Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Caprice Gold Bayrampaşa - Jet Pa - Bayrampaşa

Kamuoyunda ‘Jet Fadıl’ olarak bilinen Fadıl Akgündüz’ün sahibi olduğu Jet-Pa Holding tarafından Bayrampaşa’da hayata geçirilen proje. Caprice Gold Palace projesinde satışlar devremülk şeklinde yapılıyor… Son dakika bilgisi: Caprice Gold’deki 63 devre mülke haciz konuldu.Caprice Gold Bayrampaşa

Caprice Gold BayrampaşaProje künyesi


Lokasyon:  Bayrampaşa

Toplam arsa:  20 bin m2

İnşaata başlama tarihi:  Mart 2011

İnşaatı bitirme tarihi:  Aralık 2013 

Yatırım bedeli:  400 milyon lira

Ünite sayısı:  1.300 adet saray odası, 14 adet kral dairesi ve 234 adet özel saray salonu

Mimarı:  - 


Fiyat ve ödeme


Metrekare fiyatları: Devremülk satışı yapılıyor.

Ödeme koşulları: 


Proje konumu 


Çevredeki okullar: Kocatepe İ.Ö.O., Bayrampaşa Ticaret Meslek Lisesi

Hastaneler: Bayrampaşa Devlet Hastanesi

Çevre yollara uzaklığı: TEM, Otogar bağlantı yolu üzerinde 


İletişim Bilgileri: 444 44 25Caprice Gold Bayrampaşa


Caprice Gold nerede?Özel saray odaları ve kral dairelerinin tasarlandığı Bayrampaşa Caprice Gold devremülk projesi ORA Alışveriş Merkezi'nin yanında yükseliyor... Bayrampaşa Caprice Gold projesi tek blok olarak inşa ediliyor. Caprice Gold Bayrampaşa projesinin özellikleri neler?Jetpa Holding tarafından yükselen Caprice Gold projesi devremülk projesi olarak tasarlandı. 26 katlı Caprice Gold 234 adet özel saray odası, 14 adet kral dairesi ve 1.300 adet saray odasından meydana geliyor. 


1-2-3-4-5-6-7 ve 15 günlük devremülk satışlarının yapıldığı Kapris Gold projesinin 6. ve 10. katları arasında kalan odalarda devremülk satışlar gerçekleştiriliyor. Caprice Gold Bayrampaşa


Caprice Gold projesinde fiyatlar nasıl?Emlakkulisi.com’un 2 Şubat 2013 tarihli haberine göre; 35 yüzme havuzunun yer aldığı Capris Gold projesinde 7+7 günlük devremülkler 225 bin TL ve 1 günlük odalar ise 23 bin TL'lik ücretlerle veriliyor. 


20 bin metrekarelik alan üzerinde konumlandırılan Caprice Gold projesi, Bayrampaşa'da yer alıyor. Projede toplam 1.330 oda yer alıyor. 


Fiyatlar;


- 2 kişilik 2 günlük devre mülklerin taksitli fiyatı 19 bin 441 lira,


- Üç kişilik yedi günlük devre mülklerin fiyatı 64 bin 121 lira,


- Üç kişilik 8 günlük devre mülklerin fiyatı 98 bin 291 lira,


- İki kişilik 15 günlük devre mülklerin fiyatı  119 bin 10 lira.Caprice Gold’da neler var?Caprice Gold projesi içerisinde yüzme havuzları, kapalı otopark, concierge, vale, dinlenme alanları gibi sosyal olanaklar ve hizmetler yer alıyor.Caprice Gold hangi haberlere konu oldu? 


Cübbeli düştü Tanju tuttu (Sabah Gazetesi, 20 Mart 2011)


Jetpa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Akgündüz'ün yatırımı olan 7 Yıldızlı Caprice Gold Oteli'nin temeli, Cübbeli Ahmet Hoca'nın dualarıyla atıldı.


Bayrampaşa'daki Forum İstanbul'un hemen yanı başında inşaasına başlanan otelin 23 ay sürecek temel kazı işleri, 9 ayda tamamlanarak bir rekora imza atıldı. Bayrampaşa'daki temel atma törenine İsmailağa Cemaati'nden Cübbeli Ahmet Hoca ve eski milli futbolcu Tanju Çolak ile yüzlerce kişi katıldı. Törende bir konuşma yapan Jetpa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Akgündüz, otelin İslami usullere uygun Avrupa'daki tek otel olduğunu beliterek, "Zerre kadar haram olmadan içki satışının da olmadığı dünyanın tek 7 yıldızı otelinin inşaasına Allah'ın izniyle başladık. 23 ay sürmesini beklediğimiz temel kazma işlemlerini 9 ay sürede bitirdik. 22 bin işçi yövmiyesiyle geceli gündüzlü çalıştık. Şimdi ilk betonu döküyoruz" dedi. 


