Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Can Tamirci kimdir?

2012 yılında ‘Tamirci Mimarlık’ şirketini kuran ve çalışmalarını kendi ofis bünyesinde sürdüren Mimar Can Tamirci kimdir?


Can Tamirci 1984’te Ankara’da doğdu. 2007 yılında ODTÜ Mimarlık Bölümü’nde Lisans eğitimini tamamladı. ‘TAV Esenboğa Havalimanı İnşaatı’ ile ‘Uygur Mimarlık’ ve ‘Emre Arolat Mimarlık’ ofislerinde staj eğitimi gördü. 


2007 yılında ‘Bilgi Üniversitesi Mimari Tasarım’ programında Yüksek Lisans çalışmalarına başladı. Programa ara verdiği 1 yıl süresince ‘Tabanlıoğlu Mimarlık’ bünyesinde farklı ölçeklerde konsept projeler üretti. 


2010 yılında Yüksek Lisans programını tamamladı. Eğitimi sırasında Roterdam, Brüksel ve İstanbul’ da düzenlenen akademik sergilerde projelerine yer verildi. Akademik eğitiminin ardından ‘Turkmall Market Yatırım’ şirketinde 1 sene proje koordinatörü olarak görev yaptı.


Mesleki pratikleri sırasında Konut, Ofis ve Alışveriş Merkezi projeleri üzerinde detaylı çalışma olanağı buldu. ‘NSMH’ , ‘Teğet Mimarlık’ ve ‘Ergün Mimarlık’ ofisleri ile makro ölçekli projelerde proje ortaklıkları kurdu. 


Eğitim ve ofis deneyimlerinin yanı sıra; çalışmalar yürüttüğü ulusal yarışmalarda çeşitli ödüller kazandı. 2012 yılında ‘Tamirci Mimarlık’ şirketini kurdu ve çalışmalarını kendi ofis bünyesinde sürdürmektedir.  


Aynı zamanda İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Kayseri Melikşah Üniversitesi’nde yarı-zamanlı proje yürütücülüğü görevine devam etmektedir. Önerilen Bağlantılar : TOKİ Kayseri kura, 3. Havalimanı