Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Bursa Nilüfer’de emekli hak sahipleri konutları belirlendi!

daha önce “hak sahipliği belirleme” kurası çekilmiş TOKİ Bursa Nilüfer’de emekli hak sahipleri konutları belirlendi..


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, Bursa’nın Nilüfer İlçesi’nde “Emekliye İkinci Bahar” projesi kapsamında inşa edilen daha önce “hak sahipliği belirleme” kurası çekilmiş 1.179 hak sahibinin konutları kura ile belirlendi. Kura töreni, 12 Temmuz Çarşamba günü, Nilüfer’de Salon Liya’da noter huzurunda gerçekleştirildi.


Konutlar 2+1 planında inşa edildi ve 83.000 TL’den başlayan fiyatlarla %12, %15, %20 peşinat ve 180, 216, 240 ay vade seçenekleri ile satışa sunuldu. Proje kapsamında ayrıca 3 cami ile 3 büfe bulunuyor.


TOKİ, yaklaşık 10 milyon 500 bin emekli vatandaşımızın bulunduğu ülkemizde “İkinci Bahar” kampanyalarıyla 2016 yılında 15 bin emeklimizi konut sahibi yaptı. Her yıl yaklaşık 15 bin emeklimizi konut sahibi yapmayı hedefliyor.


Bursa Nilüfer’de sadece emekli vatandaşlar için inşa edilen projeyle kente yeni bir değer kazandırıldı. Projede camileri, ticari birimleri, parkı, peyzajıyla çağdaş bir yaşam alanı oluşturulması amaçlandı. Cephelerde zemin kat seviyesinde yöresel “kayrak” taş kaplamalar, dekoratif pencereler, payanda ve söveler kullanılarak geleneksel ve modern mimari sentezlendi.


 


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016