ODALARDA ABDESTHANELER OLACAK


İslami kesimin büyük ilgi gösterdiği temel atma töreninde, gazetecilerin sorularını cevaplayan Jetpa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Akgündüz, otelin Avrupa'nın en büyük 2. oteli olduğunu belirterek, içki satışı yapılmayan tek 7 yıldızlı otel olacağının altını çizdi. Akgündüz, otelin odalarında banyo ve tuvaletin yanı sıra ayrıca bir de abdesthane olacağını söyledi. Otelde 5 büyük havuzun erkekler için, 3 havuzun da kadınlar için olacağını belirten Akgündüz, 35 ayrı küçük havuzun da kişiye özel tahsis edilebileceğini ifade etti. 


CÜBBELİ AHMET HOCA TEMEL ATTI


Jetpa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Akgündüz'ün ardından bir konuşma yapan İsmailağa Cemaati'nin önde gelen isimlerinden Cübbeli Ahmet Hoca lakaplı Mahmut Ahmet Ünlü, içerisine haram karışmamış bir yatırım olduğundan bu yatırıma destek verdiklerini belirterek, "İçki satılmadan, kumar olmadan kar etmez diyenlere bu otel bir örnek olacak. Demek ki içki olmadan da para kazanılabiliyormuş, demek ki içki olmadan da otel işletilebiliyormuş" dedi.


Konuşmaların ardından Cübbeli Ahmet Hoca dualarla temel atma butonuna Fadıl Akgündüz ve Tanju Çolak'la 

birlikte bastı. Caprice Gold Bayrampaşa otelin piyasa değerlendirilmesinin arsa ve inşaat maliyeti ise 270 milyon Euro olarak açıklandı. Caprice Gold otel Bayrampaşa tamamlandıktan sonra piyasa değeri 1,5 milyar Euro'yu bulması beklenirken, 2012 yılının Mayıs ayında hizmete gireceği öğrenildi.


Caprice Gold Palace'ta Teslimat Ertelendi (Milliyet Gazetesi, 31 Ocak 2012)


Kamuoyunda 'Jet Fadıl' olarak bilinen Fadıl Akgündüz'ün Caprice Gold otelinde teslimat kış dönemine atıldı. Otelin yüzde 20'si devre mülk. Bunların yüzde 70'inin satıldığı bildiriliyor.


Bayrampaşa'da 7 yıldızlı konfor vaadiyle temeli atılan Caprice Otel'in açılış tarihi sürekli erteleniyor. Fadıl Akgündüz'ün imza attığı projenin satış bürosu da inşaat alanı da bugünlerde kalabalık. Televizyon ekranlarında bu günlerde en çok dönen reklamlardan biri kamuoyunda 'Jet Fadıl' olarak bilinen Fadıl Akgündüz'ün yaptırdığı Bayrampaşa'daki Caprice Gold Otel'in tanıtımı. Açılış tarihi olarak fetih günü 29 Mayıs 2012 tarihi verilen otelde hummalı bir çalışma sürse de 29 Mayıs tarihinde projenin tamamlanması imkansız gibi.


İLK TARİH 29 MAYIS 2012


Milliyet'te yer alan haberde Jetpa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Akgündüz, Bayrampaşa'da Caprice Gold otelinin temelini 15 Haziran 2010'da atarak devre mülk satışını başlattı. İnşaat bile başlamadan 15 günlük devre mülkler halinde bin 553 oda satıldığı belirtilen proje için kamuoyuna 29 Mayıs tarihinde tamamlanacağı açıklaması yapıldı.


