Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Burçlara göre dekorasyon; Yay burcu

Mumlara ve haritalara düşkün olan Yay'lar dekorasyonla bu imgeleri kullanmak isteyebilir. Mor, turkuaz ve parlak mavileri kullanabileceği duvarlar ve halılar onları rahat hissettirir.Burçlara göre dekorasyon; Yay burcuYay burcu insanı hangi tarihlerde doğmuştur?


23 Kasım - 21 Aralık tarihleri arasında doğanlar, Yay burcundan kabul edilir. Yay burcu insanlarının genel özellikleri nelerdir?


İyimserlik, neşe, affedicilik, içtenlik, inişli çıkışlı duygular, başarısızlık ve küçük düşme korkusu, yenilik ve seyahat merakı, sabırsızlık, düşünsel ve hareketsel özgürlük ihtiyacı, sürekli kendini geliştirme tutkusu.‘Yay’ların evi nasıldır?


Rahatına ve özgürlüğüne çok düşkün olan Yaylar, çoğunlukla tek başına yaşamayı tercih ederler. İçinde rahat olacakları, geniş ve aydınlık bir ev onlar için gerçek anlamda yuva anlamına gelir. Daha çok dışarıda zaman geçirmekten hoşlanan Yaylar evlerinin onları sıkmayacak kadar ferah olmasını isterler. O nedenle renk seçiminde gökyüzü mavisi öne çıkar, yine mor ve violet de en sevdikleri tonlardır. Dekorasyonda kimi zaman gösterişli eşyaları tercih eden Yaylar, evlerinde gelenekselle moderni çok güzel bir şekilde harmanlarlar. Aile yadigârı klasik bir koltuk takımı, onların elinde ekose bir döşemeyle bambaşka bir tarza bürünür. Duvarlarında ünlü bir ressamın tablosuna da rastlayabilirsiniz, otantik bir aynaya da. Aynı zamanda teknolojiyi de yakından takip eden Yayların evlerinde son model sinema sistemleriyle de karşılaşabilirsiniz. Bir Yay evinde her türlü sürprize hazırlıklı olmalısınız.‘Yay’ların dekorasyon zevki nasıldır?


Ev dışında çok vakit geçirdikleri ve sık sık seyahat ettikleri için fazla evcil sayılmazlar, ancak özellikle bahçeli ve geniş evlerde kendilerini rahat hissedeceklerdir. İç mekanların bol bol gün ışığı alması da çok önemlidir. Trendleri takip eder, etkileyici bir şekilde kendi kişisel beğenileriyle harmanlarlar. Tezcanlı olduklarından uzun süreli dekorasyon projelerine pek rağbet etmezler. Mutfağa kitaplık yaptırmak, buzdolabını yatak odasına koymak gibi sıradışılıkları onlardan bekleyebilirsiniz.


Burcun rengi: Mor.


Tarzları için öneri: Eklektik objelerle renklendirip farklılaştırabilecekleri konformist-natürel bir stil.Yay burcu insanlara dekorasyon için neler tavsiye edilir?


Renkleri ve aksesuarları eklektik biçimde karıştıracağınız sosyal etkilenişin mevcut olduğu geniş bir alana ihtiyacınız var. En sevdiğiniz odalarda mumlar, dini semboller ve haritalar bulunur. Evinize mor, turkuaz veya parlak koyu mavi gibi eğlenceli renkler ekleyin.


OTURMA ODASI


Yol açın! Yol açın! Yay tekrar inişe geçti. Heyecan dolu bir kaşif olarak oturma odanız seyahatlerinizi yansıtacaktır. İster gittiğiniz yerlerin fotoğrafları olsun, ister son gezinizde aldığınız yastıklar olsun. Aşırı büyük bir kitaplığa yatırım yapın. Niye mi? Çünkü siz her şeyi büyük yaparsınız. Bunu yanı sıra koca koca kitaplarınızı taşıyacağı için dayanıklı da olması gerekir. Arkadaşlarınız geldiğinde ki her zaman gelirler, onları sergilemek hoşunuza gider. Siz doğuştan misafirperversiniz! Ama debdebeden nefret ediyorsunuz. İçi fasulye dolu minderlerden bir kenarda saklayın ve gerektiğinde çıkarın, bu kadarı size yeterli. 


YATAK ODASI


Herkesle çok iyi geçinirsiniz. Ve sizin birkaç türünüz bulunur: maceralarını sergilemekten hoşlanan özgürlük arayışçısı/gezgin Yaylar: Bali’den aldığım şu Buda heykeli ve Kuala Lumpur gezimin fotoğraflarına bir bak! Sonra eğlence seven Yaylar vardır: Burası yatak odası olabilir ama köşede barım var! Hangi tür olursa olsun 

Yaylar konfor arar. Kocaman, yumuşak yastıklara para harcayın. Hem de bir sürü. Koleksiyoncu olarak seyahatlerinizde aldığınız ıvır zıvırdan sıkılabilirsiniz. Bunları koyacak bir dolap işinizi görecektir.

Renkleriniz: Gökkuşağının herhangi bir tonu-veya her tonu, siz eklektiksiniz!-ama özellikle de tayfın sonlarında yer alan renkler-maviden açık morlara doğru.