Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Celil Demirsoy kimdir?

2008′de CD mimarlık tasarım ofisini kuran ve çalışmalarına burada devam eden Mimar Celil Demirsoy kimdir?


Celil Demirsoy, 1985′de İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı.2008 yılında İstanbul Kültür üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. 


Öğrenciliği döneminde çeşitli ulusal ve uluslararası proje yarışmalarına katıldı. Bu projelerinden bazıları mimari dergilerde yayınlandı. 2005-2007 yıllarında çeşitli şantiye , ofis ortamlarında bulundu; deneyim ve gelişimine katkı sağladı.


Çeşitli konularda katıldığı yarışmaların , uygulamaların yanısıra, iç mekan düzenleme ve mobilya tasarım çalışmalarında faal olarak yer aldı. 2008′de rol aldığı tasarım , uygulama ve projelerin birikimiyle bir marka olmak amacıyla CD mimarlık tasarım ofisini kurdu. 


2008 – 2009′de İstanbul Kültür üniversitesi’nde mimari tasarım üstüne yüksek lisans çalışması yaptı bitirmedi fakat akademik bağlantılarını sürdürdü.Demirsoy kendi tasarım atölyesi bünyesinde büyük ve küçük ölçekte çok sayıda tasarım ve uygulama projesine imza attı.


Çalışmalarına 2008’den bu yana kurucusu olduğu CD mimarlık tasarım atölyesinde devam etmektedir.Sürdürmekte olduğu görevler :

Kuyumcukent Yönetim Kurulu Üyesi

Tümsiad İstanbul Şube İnşaat komisyon Başk. Yard.