Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Celine Dion'un emlak yatırımları

Celine Dion, Florida’daki içinde su parkı bulunan malikanesini 72 milyon dolara satışa çıkarmasıyla gündeme geldi. Celine Dion’un o muhteşem malikanesinin özellikleri…Celine Dion
Celine Dion, Florida'daki malikanesi 72 milyon dolardan satışa çıkardı...Celine Dion ünlü olmadan önce ne iş yapıyordu?Forbes 2008 yılında hazırladığı zengin ünlüler listesinde 5’inci sırada yer alan Celine Dion, bu tarihte 250 milyon dolarlık bir servetin sahibiydi. 


Celine Dion, ünlü olmadan önce Las Vegas’taki Ceasers Palace adlı otelde çalışıyordu. Ünlü olduktan sonra dünyada 140 milyon albümü satılan sanatçı sadece "My Heart Will Go On" ile 15 milyonluk satış rakamına ulaştı. Albümün başarısında Titanik filminin müziği olması da etkili oldu.Celine Dion, Florida’daki malikanesini ne zaman satışa çıkardı? ABD’de konut piyasası hareketlendi. Ünlüler de fiyatlardaki yükselişi lehlerine çevirmeye çalışıyor. Son örnek Kanadalı ünlü şarkıcı Celine Dion. Ünlü yıldız, Ağustos 2013’te Florida’da bulunan malikanesi satışa çıkardı.

ABD’de bir rekor daha yolda. Kanadalı ünlü şarkıcı Celine Dion, Florida’da bulunan malikanesi satışa çıkardı. İstenen fiyat ise dudak uçuklatıyor: Tam 72 milyon dolar. 1 malikane ve 5 müştemilattan oluşan saray yavrusunun misafirler için ayrılan evinde bile 4 oda bulunuyor. 72 milyon doları ödeyen, bir tenis sahası ufak bir golf sahası, masaj salonu ve havuza da sahip olacak.Celine Dion, malikaneyi ne zaman almıştı?Ünlü şarkıcı Celine Dion'un Florida'daki, okyanus kenarında sahip olduğu malikanesi, su parkıyla herkesi resmen büyülüyor. Dion, hiçbir eksiği olmayan bu su parkını tam 20 milyon dolara inşa ettirdi.


İkili 2005 yılında 12.5 milyon dolara satın aldıkları evlerine 20 milyon dolar harcayarak kaydıraklar ve dalga havuzlarının bulunduğu bir tatil köyüne dönüştürdü. Celine Dion bu evi 10 yaşındaki oğlu Rene Charles ve doğacak ikiz bebekleri için yaptırdığını söyledi.Celine Dion’un malikanesinde neler var?Celine Dion, Florida'daki Jüpiter Adası'nda yaptırdığı ultra lüks yazlık malikanesine taşındı. Dion'un yeni yazlığında en çok dikkat çeken bölüm ise 3,5 dönümlük araziyi kaplayan devasa su parkı. 29,5 milyon litre hacmindeki bu su parkını 9 yaşındaki oğlu Rene Charles'in isteği doğrultusunda yaptırdığını söyleyen Dion, evine şu ana dek 20 milyon $'dan fazla para harcadı. Şarkıcının deniz kıyısındaki malikanesinde iki yüzme havuzu, iki su kaydırağı ve havuzlar içinde akarak devr-i daim yapan küçük bir ırmak var. Malikanede sekiz büyük yatak odası, spor salonu ve tenis kortu da bulunuyor.


Su temalı bir harikalar diyarı olan  9,825 metre karelik bu ev, aynı zamanda okyanusa da son derece yakın bir noktada. Tam olarak ise bazı en varlıklı yıldızların yaşadığı Jupiter Adası’nda. Minyatür su parkı 2 havuz, 2 su kayağı ve küçük bir nehire sahip. Ki bu nehrin akıntısını sağlamak için gerekli olan sistemi çalıştıran su miktarı 500,000 galon.


