Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Büyükçekmece'ye Atatürk Evi yapılıyor!

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün değerli anısını Büyükçekmece'de yaşatmak için kollarını sıvayan Büyükçekmece Belediyesi, Atatürk Evi yapıyor...


Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün değerli anısını Büyükçekmece'de yaşatmak için kollarını sıvayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ve ekibi çok özel bir projeyi daha başlattı.


Büyükçekmece Belediyesi'nde yer alan habere göre, Büyük Atatürk Parkı'nın girişlerinden biri olan ve yapım çalışmaları süren Selanik girişinde yer alacak Atatürk Evi, toplamda 2 bin 100 metrekare sert zemin içerisinde yapılacak ve Mustafa Kemal Atatürk'ün 1881 yılında dünyaya geldiği Selanik Atatürk Evi'nin bir benzeri olacak.


Doğayla iç içe ve benzersiz bir proje


5 bin 430 metrekarelik alana sahip olan Selanik Girişi ve Atatürk Evi projeleri toplamda 3 bin 330 metrekare yeşil alan içerisinde bulunuyor. Yeşil alan içerisinde çeşitli peyzaj düzenlemeleri de yer alıyor. Ağaçlandırma ve bitki dikimi çalışmaları sayesinde doğayla iç içe bir alan oluşturacak olan Büyükçekmece Belediyesi ekipleri, gezi yolları, oturma ve dinlenme alanları ve yapılacak büyük meydanla huzur ve konforun keyfini çıkaracak."Gurur duyduğumuz bir proje"


Akgün, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün doğduğu evin bir benzerinin Büyükçekmece'de yapılacak olmasının kendisini heyecanlandırdığını dile getirerek "Yaşadığımız bu toprakları ve çağdaş değerlerimizi bizlere kazandıran, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ün adını ve anısını, şimdiye kadar yaptığımız pek çok projede yaşatıyoruz. Selanik Girişi ve Atatürk Evi projesiyle Atatürk'ün dünyaya geldiği evin bir benzerini Büyükçekmece'de inşa ediyoruz. Oluşturacağımız tarihi doku sayesinde Büyükçekmeceliler farklı ve bambaşka bir atmosfer içerisinde bulunabilecek" dedi.