Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Çamlıca Camii inşaatında sona gelindi!

İstanbul'un en büyük yapılarından biri olacak Çamlıca Camii’nde sona gelindi. Yapımına 5 yıl önce başlanan caminin inşaat çalışmalarında tamamlanma aşamasına geldi.


İstanbul'un en büyük yapılarından biri olacak Çamlıca Camii’nde sona gelindi. Yapımına 5 yıl önce başlanan caminin inşaat çalışmalarında tamamlanma aşamasında.


Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, içi ve dış aydınlatmaları tamamlanan camide halılar serilecek. Caminin son hali havadan görüntülendi. İstanbul Cami ve Kültür Hizmet Birimleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ergin Külünk, caminin son durumu hakkında açıklamala yaptı.


Camide son rutüşlar


Külünk, “Çalışmalar çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Halı sermeye bir adım kaldı. Birkaç hafta içerisinde halılarımızı sereceğiz. Camimizin içerisindeki rutüşları yapıyoruz. Kenarda köşede eksik kalmış ufak tefek işleri toparlıyoruz. Çok ciddi anlamda bir temizlik yapıyoruz. Camimizin içi yaklaşık 350 bin metreküp hacminde. Temizlik işi bittikten sonra kapılarımız, pencere kepenklerimiz takılıyor. Bizim için önemli olan halı sermeye başlamak. Halı sermeye başlamak bu iş bitiyor anlamına geliyor diyebiliriz. Maksat projeyi hizmete almaksa bunun için mutlaka bir açılış merasimi yapılacaktır. Biz sayın Cumnurbaşkanımıza arz ettiğimiz gibi projenin tamamını caminin de içerisinde bulunduğu müze, sanat galerisi, konferans salonu, kütüphane, sanat atölyeleri ve otopark gibi işlerimizin tamamını bitirdikten sonra biz bitirdik diyeceğiz ve kendilerini uygun bulacağı bir tarihte camimizin içerinde bulunduğu külliyemizin açılışını inşallah ülkemiz insanıyla yapmış olacağız” dedi.


Çamlıca Camii inşaatında sona gelindi!


İnşaat iskeleleri kalktı


Caminin son hali görüntülendi. Görüntülere göre, caminin iç kısmı tamamlandı ve süslemeler de doyum olmaz bir manzara oluşturdu. İskelelerin kalktığı görülürken, dış kısımda da çalışmaların büyük oranda bittiği görülüyor.