Ancak inşaat satış kadar hızlı ilerlemedi. Proje alanının hemen yanıbaşında bulunan ve aynı tarihlerde temeli atılan Yorum İstanbul konutları kısa sürede yükselirken, Caprice Gold projesi aylarca temel seviyesinde kaldı. Tüm bu süreçte projenin tanıtımı da büyük bir hızla sürdürüldü. 21 Mart 2011 tarihinde ise proje alanı ikinci bir temel atma törenine sahne oldu. Cübbeli Ahmet olarak bilinan Ahmet Mahmut Ünlü ve Tanju Çolak'ın da katıldığı törenle projenin camisinin temeli atıldı. Akgündüz, törende temel ve kazı işlerinin 9 ayda tamamlanarak rekor kırıldığını dile getirerek projenin 1 yıl sonra tamamlanacağını yineledi.


TESLİMAT KIŞA SARKTI


Ancak işler planlandığı şekilde gitmeyince Akgündüz, geçtiğimiz Eylül ayında projenin tamamlanmasının 2012 sonbaharını bulabileceğini söyledi. Geçtiğimiz gün proje alanında yaptığımız ziyarette ise teslimatın kışa sarktığını öğrendik. Onlarca işçinin kar ve soğuğa rağmen hummalı bir şekilde çalıştığı inşaat alanındaki satış ofisi de oldukça hareketliydi. Görüştüğümüz satış ofisi yetkilisi, 32'lik demir kullandıklarını ve otelin yüzde 20'sini devre mülk olarak satışa sunduklarını söyledi.


Bir odayı yılda 5 günlük almak için 28-30 bin TL civarında bir ücret gerektiğini anlatan görevli, devre mülklerin yüzde 70'ini sattıklarını kaydetti.


Olmayan Caprice Gold'un camisinin temeli törenle atıldı! (Vatan Gazetesi, 12 Ağustos 2011)


Fadıl Akgündüzün 2012 Mayıs ayında bitireceğini iddia ettiği Caprice Gold otelinin yanına yapılacak caminin temeli dün atıldı. Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ve Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de törendeydi


Caprice Gold otelinin yanına yapılacak caminin temeli dün atıldı. Fadıl Akgündüzün Bayrampaşada başladığı ve 2012 Mayıs ayında bitireceğini iddia ettiği Caprice Gold otelinin yanına yapılacak caminin temeli dün atıldı. Caprice Goldun temelini atan Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, cami temel atma töreninde de yine başroldeydi. Törene Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de katıldı.Temel atma töreninde konuşan Fadıl Akgündüz, Caprice Gold camisi için kuru gıda toptancılarının arsa bağışladığını caminin 3 bin 120 metrekare alan üzerine kurulacağını ve 4 bin kişi kapasiteli olacağını söyledi.


Törenin ardından Caprice Gold Satış Ofisinin açılışı da yapıldı. Fadıl Akgündüz, İslami kesimin ilgi gösterdiğini iddia ettiği otelin bitirilme tarihini de açıkladı. Akgündüz, Otelimiz İstanbulun fetih yıldönümünde yani 29 mayıs 2012de bitirilecek dedi. Bayrampaşa Belediye Başkanı Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner otelin zamanında bitirilmesi konusunda Akgündüzden söz aldı. Aydıner, Bu süre içerisinde Caprice Golde her zaman destek olacağız. İmkanlarımızı esirgemeyeceğiz diye konuştu.


Akgündüz: Bizim kıymetimizi Araplar ve Amerikalılar biliyor (Hürriyet Gazetesi, 13 Şubat 2012)


İstanbul Bayrampaşa’da inşa ettiği Caprice Gold Palace isimli otel projesi ile yeniden basının gündemine gelen Fadıl Akgündüz, “Medya Türkiye’de kıymetimizi bilmiyor, ama Amerikalılar ve Körfez'dekiler bize ortaklık çağrısı yapıyor. Hakkımızda medyada olumsuz haberler çıktıkta satışlarımız artıyor” şeklinde konuştu. Akgündüz, tartışma yaratan 7 yıldızlı reklamları da gerekirse kaldıracaklarını söyledi


Bayrampaşa’da inşaatı devam eden Caprice Gold’ün tanıtımlarını mevzuatta olmamasına karşın “7 yıldızlı otel" olarak yapmakla suçlanan Fadıl Akgündüz, konu ile ilgili hurriyet.com.tr'ye konuştu. Akgündüz, "Biz resmi anlamda 7 yıldızdan söz etmiyoruz. Ancak yaptığımız proje 7 yıldız ayarında. Yani konsept olarak böyle. Bakanlıktan bu yöndeki tanıtımlara yasak gelirse ‘7 yıldızlı’ şeklinde tanıtım yapmayız olur biter, başka isim buluruz." dedi.


