Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Burçlara göre dekorasyon: Terazi Burcu

Dengeli bir karakter yapısına sahip olan Terazi burçları dekorasyonda da iddialı renklerden çok soft renklerle döşenmiş yaşam alanlarında kendilerini huzurlu hissederler. Teraziler genellikle uçuk yeşil, mavi ve sarının tonlarından olan mobilyaları tercih ederler. İşte astrologlara göre, Terazi burcu insanlarının dekorasyon tercihleri…Burçlara göre dekorasyon: Terazi BurcuTerazi burcunun dekorasyon tercihleri nelerdir?


Terazi burcu adaletin simgesidir. Okumak, öğrenmek ve öğretmek ister. Evlerinde kitaplık ve çalışma odası mutlaka olmalıdır. Kütüphaneler onlar için hep önemli olmuştur. Belli bir renge olan bağımlılıkları yoktur, yeter ki renkler arasında uyum olsun. Düzene önem verirler. Onları sofra masası ya da çalışma masası başında görebilirsiniz. Yatıp uzanmak yerine bir şeyler yazar ya da okurlar. Gece lambaları vazgeçilmezleridir. Onlar için evin her tarafının aydınlık olmasına gerek yoktur. Kullandıkları alanların aydınlık olması yeterli. Duvar saatleri sevdikleri objelerdendir, aynı zamanda televizyon seyretmekten de hoşlanırlar. Onlar sakin ve sade evlerinde dünyayı takip eden bir kişilik yansıtırlar. Muji’nin sadelikten yana tarzı onlara hitap ederken ofis aksesuarlarına da bayılacaklar.


Dengeli bir hayat yaşıyorsunuz  ve bütün elementlerin birlikte aktığı geniş ve açık bir  ortama ihtiyacınız var. Uzakdoğudan esinlenerek rahat bir oturma grubu, loş ışık, saten ve mumlar alın.


OTURMA ODASI


Havadar ve temiz bir görüntü için mavi ve opaller çok uygundur. Hava grubu burcu olarak temiz çizgiler ve nefes alabileceğiniz alanlar arzuluyorsunuz. Ve sizin için dengesizlikten daha iğrenç bir şey yok. Bu sizin perdelerin, masa örtüsüne, masa örtüsünün tabak takımına uygun olduğu son derece uyumlu bir oturma istediğiniz anlamına gelmiyor. 


Odanın bir kenarına duvara bir raf asarsanız, harik  çerçevelere koyduğunuz resimlerinizi sergileyebileceğiniz aynı ağırlıkta ve malzemeden yapılmış bir masayla dengeleyin. Onun üstüne de modern sanat eseri koyun.


Ne gibi mi? Onu da siz söyleyin. Sizin harika bir zevkiniz var ve estetik söz konusu olduğunda şehirdeki sanatçıların yarısını zaten tanıyorsunuzdur!


YATAK ODASI


Simgeniz terazi gibi düşünce, hareket ve çevreniz arasında dengeli bir ilişki kurmaya çalışırsınız. Aslında Terazi zodyağın bir objeyle temsil edilen tek burcudur ve hava grubundan olan mizacınız yüzünden kavramsal bir ortam arzuladığınız anlamına gelir. Düşünün: feng shui. Orada olduğunu anlamak için göremiyor olabilirsiniz! Terazilerin  modern-ve-hoş duyarlılıkları  vardır-İnce, rüzgarda salınan perdeler, özenle seçilmiş sanatsal objeler. Ortam yaratmak için lavantalı takvimler ekleyin. 


Ve dengeleyin: yatağın iki yanında da komodin olmalı – kefelerin dengesini bozmak istemezsiniz.


Renkleriniz: pastel renkler, yeşil ve maviler.Burçlara göre dekorasyon: Terazi Burcu


Astrolog Şenay Yangel, terazilerin dekorasyon tercihlerini nasıl yorumluyor?


Terazi: Oldukça zevk sahibi, ev dekorasyonunda başarılı kişilerdir. Gül desenlerinin olduğu koltuklar ve perdeler ilk tercihleri arasındadır. Koyu mavi ve kırmızın kullanıldığı romantik objelerle evlerini süslemeyi severler. Halı seçiminde ise egzotik desenlerin kullanıldığı sanatsal figürlerin bulunduğu halıları tercih edeceklerdir.Binnur Zaimler’e göre terazi burçları dekorasyon için ne tür seçimler yapar? 


Hava burçlarının en rahat ettiği mekanlar havadar, modern ve minimalist olanlardır. ‘Timeless’ mekanlar tam onlara göredir. En sosyal ve entelektüel grup olduklarından, evlerinde topluca sohbet edilecek büyük masalar, büyük oturma gruplarını bulundurmaları uygundur. Gökdelenler, tepelere konumlanmış siteler hava elementleri için uygun iş ve ev mekanlarıdır. Gök mavisinden lilaya, mordan griye elektrik ve havanın tüm renkleri dekorasyonda kullanılabilir. Akıllı ev sistemleri, teknolojinin hakim olduğu yerleri tercih ederler.


Terazi uyumlu, güzel, estetik sanatsal nitelikler taşıyan objelere bayılır. Terazilerin evleri, misafir ağırlamak, başkalarını rahat ettirmek üzerine döşenmiştir. Konukların kullanacağı tüm mekanlara öncelik verilir. Kapı girişindeki paspastan tutun, oturma gruplarına, yemek takımlarına, içki sunum modüllerine kadar herşey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüştür. Tuvalet ve banyolarda kullanılan havlular, tekstiller, mumlar, güzel kokular estetik göze de hitap edecek şekilde alınmıştır. Ünlü yıldızların portrelerinin kullanıldığı puflar, tablolar da Terazilerin tercihidir.