8 yatak odası, yer altında bir garaj, geniş bir gardırob ve fitness merkezi olan bu yaşam alanının, inşa aşaması çevreden ciddi şikayetler aldı çünkü bu sistemin yapılandırılması adada geçici kuraklığa sebep oldu.Celine Dion kimdir? Céline Dion (doğum adıyla Céline Marie Claudette Dion; 30 Mart 1968; Charlemagne, Quebec, Kanada), Grammy, Juno, Altın Küre ve Oscar ödülleri sahibi Kanadalı şarkıcı ve söz yazarı. Dion, o dönemdeki menajeri, sonradan ise eşi olan René Angélil'in, kariyeri için evini ipotek ettirmesiyle birlikte, genç yaşta Fransızca konuşan Kanada'da ün kazandı. 1982'de Yamaha World Song Festival ve 1988'de Eurovision Şarkı Yarışması'nı kazanarak Avrupa'nın ve Asya'nın çeşitli ülkelerinde ün kazandı. Sony Records'dan çıkan ilk İngilizce albümü "Unison" (1990) ile İngilizce konuşan dünyada sağlam bir yer edindi.


Céline Dion'un müziği çeşitli tarzlardan etkiler taşımaktadır, pop, rock, R&B, soul, gospel, jazz, blues ve klasik bunlar arasında sayılabilir. Sanatçı teknik olarak güçlü ve yetenekli vokaliyle dikkat çeker. 1999'da eğlence dünyasındaki işine geçici bir ara vermeden önce I'm Your Angel ve My Heart Will Go On gibi şarkılarıyla önemli liste başarıları elde etmiştir. Sanatçının müzik hayatına ara vermesinin sebebi eşi ve menejeri olan Réne Angelil'in gırtlak kanserine yakalanmasıdır. Dion, eşine bu mücadelesinde büyük bir destek vermiş, ve aile kavramına ne kadar önem verdiğini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Eşine moral vermek için o yıllarda kendisinden Réne Charles adında bir erkek çocuk dünyaya getiren şarkıcı, eşinin hastalığı yenmesinde büyük rol oynadı. 2002 yılında müziğe A New Day Has Come albümüyle dönen Céline Dion, 2004 yılında 175 milyon albüm satışıyla Dünya Müzik Ödülleri töreninde 100 milyonun üzerinde albüm satışını yakalayan şarkıcılara verilen Chopard Diamond ile ödüllendirildi.


Üstelik her yıl Monaco'da düzenlenen Dünya Müzik Ödülleri o yıl Celine Dion için Las Vegas'ta düzenlendi.. 2003 - 2007 yılları arasında Las Vegas'taki ünlü otel ve kumarhane Caesars Palace'da A New Day... adlı şovunu sahneleyen şarkıcı bu şovdan tam 400 milyon $ gelir elde etti. Celine Dion'un plak şirketi Sony BMG, Nisan 2007'de Celine Dion'u yaklaşık 200 milyon albüm satışıyla tüm zamanların en çok albüm satan kadın sanatçısı ilan etti. Ayrıca sanatçının D'eux isimli albümü tüm zamanların en çok satan Fransızca albümüdür. Ek olarak 50 milyon civarında cd/mc single satmıştır. Dijital satışlar bu rakamlara dahil değildir. Ayrıca sanatçının parfümleri 2003'den 2010 yılına dek 850 milyon $ satış geliri elde etti. Sanatçı 300 milyon $'lık bilet satışı gerçekleştirerek tüm zamanların en büyük turnelerinden olan 132 konserlik Taking Chances turnesinin ardından Mart 2009'da 2. çocuğunu dünyaya getirmek için müzik kariyerine 1.5 sene ara verdiğini açıkladı. Bu 1.5 yıllık arada Celine Dion, akupunktur tedavisi gördü ve 6. tüp bebek denemesinde ikiz erkek bebeklere hamile kaldı ve Ekim 2011'de ikizlerini dünyaya getirdi. Nelson ve Eddy adları verilen ikizlerin 4 aylık olmasıyla sahnelere dönmeye hazırlanan Celine Dion, 15 Mart 2011'de Caesars Palace'da yeni bir gösterinin startını verdi. Klasik Hollywood filmleri temalı yeni showda Celine Dion'a 31 müzisyen sahnede eşlik ediyor. Ayrıca 2012 yılının sonbaharında İngilizce ve Fransızca iki yeni stüdyo albümü hayranlarının beğenisine sunması bekleniyor.