Akgündüz daha önceki açıklamalarında 29 Mayıs’da açılışını yapmayı planladıkları otelin açılış tarihini 22 Aralık olarak değiştirdiklerini ifade ederek “Projeyi en kaliteli ve sağlam şekilde yapıyoruz tarihteki revizyon bundan dolayı. Bu durum yatırımcıları mağdur etmeyecek ” dedi.


Milletvekili de var futbolcu da


Caprice Gold’un 24 katlı olduğunu, toplamda 40 bin kadar devremülk bulunduğunu söyleyen Akgündüz bugün itibari ile 7 bin 900 adet devremülk sattıklarını söyledi. Akgündüz müşterileri arasında milletvekilleri, futbolcular dahil hemen her meslek grubundan insan olduğunu belirti. Akgündüz, "devremülk alan savcı ve polislerin de olduğu söyleniyor" yönündeki soruya ise “Her meslek grubundan insan bizden devremülk alıyor” demekle yetindi.


Medya kıymetimizi bilmiyor


Akgündüz konuşmasının devamında “Medyada hakkımızda olumsuz haberler çıktıkça bizim satışlarımız patlama yapıyor. Müşterilerimizde dayanışma duygusu oluşuyor. Bize karşı oluşan tepkiye karşın insanlar bize daha da sahip çıkılıyor” dedi.


"Türkiye’de medya değerimizi bilmiyor" diyen konuşmasının devamında "Medya Türkiye’de değerimizi bilmiyor. Oysa bizim bu proje dünyada ses getirdi. Körfez’den Amerika’dan teklifler geliyor. Gelin birlikte iş yapalım diyorlar. Amerikalıların teklifi beni şaşırttı. Bizim otelin isim hakkını istediler. Amerika’da 26 milyon Müslüman yaşıyor, sonunda bunu hesaplıyorlar" diye konuştu. Fadıl Akgündüz, Caprice Gold projesini devam ettireceklerini ifade ederek, aynı isimle oteller için Yozgat, Bodrum ve Silivri’de yer aldıklarını, Trabzonda da görüşmelerin sürdüğünü ifade etti.


214 milyon euro topladım ödeyeceğim


Akgündüz kendi ifadesine göre 14 bin kişiden 214 milyon euro para topladıklarını söyledi. Söz konusu paraların ne zaman ödeneceği yönündeki soruya ise “Bize para yatıran insanlarla bir sorunumuz yok. Şirketlerimiz üzerindeki tedbir kararı geçtiğimiz Mart ayında kalktı. Rahat nefes almaya başladık. İsteyen müşterimize devremülk veriyoruz, isteyene de proje bitiminde parasını vereceğiz. İnsanlardan para toplayan hiçbir holding sahibi çıkıp diyor mu ki ben bu kadar para topladım, ama ben diyorum bu paralarını da vereceğiz” şeklinde yanıtladı.


Cübbeli’yi ziyarete gittim


Akgündüz, "Cübbeli Hoca" olarak anılan Ahmet Mahmut Ünlü’yü 20 gün kadar önce tutuklu bulunduğu Metris Cezaevi’nde ziyaret ettiğini belirterek “İnanan insanın morali iyi olur. Kendisini moralli gördüm” dedi.


Cübbeli Ahmet Hoca, Caprice Gold’daki bazı temel atma törenlerine katılmış, Caprice Gold projesinin önemine vurgu yapmıştı.


Fadıl Akgündüz kimdir?


*1987 yılında açtığı Jet Sürücü Kursu ile iş hayatına giriş yaptı.


*1995’te Proton’un Türkiye temsilciliğini aldı, Jet-Kent projesine baAladı.


*1998’de Jet-Pa Holding’i kurdu. Holding, 2000 yılına kadar Avrupa’daki Türklerden para topladı.


*1999’da İmza marka otomobil üreteceklerini duyurdu. Fabrikanın temeli atıldı.


*2002’deki genel seçimlerde Siirt’ten bağımsız milletvekili oldu.


*2003’te yargılanmaya başladı hakkında 495 ile 1235 yıl ağır hapis cezası istendi.


*2003’te cezaevine girdi ve 15 ay hapis yattı.


*Mayıs 2010’da Caprice Gold projesine başladı.


