Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Çanakkale Biga'da otopark temeli atıldı!

Çanakkale Biga Belediyesi tarafından Sakarya Mahallesi Cengiz Topel Caddesinde inşa edilecek katlı otoparkın temeli düzenlenen törenle atıldı..


Çanakkale Biga Belediyesi tarafından Sakarya Mahallesi Cengiz Topel Caddesinde inşa edilecek  katlı otoparkın temeli düzenlenen törenle atıldı. 


Katlı otoparkın zemin kat dahil 8 katlı, zemin katı 920 metrekare diğer katlar ise 963 metrekare olmak üzere toplam 9544 metrekare olacağı açıklandı. 


Kapalı otoparkın temel atma törenine CHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, Çanakkale CHP Milletvekili Bülent Öz, Belediye Başkanı İsmail Işık, Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, CHP’li Belediye Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclis Üyesi Ünsal Öntürk, CHP İlçe Başkanı Özgür Ceylan, ilçe yönetimi, partililer ve birçok vatandaş katıldı. 


Belediye Başkanı İsmail Işık'ın açıklamasında “Biga Belediyesi olarak çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Biga’mızda alt yapı sorunlarını çözdük, su baskını kalmadı. Yöremizin en büyük şehir parkını yaptık. Avcılar Köprüsünü inşa ettik. Huzurlu bir Biga için mücadele ediyoruz. Belediye başkanlığında üç idealim vardı; temiz şehir, eğitimli ve ekonomisi düzgün bir şehir oluşturmak. Bunların hepsi gerçekleşti. Biga Belediyesi hepimizin belediyesidir. 3,5 yıllık başkanlığımda elle tutulur, gözle görülür hizmetler yaptık. Çay yatağına 2000 araçlık otopark yaptık. Şimdi katlı otoparkın temelini atıyoruz. Hâl binamızı şehir dışına çıkaracağız. Belediye başkanlık adaylığımda 49 projemiz kitapçığımızda yer alıyordu. Bunların 36 tanesini hayata geçirmiş bulunuyoruz. Katlı otoparkımız tüm Biga halkına hayırlı olsun" ifadeleri yer aldı. 


CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ise “Elbette belediyecilik anlayışında çok farklılar vardır. Her siyasi partinin kendi bakış açısıyla kendi duruşuyla ilgili bir belediyecilik anlayışı söz konusudur. Bizim partimizin Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediyecilik anlayışı ise sosyal Demokrat Belediyecilik anlayışıdır ki, buda insan odaklı belediyecilik sosyal belediyeciliktir. Bir tek temel anlayışı vardır oda o kentte , o belediyede yaşayan vatandaşlarımızın ayrım yapmaksızın hangi siyasi partiye mensup olurlarsa olsun eşit şekilde hizmet alabilmek, daha yaşanır bir kent oluşturmak ve memleketin huzurunu sağlayacak bir belediyecilik anlayışı ile ötekileştirmeden ayrıştırmadan hep birlikte kardeşcesine yaşayacak bir belediyecilik anlayışını hayata geçirmek” açıklamasında bulundu. 

Milliyet