Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Bursa Zer Bademli Evleri 2017'de teslim!

Bursa'da 2005 yılından bu yana iş merkezi ve plaza projeleri inşa eden Zerrin Özgüle İnşaat, ilk villa projesi olan Zer Bademli Evleri ile gayrimenkule girdi.


Bursa'da 2005 yılından bu yana iş merkezi ve plaza projeleri inşa eden Zerrin Özgüle İnşaat, ilk villa projesi olan Zer Bademli Evleri ile gayrimenkule girdi. Sadece 9 tane olması ile dikkati çeken proje Yeşil Çevre Evi sertifikasını da almaya hazırlanıyor. Firmanın bir diğer konut projesi de yalnızca 60 yaş üstü kişilerin yaşayabileceği Zer Köyü olacak. 


Zerrin Özgüle İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Zerrin Özgüle, aradığım ev tipini bulamadığı için villa projesine giriş yaptığını söyledi. Projenin detaylarından bahseden Özgüle, şöyle konuştu: "En büyük avantajımız lokasyon. Tüm evler dağ manzaralı. Villalar yaklaşık 800 metrekarelik alanlara konuşlandı. Her villa 550 metrekarede olup, sadece 2 kattan oluşuyor. Bodrum veyahut çatı katı bulunmuyor. Talebe göre isteyen her ev sahibine özel havuz yapılıyor. Ayrıca sosyal alanda da havuz bulunuyor. Sosyal alanlar da mevcut. Konutlar modern bir mantıkla tasarlandı. Evlerimizde ponza tuğla kullandığımız için tamamen yeşil, doğaya uygun bir adım attık. Ayrıca bu proje ile Yeşil Çevre Evi sertifikasını da alacağız. 


Projede kullanılan ponza taş sayesinde hem yalıtım çok iyi sağlanıyor hem de doğa dostu evler yaptık. Pencerelerde alüminyum doğrama kullanıldı. Sosyal tesisimizde yarı olimpik havuz, barbekü alanı, çeşitli oyun alanları, şömine, sinema alanı olacak ve pek çok aktivite ile komşularımızla aile samimiyeti oluşturacağız. Ulaşımı kolay ve konforlu. Her villanın iki açık, iki kapalı otopark alanı mevcut." Zerrin Özgüle, 2015 yılı Kasım ayında başladıkları projenin 2016 Aralık'ta kaba inşaatını tamamlayarak, 2017 Mart'ta anahtar teslimi gerçekleştirmeyi planladıklarını açıkladı. Özgüle, villaların satış fiyatlarının 2 milyon TL civarı olduğunu da sözlerine ekledi. 


Gelecek yıl start vermeyi planladıkları bir diğer konut projelerinin ise 60 yaş üstü kesime hitap edeceğini söyleyen Zerrin Özgüle, 100 hanelik studio tipi dairelerden oluşan Zer Köyü ile site sakinlerine eğlenip sosyalleşebilecekleri, aynı zamanda da tarımla uğraşabilecekleri hobi bahçeleri sunacaklarını belirtti. 


Özgüle, "Sosyal alanları oldukça geniş ve sürekli aktivitelerin organize edileceği bir proje planlıyoruz. Burada 60 yaş üstü insanlar kalacak. Site sakinlerinin evlerinde oturmaktan çok ortak alanda eğlenip, sosyalleşecek. Ayrıca tarımla uğraşılabilecek hobi bahçeler olacak" dedi.