Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Burçlara göre dekorasyon; Boğa

Boğa burcundan olanların özellikleri, rahata ve konfora ulaşabilmek için çalışma ve para kazanma içgüdüsü, lüks ve statü tutkusu, yüksek estetik ve sanatsal zevk, damak tadına düşkünlük şeklinde özetlenebilir.Burçlara göre dekorasyon; BoğaBoğa burcu hangi tarihler arasında doğanların burcudur?


21 Nisan – 20 Mayıs tarihleri arasında dünyaya gelenler, Boğa burcu insanı olarak kabul edilir.Boğa burcu insanının dekorasyon zevki nasıldır?


Doğayı ve yeşili en çok seven onlardır; bu nedenle ekolojik tasarımların takipçisi olacaklardır. Tutumlu ve biriktirici karakterleri nedeniyle kaliteli ve yıllar boyunca kullanabilecekleri eşyalar seçmelidirler. Keyiflerine ve alışkanlıklarına fazlasıyla düşkün oldukları için sadece estetik değil, konfor gücü de yüksek tasarımlar onları rahat ettirecektir. 


Burcun rengi: Yeşil. 


Tarzları için Melda Narmanlı Çimen’in önerisi: Doğayı evin içine sokacak bir renk paleti, bitki köşeleri ve doğal ahşaptan seçkin tasarımlarla konformist-şık bir tarz. ‘Boğa’ların dekorasyonda vazgeçilmezleri nelerdir?


Sanata, tasarıma ve doğaya düşkün Boğalar, bu etkileri evlerine taşır. Evleri adeta bir botanik bahçesidir. Evdeki koltuklardan yatak örtülerine hatta yemek tabaklarına kadar her yerde çiçek desenine rastlamanız mümkündür. Aynı zamanda lükse de çok düşkün olan Boğalar, söz konusu evleri olunca hiçbir masraftan kaçmaz, en orijinal eserleri evlerinde toplarlar. Çünkü onlar, evleri istedikleri gibi olduğu sürece kendilerini güvende ve huzurlu hissederler. Ahşap vazgeçilmezleri arasındadır. Ahşap ağırlıklı eşyalar, krem ve toprak tonlarındaki döşemelerle tamamlanır. Aksesuarda parlak pirinç, cam ve metal vazgeçilmezleri arasındadır.


Konfora düşkün Boğa'lar özel zevkleri vardır. Müzikle haşır neşir olmayı severler. Bahar renkleri ve toprak tonlarını görmek onları dinginleştirir.Boğa burcu insanları ne ister?

Konfora dayalı, lüks ve içinde genellikle müzik olan geleneksel ve karmaşık olmayan bir yer istersiniz. Bahar renkleriyle toprak tonlarını, pelüş malzemeler ve ahşap mobilyalarla kombinleyin. Hayatın güzelliklerini yansıtan klasik, güzel işlenmiş parçalara da bakabilirsiniz.  Boğa burcundakilerin oturma odası nasıldır? 


Türünüzü biliyoruz. Boğaların çok özel bir zevkleri vardır. Yönetici gezegeniniz Venüs sayesinde güzellik anlayışınız güzeldir. Güzellikten biraz uzak olan her şey moralinizi bozabilir. Aslında oturma odası sizin için evin en can alıcı yeridir, olumlu enerjinin akması gerektiği dünyanın merkezidir. Taze çiçeklere para yatırın.


Çiçeklerin kokusu gününüzü aydınlatacaktır. Paranın satın alabileceği en rahat koltuk da öyle -içinde eriyip gitmek isteyeceksiniz. Müziğe olan ilginiz yüzünden film müzikleri söz konusu olduğunda cimrilik etmeyin: yarım kuyruklu bir piyano mu, yoksa son teknoloji bir müzik seti mi alacağınız size kalmış.Boğalar yatak odasını nasıl dekore etmeli? 


Neyi beğendiğinizi biliyorsunuz ve fikrinizi değiştirmeye de niyetiniz yok. Sizin için ideal yatak odası konforlu ve lüks olmalıdır. Zenginliği ve hayatın güzelliklerini yansıtmalıdır. Versailles sarayını düşünün! Zarif detayları- terzi elinden çıkmış perdeler, özel yapım yatak takımı-seçer, evinizi barınak gibi gösterecek hiçbir şeye kuruş harcamazsınız. Ancak aşırı bolluk konusunda dikkatli olun: Harika ipek çarşaflarınıza, uygun yorganınıza ve pelüş kırlentlerinize zemin teşkil etmesi için zengin ahşap bir yatak başlığı ekleyin! Sonra da bir bardak şarabınızı alarak arkanıza yaslanın. İşte tam mutluluk. Renkleriniz: Toprak tonları, açık doğal kahverengiler, zengin gülkurusu ve pembeler.