başak’lara dekorasyon tavsiyeleri nelerdir?


En mantıklı burç olarak her şeyin düzenli ve yerli yerinde olduğu bir yer arzuluyorsunuz. Organize olabilmeniz için raflar olmazsa olmazlardan ama aynı zamanda eski parçalar, hafif ahşap ve cam objelerden de hoşlanıyorsunuz. Renk seçimleriniz açık mavi, sarı-yeşiller ve krem.


OTURMA ODASI:


En önemli özelliğiniz düzen olmasına rağmen bu sizin sıkıcı biri olduğunuz anlamına gelmiyor. Her şey için bir yer ve her şey yerli yerinde" isimli yıldızın altında doğmuşsunuz ve temiz bir ortak kullanım alanı size çekici geliyor. İlk durağınız: hoş sandıklar almak için alışverişe çıkın. Eşya yığınlarını göze hoş göstermek sizi neşelendirebilir. Mis kokulu, organik temizlik malzemeleri de öyle. Mmm, lavanta: masadaki inatçı lekeye de, ruha da iyi gelir. Savurgan olduğunuz alan? Tüm ciltli kitaplarınızı ve hobilerinizi organize edebileceğiniz uygun kitaplıklar. Malzemesi ahşap olmalı; renk paletinizde ise kirli beyaz ve bej. Şimdi şehre inin: rafine kasabaları düşünün. Hatta en iyisi yalnızca rafine olsun.


YATAK ODASI:


Başkalarıyla düzenli ve güvenilir şekilde çalışıyorsunuz-takdir ettiğiniz dizayn da aynen böyle. Detaylara olan dikkatiniz tarafından yönetiliyor-ve usta işiyle ilgili içsel bilginizle-amaç saflığı istiyorsunuz. Eski bir minderi öylece odanıza atamanız yeterli olmaz; odada kitaplarınız için saklama kompartımanı ve zamana karşı dayanıklı olmalı. Öncelikle dağınıklığı ortadan kaldırın; temiz ve açık bir alan sinirlerinizi yatıştırır. Sonra da vazolar ve mumluklar ile sessiz, organik malzemelerle süsleyin. Sadelik-hafif ahşaptan bir karyola başı ve uyumlu bir kitaplık-ihtiyacınız olan tek şeydir.


Renkleriniz: Açık mavi ve kremler, bej ve beyazlar.