Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Bursa Nilüfer İrfaniye Emekli sözleşmeleri başladı!

TOKİ Bursa Nilüfer İrfaniye Emekli Konutları'nın sözleşme imzalama işlemleri bugün başladı..


Bursa Nilüfer İrfaniye Emekli Konutları'nın sözleşme imzalama dönemi başladı. Sözleşme imzalama dönemi 28 Mart'a kadar devam edecek.


Bursa Nilüfer İrfaniye 1201 Toplu Konut Projesi ile ilgili İdare stoklarında kalan 133 adet konutun sözleşme işlemleri için Temerküz Şube Özlüce Şubesi olup, Gayrimenkul Satış Sözleşmeleri bu şube tarafından imzalatılıyor. 


Konut alıcılarından konut satış bedellerinden; B1 tipi (2+1) alt gelir grubu konutlar için; Sözleşme imzalama aşamasında yüzde 12, yüzde 15, yüzde 20 peşinat tahsil edilecektir. Ancak, başvuru süresi içerisinde tahsil edilen başvuru bedelleri, peşinat tutarından düşülerek kalan bakiye tahsil edilecektir. Borç bakiyesi aylık taksitler halinde yüzde 12 peşinat ile 180 ay, yüzde 15 peşinat ile 216 ay, yüzde 20 peşinat ile 240 ay boyunca alınacaktır. Her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, ÜFE ve TÜFE oranlarından en düşük olana göre arttırılacaktır. 


İlk taksit ödemesi konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle yapılacaktır. İlk dönemsel artış teslim tarihini takip eden dönem/ay itibariyle başlatılacaktır. 


Hak sahiplerine aynı konut tipleri içinde olmak üzere becayiş (karşılıklı konut değiştirme) yapma hakkı verilmiştir. Her iki asil hak sahibi de, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi ve Müzakere Tutanağı imzalama aşamasında Bankada becayiş yapmak istediklerine ilişkin dilekçeyi imzalayacaktır. Gayrimenkul Satış sözleşmesi imzalandıktan sonra herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır.


Sözleşme imzalama programı 

Bursa Nilüfer İrfaniye Emekli sözleşmeleri başladı!