Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Çekmeköy Nişantepelilere tapu müjdesi!

2007 yılından bu yana tapusunu alamayan aileler, Çekmeköy Belediyesi’nin çalışmaları neticesinde tekrar hiçbir ücret ödemeden tapularına kavuşuyor..


Nişantepe Mahallesi’nde, 3194 sayılı imar kanunun 18. Maddesi gereği, şuyulandırmalarında ipotek borçlusu olup ödemesini yaptığı halde, 2007 yılından bu yana tapusunu alamayan aileler, Çekmeköy Belediyesi’nin çalışmaları neticesinde tekrar hiçbir ücret ödemeden tapularına kavuşuyor. İkinci etap çalışmaları neticesinde Çekmeköy Belediyesi Meclis salonunda gerçekleşen teslim töreninde 48 aile daha tapularını aldı. Bugüne kadar yürütülen çalışmalar neticesinde toplam 78 aile tapularına kavuştu.


Teslim töreninde Nişantepeli vatandaşlara hayırlı olsun diyen Başkan Poyraz “ Nişantepe Mahallesi’nde yaşadığımız büyük bir sorunu çözmenin mutluluğu ve huzurunu yaşıyoruz. Bugün burada verdiğimiz tapular size bir lütuf değil, hakkınız olanı alıyorsunuz. Bu çalışmalarda emeği geçen başkan yardımcılarımız, çalışma arkadaşlarımız ve mahalle muhtarımıza teşekkür ediyorum.  Tapularınız hepinize hayırlı olsun.”dedi.


Programa katılan AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Salih Kırıcı “ Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Belediye başkanımız ve ekibinin bu konuyu çözmek konusunda gösterdiği gayret ve çaba için kendilerine teşekkür ediyorum. Nişantepe’deki sorunlarımızı teker teker sağlıklı şekilde çözüyoruz. Belediye başkanımızın gayreti sizlerin desteğiyle sorunsuz bir Nişantepe ortaya çıkaracağız inşallah. Tapularınız hepinize hayırlı uğurlu olsun,” dedi. Program sonunda Başkan Poyraz, hayırlı olsun dilekleriyle tapuları teslim etti. Çekmeköy Belediyesi