Caprice Gold projesinde kaç devremülk haczedildi? İşadamı Fadıl Akgündüz’ün sahibi olduğu yedi yıldızlı Caprice Gold Oteli’nin açılmadan icralık olduğu ortaya çıktı. Haciz işlemini, Akgündüz’ün denetimindeki şirketten alacağını tahsil edemeyen İstanbul'daki Gıda Toptancıları’nın kurduğu kooperatif uyguladı. Toplam 10,5 milyon liralık alacak için Caprice Gold’deki 63 devre mülke haciz konuldu. Haciz ihbarnamesi kooperatifin eski başkanı Ali Zafer Taciroğlu’na da gönderildi.


İstanbul Bayrampaşa’da inşa edilen Caprice Gold Oteli’nin bir bölüm arsasının satışı davaya konu olmuştu. Sınırlı Sorumlu İstanbul Gıda Toptancıları İmalat Sanayi ve Depocuları Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifi’nin 12 dönümlük arsasının satışında usulsüzlük yapıldığı ve ihaleye fesat karıştırdıkları iddiasıyla, aralarında Ali Zafer Tacioğlu ve Fadıl Akgündüz’ün de aralarında bulunduğu 25 kişi hakkında 12 yıla varan hapis cezası istemiyle İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştı.

3 MİLYON DOLAR ÖDENMEDİ

Söz konusu arsanın kalan 3 milyon dolarlık ödemesi ise, Kooperatif ile Akgündüz’ü karşı karşıya getirdi. Kooperatif avukatları ödenmeyen alacakları için icra müdürlüğü nezdinde icra takibi başlattı. Muhatap şirket Capricegold Turizm İnşaat ve Ticaret A.Ş. avukatları icra takibine itiraz etti. İtiraz ile birlikte takip durdu. Kooperatif avukatları ise itirazın iptali istemi ile İstanbul Ticaret Mahkemesi’nde dava açtı.

Davanın görüldüğü İstanbul 47. Asliye Ticaret Mahkemesi, geçtiğimiz 15 Eylül’de gerekçeli kararını açıkladı. Karar, icra takibinin devamı yönünde oldu. Mahkeme 3 milyon dolarlık alacağı, gecikme faizi ve yargılama giderleri ile birlikte toplam 10,5 milyon lira olarak karara bağladı.

DEVREMÜLKLERE HACİZ KONULDU

Mahkemenin verdiği icra takibinin devamı yönündeki karar sonrası, Kooperatif avukatları icra işlemlerini kaldığı yerden sürdürdü. Tapu Müdürlüğü’ne gönderilen icra yazısı sonrası Caprice Gold Oteli’ndeki 63 bağımsız bölüme haciz işlemi uygulandı. Haciz uygulanan odaların, devre mülk olarak başka kişilere satıldığı düşünülüyor.

‘O ODALAR BAŞKA ŞİRKETİN’

Bu durum, hak sahipleri için de sorun anlamına geliyor. Akgündüz’ün avukatları ise haciz konulan odaların, Capricegold Turizm A.Ş.’ye değil, Capricegold Gayrimenkul Yatırım Tur. Ltd. şirketine ait olduğu gerekçesi ile İcra Hukuk Mahkemesi’ne itirazda bulundu. Kooperatif avukatlarının mahkemeye sundukları dilekçede, itirazın icradan satışı engelleme girişimi olduğu iddiasında bulundukları anlaşıldı.

25 KİŞİ YARGILANIYOR
Fadıl Akgündüz ile Kooperatif’in karşı karşıya gelmelerine sebep olan arsa nedeni ile 25 kişi de İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanıyor. Suçlama ise, 12 dönümlük arsasının satışında usulsüzlük yapıldığı ve ihaleye fesat karıştırıldığı iddiası.

8 Kasım 2013 tarihli Hürriyet Gazetesi'nde Dinçer Gökçe'nin haberine göre; 12 yıla varan hapis cezası istemiyle yargılanan isimler arasında Kooperatifin eski başkanı Ali Zafer Taciroğlu, yardımcıları ve yönetim kurulu üyeleri Osman Kaan, Rasim Keklik, Mahmut Akpınar ve arsanın akrabalarına ait şirkete satışını organize ettiği ileri sürülen Fadıl Akgündüz ile arsayı resmen satın almış görünen Caprisgold Turizm İnşaat Ticaret A.Ş.’nin ortakları İbrahim Obut, Avniye Obut de bulunuyor.
İlk duruşması 21 Haziran’da görülen davada, sanıkların kendilerine yönelik suçlamayı kabul etmedikleri anlaşıldı.