Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Burçlara göre dekorasyon; Yengeç burcu

Duygusal ‘Yengeç’ler huzuru bulacağı ve dinlenebileceği bir alana ihtiyaç duyarlar. Beyaz, gümüş, inci gibi renkler temizlik ve ferahlık hissi verir. Anahtar kelimesi: sıcak ve içtendir.Burçlara göre dekorasyon; Yengeç burcuHangi tarihlerde doğanlar Yengeç burcundandır?


22 Haziran ve 22 Temmuz tarihleri arasında dünyaya gelenler Yengeç burcundan kabul edilir. Yengeç burcu insanlarının özellikleri nelerdir? 


Çevreden kolay etkilenme, tepkisel ve sahiplenici bir karakter, yüksek duyarlılık ve sezgi gücü, sempati, anaçlık, alınganlık, huzur ve ev hayatına önem, hatıralara bağlılık, evcimenlik.Yengeç burcu insanı evi nasıldır?


Çok duygusal olan Yengeç Burcu için ev bir anlamda içine girilip gizlenilen bir yerdir. Günün büyük kısmını evde, hatta yatakta geçirdikleri için rahat ve büyük bir yatak onların vazgeçilmezidir. Gizemi sevdikleri için çok aydınlık bir evi tercih etmezler. Aynı zamanda çok romantik olan Yengeç Burcu, eşyalarıyla bir anlamda duygusal bağ geliştirir ve kolay kolay onlardan vazgeçemez. O nedenle evlerinin dekorasyonu çok fazla değişmez. Geçmişinden de vazgeçemeyen yengeçlerin evlerinin bir köşesi mutlaka nostaljik fotoğraflara, aile yadigârı eşyalara ayrılmıştır. Çiçekler onların romantik ruhlarını besler; aksesuarlarda ise gümüşler ve camlar öne çıkar.Yengeç burcu insanlarının dekorasyon tercihleri nasıldır?


Ruhsal yaşamlarındaki zenginliği sıkı sıkıya bağlı oldukları ev ortamına yansıtmaya çalışırlar, çünkü ancak evlerindeki mutlulukla mutlu olurlar. Evini bir gösteri aracı olarak değil, kabuğuna çekilebilecekleri bir koza haline getirmek için dekore ederler. Yemek yapmayı sevdikleri için büyük bir mutfakta rahat edeceklerdir. Mumlar, anı objeler ve fotoğraflar, vazgeçemeyecekleri aksesuarlardır.


Burcun rengi: Gümüş gri.


Tarzları için öneri: Monokrom ve natürel formlarla güçlendirilmiş sade-rustik bir stil.Yengeç burcu insanlarına dekorasyon tavsiyeleri nelerdir?


Siz dinlenmek ve düşlere dalmak için bir alana, aynı zamanda da insanların oturabileceği bir sürü rahat yere ihtiyacı olan bir şifacısınız. Odalarınızı beyaz, gümüş, menekşe ve inci gibi huzur veren renklerle doldurun.


OTURMA ODASI


Antika ve ipekleri sevmenize rağmen, aile dostu bir mutfak ve yemek odası da istersiniz. Anahtar kelimeleriniz: sıcak ve içten. Kapınızın önü daima bir bardak sıcak çay için yanıp tutuşan insanlarla dolu olacaktır. Bir Yengeç’in oturma odası, bütün ailenin ve hatta civardaki komşuların yarısının bir araya gelmekten hoşlandığı koruyucu bir sığınak gibidir. Odayı burcunuzun favori renkleriyle döşeseniz bile (soğuk türkuaz ve okyanusun mavi tonları) oda yine de sıcak bir hava olacaktır. Duvarlardan birini aile resimlerinden oluşan bir galeri yapmaya adayın; onların gülen yüzlerini görmek sizi mutlu edecektir. Bir bulutu andıran koltuk da sizi mutlu eder. Herkesin bayıldığı ev yemeklerinizi sonsuza dek servis etmeye devam edeceğiniz için koltuklarınızın kılıfının leke tutmayan bir kumaştan olmasına özen gösterin yeter!


YATAK ODASI


Varlığınızı baskı kurmadan belli edersiniz. Peki ya yatak odanızı? Herkesin içinde rahat edebileceği duygusal açıdan çekici bir sığınak. Aşırı hassas olduğunuz için titreşimleri anında algılarsınız; Odanıza yalnızca yaşam nefesi verecek şeyler istersiniz. Üzerine titreyeceğiniz bitkiler, sesinin sizi rahatlatacağı köpüklü bir fıskiye ve deniz kokan mumlar koyun. Işığı -güneş ve ay- kesecek perdeler asın, çünkü bunlara karşı hassassınız. Son olarak da aile resimlerinden oluşan kutsal bir bölüm yapın; sizin ki gibi duygusal bir burç için bu resimlere bakmak ayaklarınızı uzatıp evde olduğunuzu hissetmenin en kestirme yoludur. 


Renkleriniz: Beyaz, inci, sarı ve menekşe tonları. Işığı yansıtan ayın renkleri.