Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Can Reşit Özçiçek

1979 Ankara doğumludur. TED Ankara Koleji’nde eğitim gördükten sonra Koç Üniversitesi’nde lisans eğitimi alan Can Reşit Özçiçek, Propa İnşaat’ın genel müdürlüğünü yapmaktadır.


Can Reşit Özçiçek


Can Reşit Özçiçek kimdir?


Can Reşit Özçiçek; 1979 Ankara doğumludur. TED Ankara Koleji’nde ilk ve orta öğretimini tamamlayan Özçiçek, üniversite eğitimini Koç Üniversitesi’nde gerçekleştirdi. İngilizce ve İtalyanca dil bilgisine sahiptir. Kariyerinde Pazarlama ve Satış Yöneticiliği yapan Özçiçek şuan Propa İnşaat’ın Genel Müdürü’dür. 


Can Reşit Özçiçek sektöre nasıl girdi?


Müteahhitlik dede mesleği olan Can Reşit Özçiçek, çocukluğundan beri inşaat sektöründe olan biridir. 1970’li yıllarda 86 konutluk proje ile sektörde profesyonelliğe ilk adımı atan Özçiçek, Propa İnşaat ile birlikte kamu ve özel sektörlere birçok proje üretti. 


Can Reşit Özçiçek


Can Reşit Özçiçek 2013 inşaat sektörü ile ilgili neler söyledi?


Propa İnşaat İcra Kurulu Başkanı Can Reşit Özçiçek, 2013 inşaat sektörü ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

 2013′te iç talep ve satış sıkıntısı aşılacak. Konut pazarında İstanbul’da belirli bölgelerde arz fazlası ve satış sıkıntısı var. Konut üreticileri satış konusunda zorlanıyor. Kampanyalarla satışı destekliyorlar. Konut kredisi faizleri düşmesine rağmen satışlar yavaşladı. Tabii ki İstanbul’daki her proje satış sıkıntısı çekmiyor. Çok güzel ve büyük projeler üretiliyor. Merkezi konumdaki projeler belirli bir talebi mutlaka çekiyor. Ama genel olan iç talep ve satış sıkıntısının 2013′te aşılacağına inanıyorum.


Can Reşit Özçiçek


Can Reşit Özçiçek’in hobileri arasında neler yer alıyor?


2004 yılında motor ehliyeti alan Can Reşit Özçiçek, motosiklet kullanmayı sevdiğini açıkladı. İlk motosikletinin Yamaha Dragstar 650 cc, Chopper tarzında olduğunu dile getirdi. Özçiçek son olarak BMW K1200R modelini kullandığını açıkladı.  


Can Reşit Özçiçek, Propa İnşaat ile hangi projeleri hayata geçirdi?


1. Propa Plaza

2. Propa Ofis 1

3. Propa Aura Residence

4. Propa Sarıyer Park

5. Propa Çorlu Park

6. Propa Gizli Vadi Evleri

7. Propa Royal Blue

8. Propa Royal Residence

9. Propa Royal Resort

10. Propa Bargylium