Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Büyükdere Caddesi - İstanbul

İstanbul’un en merkezi, ‘Merkezi İş Alanı’dır. Torun Center, Propa Ofis, Maslak No 1 ve İstanbloom projeleri 13,5 kilometre uzunluğundaki Büyükdere Caddesi üzerinde hayata geçirilmektedir. İstanbul’un gökdelen yoğunluğu bu cadde üzerindedir.Büyükdere Caddesi

Büyükdere Caddesi nerededir?

Büyükdere Caddesi, İstanbul’un Avrupa Yakası'nda, Şişli Camii'nden başlayıp Mecidiyeköy, Esentepe, Zincirlikuyu, Levent, Sanayi mahallelerinin önünden ve Maslak Kavşağı'ndan geçerek solunda Fatih Ormanı kalacak şekilde kuzeye doğru devam eden ve Hacıosman Bayırı'na ulaşan yolun adıdır. Toplam 13,5 kilometre uzunluğundadır.

Büyükdere Caddesi’nin güzergahı nasıldır?

Zincirlikuyu Mezarlığı'nın güneyinde Barbaros Bulvarı'nın bittiği noktada bu bulvarla kesişen şimdiki Büyükdere Caddesi, I. Levent'in kuzeyinden Sanayi Mahallesi'nin Fatih Sultan Mehmet Köprüsü çevre yolunda (TEM) sona erdiği yere kadar eski Büyükdere Caddesi'ne paralel gider. Çevre yolu kavşağından (Harp Akademileri Köprülü Kavşağı), Harp Akademilerini, İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Yerleşkesi'ni sağda; büyük şirket ve işyeri binalarını solda bırakarak kuzeydoğu yönünde devam eder. Maslak Kavşağı'nda, İstinye Bayırı Caddesi, doğuya İstinye istikametine ayrılırken Büyükdere Caddesi, kuzey yönüne devam eder ve Fatih Ormanı'nın doğu sınırından geçer.

Bir süre sonra Tarabya Bayırı Caddesi, doğu yönünde ayrılır, kuzeye doğru inen Büyükdere Caddesi, Büyükdere Körfezi'ne 1 km kala, en dik bölümünde Hacıosman Bayırı adını alır. Büyükdere'ye doğru, önce Kefeliköy Caddesi; Çayırbaşı Kavşağı'ndan sonra da Çetin Emeç ve Demokrasi Şehitleri Caddesi (kazıklı yol), daha sonra Büyükdere'den Sarıyer'e doğru Piyasa Caddesi olarak devam eden yolu, Büyükdere Caddesi'nin uzantısı saymak mümkündür.

Büyükdere Caddesi adını nereden alır?

İstanbul metrosu, bankaların genel müdürlükleri, iş merkezleri ve gökdelenlerin çoğu bu cadde üzerindedir. Cadde aynı zamanda sağında kalan Beşiktaş ilçesi ile solunda kalan Kağıthane ve Şişli ilçelerini birbirinden ayıran bir sınırdır. Caddenin sağında ve solunda (ön sıradaki plazaları ve fabrikaları saymazsak) hem ekonomik hem de sosyal yaşam tamamen farklı bir manzara sergilemektedir. Adı bağlandığı Büyükdere mahallesinden gelir.

Büyükdere Caddesi'nde metrekare fiyatı ne kadardır?

Toplam 13 gökdelenin yer aldığı Mecidiyeköy Büyükdere Caddesi'nde metrekare birim fiyatı, Nisan 2013’te Emlakkulisi.com’da  yayımlanan habere göre 10 bin dolara kadar ulaştı...

Mecidiyeköy Büyükdere caddesi, Türkiye'nin en değerli caddesi. Büyükdere Caddesi'nde metrekare satış fiyatı 10 bin doları buluyor. Caddede son 10 yıl içerisinde birçok gökdelen yapıldı ve bazılarının inşaatı devam ediyor. Şuanda caddede 13 gökdelen bulunuyor.

Büyükdere Caddesi'ndeki gökdelenler hangileridir?

- Astoria


- Maya Tower


- Zorlu Center


- Tat Towers


- İstanblue


- Kempinski


- Metrocity


- Bakü Plaza


- Özdilek


- Kanyon


- Tekzen


- Safir


- İş Kule 

Büyükdere Caddesi üzerinde hayata geçirilen güncel projeler hangileridir?

Türkiye’nin 1 numaralı emlak-konut sitesi www.emlakkulisi.com'dan derlenen haberler şöyle;

İstanbloom Konutları Zincirlikuyu'da metrekaresi 7 bin dolar! (Mayıs 2013)

Esin Yapı’nın gözde projesi İstanbloom, enerji verimliliğine gösterdiği titizlikle konut sahiplerinin de tasarruf etmelerini sağlıyor. Enerji tasarruflu donanımı ve çevreye duyarlı yapısı ile İstanbloom “en uygun aidatlı residence” olmayı hedefliyor..

Büyükdere Caddesi

İstanbloom

İnşaat sektöründe 20 yılı aşkın süredir güvenliği, konfor, kalite ve estetiği müşterileriyle buluşturan Esin Yapı’nın gücünü doğadan alan gözde projesi İstanbloom, sağladığı tasarrufun yanında şehrin ortasında yemyeşil ve konforlu bir yaşam sunuyor.

Altyapı sisteminde iklimlendirme, havalandırma ve izolasyon konularında sağladığı tasarruflu çözümleriyle aidat tutarlarını da düşüren proje, ABD'deki Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından verilen LEED sertifikasının bütün gerekliliklerini sağlayan enerji yönetimi ve çevreci duruşu ile sözde değil gerçek bir akıllı bina.

