Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Burçlara göre dekorasyon; Koç burcu

Özgürlüğüne düşkün Koç'lar ferahlıktan hoşlanır. Canlı renkler; özellikler kırmızı ve turuncu gibi sıcak renklerle mutlu olurlar. Hobilerini yansıtan objeleri görmekten mutlu olurlar. İşte Koç burcu insanlarının dekorasyon tercihleri…Burçlara göre dekorasyon; Koç burcuHangi tarihler arasında doğanlar Koç Burcu olarak kabul edilir?


21 Mart - 20 Nisan tarihleri arasında dünyaya gelenlerin burcudur Koç… 'Koç'ların özellikleri nelerdir?

Hareketli ve aktif bir yapı, kendine hayranlık, içgüdüsel davranışlar, kazalar ve sakarlıklara yatkınlık, saldırıya geçme psikolojisi, flörtçü karakter, ilgi alanlarında çeşitlilik, yenileme merakı. 


Koç burcu insanı ev dekorasyonunda nelere dikkat eder?


Cömert tasarım anlayışınızla bir yerin idaresini ele geçirirsiniz. Canlı kırmızılar ve yoğun turuncular  gibi alevli renklerin oradan buradan parladığı sade desenlerden hoşlanırsınız. Bir odanın size ait olması için gençlik kokan ve en sevdiğiniz hobinizi yansıtan objeler seçin. 


OTURMA ODASI


Siz zodyağın en genç burcu olarak kabul edilirsiniz -genç derken, ruhu genç demek istiyoruz elbette! Bu da sizin cömert, fikir sahibi ve çocuksu taşkınlıkları olan bir insan olduğunuz anlamına gelir.


Alet edevatlara bayılıyorsunuz ama yalnızca en son çıkan, en iyi ve düzgün olanlarına. Yerden kazanmak için flat ekranlı bir TV almayı düşünebilirsiniz. Bağımsız Koçlar apartman dairelerinde bile özgür  olmak isterler, dolayısıyla da eşya yığını onlara kendilerini hapisteymiş gibi hissettirebilir!


Aslında Koçlar için en uygun oturma odası bebek odası gibi olandır: parlak vurgular (kırmızı bir duvar veya halı), içine kıvrılabilecekleri sıcak bir koltuk ve belki de yerde rahatlayabilecekleri en n ideal yerleri ise -(sizi gidi ateş grubu sizi) –şöminenin önüdür.


YATAK ODASI


Aklınıza eseni yapıyorsunuz ve ışık saçıyorsunuz. Zodyağın ilk burcusunuz ve çocuksu iyimserliğiniz tasarım konusunda şansınızı denemekten hoşlandığınız anlamına gelse bile yatak odanız her zaman canlılık ve yaşam dolu olacaktır. Çocukken öğrendiğiniz bir yeteneğinizi devam ettiriyor-antika veya pul koleksiyonu gibi-ve bunu sergiliyor olabilirsiniz. Veya çocukların sizin evinizde rahat etmesini sağlamaya çalışabilirsiniz; örneğin masal anlatmak için kırmızı sandalyeli kırmızı bir çocuk köşesi tasarlayabilirsiniz. Bir Koçun kendini sıcak bir yuvada hissedebilmesi için ateşli renk patlamalarına ihtiyacı vardır. Fazla sıcaklığın sizi boğmasını istemiyorsanız kararında bir seçim yapmaya çalışın-kırmızı bir duvar veya yatak örtüsü gibi-. 


Renkleriniz: Ölçülü şekilde kullanılmış koyu kırmızı ve kehribarlar. 


Koç burcunun dekorasyon özellikleri nelerdir? 

Hürriyet Gazetesi’nde Melda Narmanlı Çimen’nin 11 Haziran 2011 tarihli yazısından ‘Koç’larla ilgili bölüm şöyle;


Yeni mücadelelerden zevk alan bir kişi olarak yeni stilleri denemeye ve aynı odanın içinde sürekli değişiklik yapmaya meyilli olurlar. Kendi evlerini kendileri dekore etmeyi severler. Yüksek tavanlı, aydınlık ve büyük evler yaşamaları için idealdir. Mobilyalar işlevsel ve göz alıcı olmalıdır. Aynalar, deri döşemeler ve manzara resimleri hoşlarına gidecektir.

 

Burcun rengi: Kırmızı.


Tarzları için öneri: Tekstil ve objelerin değişimiyle farklı stillere adapte edilebilecek yalın-sportif bir tarz.Koç burcu nelere dikkat eder?


Ateş grubundan olan koç burcu insanları, hareketli, atılgan ve hırslıdırlar. Evleri de doğal olarak bu durumu yansıtacak biçimde olmalıdır. Kırmızı renk ve tonları koç burcunu çeker. Bu renklerlerdeki mobilyalar, onların dekorasyon da daha çok kullanacağı mobilyalar arasında yer alır.


Deri döşemeler ve sportif aksesuarlar koç burcu insanının çok sevdiği objelerdir. Ayrıca her zaman kendi evlerini kendileri dekore etmeyi isterler ve severler. Evlerindeki herhangi bir yeri zaman zaman bozup, yeniden dekore etmek hoşlarına gider. Ahşap mobilya ve aksesuarlara meraklıdırlar. Kumaşlarda ise basit desenlere ve sevdikleri rengin tonlarına önem verirler.