Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Burçlara göre dekorasyon; Oğlak burcu

Pahalı kumaşlar ve eski mobilyalara ilgi duyan Oğlak'ların favori renkleri; siyah, gri, kahverengi ve yeşildir.Burçlara göre dekorasyon; Oğlak burcuOğlak burcu insanı hangi tarihlerde doğmuştur?


22 Aralık - 20 Ocak tarihleri arasında dünyaya gelenler, Oğlak burcu insanı olarak kabul edilir. ‘Oğlak’ların  genel özellikleri nelerdir? 


Mesleki kariyer ve başarı tutkusu, yöneticilik ve organizasyon yeteneği, yüksek sorumluluk duygusu, hızlı öğrenme becerisi, sabırlılık, disiplin, güven zorluğu, karamsarlık, otokontrol.‘Oğlak’ların evi nasıl belli olur?


Evine çok düşkün olan Oğlaklar, aynı zamanda geçmişlerine de sıkı sıkıya bağlıdırlar. Gereksiz harcamalardan ve lüksten kaçınırlar; eşyalarını kolay kolay değiştirmezler. Ancak bir eşyayı çok beğenirlerse, bir de gerçekten dayanıklı olduğuna inanırlarsa, ne kadar pahalı olursa olsun, mutlaka alırlar. Klasik desenli koltuklar, antika eşyalar, duvardan duvara kitaplıklar ve ahşap mobilyalarla evlerini donatırlar. Evde en çok renk uyumuna dikkat ederler. Renk tercihlerini kahverengi, nefti, siyah, gri gibi tonlardan yana kullanan Oğlaklar, parlak renklerden ve karmaşık desenlerden pek hoşlanmazlar.Oğlak burcu insanının dekorasyon zevki nasıldır? 


Dekorasyon için en çok para harcayan burç olacaktır, çünkü yaptığı her türlü harcamayı yatırım gözüyle görürler. Yine aynı nedenden, antika ve klasik objelere merakları olacaktır. Dekorasyonu kendilerini göstermek için değil, en doğruya ulaşmak için önemserler. Düzen ve pratiklik onların en iyi arkadaşıdır. Her aldıkları mobilyanın bir işlevinin olması gerekir. Kalite ve rahatlığı önemserler, evde en çok vakit geçirecekleri alan her zaman düzenli olmasını istedikleri salon ve çalışma odasıdır. 


Burcun rengi: Koyu kahve ve siyah.


Tarzları için öneri: Onlara güven verecek doğru çözümlerin kullanıldığı akıllı ve çekici bir tarz.Oğlak burcu insanlarına dekorasyon tavsiyeleri nelerdir?


Soy kütüğünüzü ve şahsi başarılarınızı dizaynınıza katmak istersiniz. Yumuşak renklerde pahalı kumaşlar ve eski mobilyalar bakın, bolca da kırlent. Kullanılacak en uygun renkler koyu kahverengi ve yeşildir, özellikle de deri koltuk veya sandalyede.


Oturma odanız etkileyici bir mobilya koleksiyonunun da bulunduğu, bir çok başarınızın vasiyeti gibidir. Dekor anlayışınızın yumuşak bir yanı yoktur! Kolçakları olan düzgün bir koltuk, sağlam meşe bir masa ve alev alev yanan bir şömine istersiniz. Bunların hepsi size evi hatırlatır. E-postalarınızı gönderebileceğiniz bir ofis köşesi yaratın, çok çalıştıktan sonra ayakkabılarınızı çıkarıp dinlenebileceğiniz kalın oryantal bir halı gibi sıcak dokunuşlar ekleyin.


YATAK ODASI


Baskı kurmadan varlığınızı ortaya koyarsınız ama ayakları yere basan, katı ve sağlam birisiniz. Zodyak’ın yetişkinleri olaraktan -sorumluluk sahibi ve disiplinli- makul ve olgun dekorlardan hoşlanırsınız. Güçlü ve katı temel eşyalara (kırmızı tonlu ahşap bir dolap ve büyük, sağlam deri bir sandalye gibi) ve leopar desenli bir halı gibi eğlenceli aksesuarlar hoşunuza gider. Ödüllerinize rafta yer ayırmayı unutmayın: Oğlaklar başarılarını sergilemekten hoşlanır çünkü bunun için çok çalışırlar!


Renkleriniz: Koyu toprak tonları. Siyah, gri, kahverengi, orman yeşili.