Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Çağdaş Belen kimdir?

Mimar Çağdaş Belen kimdir? Çağdaş Belen, mimari çalışmalarına hangi firma bünyesinde devam ediyor? İşte Mimar Çağdaş Belen...


Çağdaş Belen kimdir? Çağdaş Belen,  İzmir  doğumlu. Çağdaş Belen, 1994 yılı İzmir Atatürk lisesinden mezun oldu. 2000 yılında ise İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık bölümünden mezun oldu. 


Çağdaş Belen, kurucu ortak olduğu CBTE Architecture'de 11 yıldır mimari çalışmalarına devam ediyor. Çağdaş Belen, ingilizce biliyor.


CBTE Mimarlık

Mimar Çağdaş Belen ve Yüksek Mimar Tanem Eren Belen tarafından 2004 yılında kurulan CBTE Mimarlık, bu tarihten beri çeşitli ölçeklerde mimari ve iç mimari projeler üretiyor ve farklı sektörlerden işverenlere hizmet veriyor. 


CBTE Mimarlık'ın üstlendiği projeler arasında; Türkiyenin departman mağazacılık alanında en eski markası olan YKM mağazalarının son on yıldır süregelen ve süreç içinde devamlı tazelenen mağaza konsepti ve ellinin üstündeki anchor mağaza projesi, KFC restoranlarının Türkiye konsept tasarımıyla hem yeni açılan hem de yenilenen restoranların uygulama projeleri, McDonalds, Lee Cooper gibi uluslararası markalar için konsept ve uygulama projeleri, Altınyıldız Classics'in, İstanbul Cevahir alışveriş merkezinde yer alan, Türkiye'nin sadece erkek giyim kategorisindeki en büyük metrekareli flagship mağaza konsepti, Ziylan Genel Müdürlüğü ofisleri, Albarakatürk Genel Müdürlüğü ve diğer tekil projeler yer alıyor.


CBTE MİMARLIK iletişim

Büyükdere cd. No:182 (A1 blok ) K:6 D:22 34330 

Yenilevent / Beşiktaş / istanbul

Telefon : +90 212 261 35 85

Fax: +90 212 261 39 86

info@cbtemimarlik.com