Telefon:0212 274 10 20

Web Adresi: www.istanbloom.com

Torun Center Büyükdere Caddesi’nde 580 bin dolara! (Nisan 2013)

Mecidiyeköy Büyükdere Caddesi'nde yükselen Torun Center'da fiyatlar 580 bin dolardan başlıyor. Lüks projelerle dikkat çeken Büyükdere Caddesi'nde yer alan Torun Center eski Ali Sami Yen arsası üzerinde inşa ediliyor...

Mecidiyeköy’de yükselen Torun Center Büyükdere Caddesi’nde eski Ali Sami Yen arsası üzerinde inşa ediliyor. Torunlar GYO imzası taşıyan Torun Center Büyükdere Caddesi’nde 3 kule halinde yükseliyor. Torun Center projesinde 1+1 dairelerden 4+1’lere kadar seçenekler bulunuyor.

241 bin metrekare inşaat alanına sahip olan Torun Center Büyükdere Caddesi’nde metrobüse, otobüse, metro ulaşım araçlarına yürüme mesafesinde yer alıyor. Avcılar – Zincirlikuyu istikametinde ilerlerken sağda Mado’u yaklaşık 200 metre ileride sağda cadde üzerinde inşa ediliyor.

Büyükdere Caddesi
Torun Center

Kulelerden ikisinin rezidanslar için, birinin ise ofisler için ayrıldığı Torun Center projesinde rezidans daireler  580 bin dolardan başlayıp, 3 milyon 900 bin dolara kadar değişiyor. Torun Center’da rezidans daireler  100 metrekare ile 425 metrekare arasında tasarlandı.

1 milyar liralık yatırımla yükselen Torun Center projesinde ofislerin metrekaresi ise 5 bin 200 dolar ile 5 bin 800 dolar arasında satılıyor. 36 katlı ofis kulesinden yalnızca ilk 10 katının satışa sunulduğu Torun Center'ın 2015 yılı üçüncü çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.

Telefon: 0212 267 47 47

Web adresi: www.torunlargyo.com.tr

Propa Optima Ofis lokasyonuyla dikkat çekiyor! (Kasım 2012)

Propa Ofis Optima konumuyla dikkat çekiyor, proje Büyükdere Caddesi aksında, Boğaziçi köprüsüne birkaç dakika mesafede yer alıyor.

Propa Optima Projesi, Kore Şehitleri Caddesi’nde, Zincirlikuyu mevkiinde, Büyükdere Caddesi aksında, İstanbul’un Merkezi İş Alanı’nda yer alıyor. Konu proje, Asya Yakası’na bağlantıyı sağlayan Boğaziçi Köprüsüne birkaç dakika uzaklıkta yükseliyor. 

Tüm taşıma olanaklarına yakın konumlu olan projenin çevresinde önemli alışveriş merkezleri, eğlence alanları, oteller, restoranlar ve spor merkezleri bulunuyor.

Maslak No 1 projesi nerede? (Ekim 2012)

Maslak No 1 projesi Büyükdere Caddesi üzerinde Maslak'ta yükseliyor... Maslak No 1 projesi Büyükdere Caddesi üzerinde Maslak'ta yer alıyor. İstanbul Teknik Üniversitesi metro durağında inildiğinde sağ taraftan ilerleyince Maslak No 1 projesi İstinye yol ayrımına giden kavşağın olduğu bölgede karşıda bulunuyor.

Maslak NO 1 projesinden Beşiktaş, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Boğaziçi Köprüsü'ne ulaşım kolay sağlanıyor. Maslak No 1 projesi alışveriş merkezleri ve metro ulaşımına yakın konumda bulunuyor.

Tel: +90 212 275 04 23

Web Adresi: www.maslakno1.com

İstanbul in Levent'te 262 bin TL'ye 1 oda 1 salon daireler! (Kasım 2012)

Aralık ayının sonunda inşaatı başlayacak olan İstanbul Inn Levent Kanyon'a 100 metre, Büyükdere Caddesi'ne 200 metre mesafede konumlanıyor...

Ünal İnşaat imzası taşıyan İstanbul Inn Levent projesi, 17 katlı tek blok halinde 135 konut ve ofisten oluşuyor. Aralık ayının sonunda inşaatına başlanacak olan İstanbul in Levent'te teslimlerin Aralık 2014'te yapılması hedefleniyor.

İstanbul Inn Levent'de 1+1 daireler 48 ve 68 metrekare, 2+1 daireler ise 69 ve 89 metrekare alanlarla tasarlandı.İstanbul Inn Levent'te konutların fiyatları 262 bin TL'den başlıyor.

Kapı kolarından asansör düğmelerine, kullanılması muhtemel bütün alanlarda braille alfabesi kullanılarak görme engelller için kolaylık sağlayan İstanbul Inn Levent, engelsiz bina niteliğinde bir proje olarak hayata geçiriliyor.

İstanbul Inn Levent kapalı yüzme havuzu, sauna, spa, toplantı odaları, çamaşır ve ütü odaları, oyun odası, yoga, pilates, sanat odası, parti ve karaoke odası, çok amaçlı salon, oyun odası, vep sineması, ilk yardım ve müdahale odası, kapalı otopark ve güvenlik hizmetlerini bulunduruyor.

Tekfen Tower ve Levent Loft projelerinin arkasında inşa edilecek olan İstanbul Inn Levent, Kanyon'a 100 metre, Büyükdere Caddesi'ne 200 metre uzaklıkta yer alıyor.

Telefon: 0 212 679 58 58

Web Adresi: www.unalinsaat.com.tr