Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Bursa Maltepe Mahalle Konağı açıldı!

Yıldırım Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Maltepe Mahalle Konağı törenle açıldı. Konak 396 metrelik alan üzerinde inşa edildi.


396 metrelik alanda muhtarlık, tıbbi müdahale odaları, engelli hasta muayene odası, gebe izlem ve aile planlama, laboratuvar ve emzirme odası bulunan Maltepe Mahalle Konağı hizmete açıldı. 


Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilçeye yeni bir mahalle konağı daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek, “Mahalle konaklarımız, toplumumuzu ayakta tutan değerlerin yaşatılmasına önemli katkılar sağlıyor. Bu yapılar aynı zamanda estetik mimari alanda şehrimizde öncü yapılar olacak. Mahalle kültürünün pekiştirilmesinin yanı sıra çok işlevli konağımızda vatandaşlarımız sağlıktan eğitime, muhtarlık hizmetlerinden kültürel faaliyetlere bir çok hizmeti aynı çatı altında bulabilecek. Hizmeti vatandaşımızın ayağına götürerek devletle millet arasındaki mesafeyi her geçen gün kısaltmaya devam ediyoruz” dedi.


Yıldırım’ı geleceğe taşıyacak kentsel dönüşüm projeleriyle ilçenin çehresini değiştirdiklerini aktaran Edebali, “Modern şehirleşme adına yaptığımız çalışmalarda günü kurtarmak için değil geleceğe taşımak için uygulamalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Yıldırım’a değer katacak, insanlarımızın ihtiyaç duyduğu yatırımları hayata geçiriyoruz” diye konuştu.


AK Parti Bursa Milletvekili Muhammet Müfit Aydın ise millete hizmetkarlığı şiar edinmiş Yıldırım Belediyesi’nin açılışında bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.Milliyet