Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Bursa'da TOKİ emekli konutları teslim ediliyor!

TOKİ tarafından Bursa’nın Nilüfer ilçesinde emekli vatandaşlar için yapılan projede teslimler başlıyor.


TOKİ tarafından Bursa’nın Nilüfer ilçesinde emekli vatandaşlar için yapılan bin 201 konutluk projede yaşam başlıyor. İnşa edilen bin 201 konut 25 Haziran – 10 Ağustos 2018 tarihleri arasında hak sahiplerine teslim edilecek.


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından “Emekliye İkinci Bahar” projesi kapsamında Bursa’nın Nilüfer ilçesinde inşasına başlanan bin 201 konutun inşası tamamladı. Mahalle konseptiyle üretilen konutlar 25 Haziran – 10 Ağustos 2018 tarihleri arasında hak sahibi emekli vatandaşlara teslim edilecek. 


Emekli vatandaşların yeni yaşam alanı olan projenin içerisinde cami, büfe ve sosyal donatı alanları bulunuyor. Proje camileri, ticari birimleri, parkı, peyzajıyla da dikkat çekiyor. Bina cephelerinde zemin kat seviyesinde yöresel “kayrak” taş kaplamalar, dekoratif pencereler, payanda ve söveler kullanarak geleneksel ve modern mimarinin buluştuğu konutlar kente yeni bir değer kazandırıyor. 2+1 planında inşa edilen konutların, 83 bin TL’den başlayan fiyatlarla yüzde 12, yüzde 15, yüzde 20 peşinat ve 180, 216, 240 ay vade seçenekleri ile satışları tamamlandı. Proje kapsamında ayrıca 3 cami ile 3 büfe bulunuyor. Ayrıca mahalle konsepti ve yatay mimari yaklaşımıyla üretilen konutların çok katlı olmamaları dikkat çekiyor.


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016