Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Cem Boyner Yalısı

Cem Boyner ve Ümit Boyner, Kanlıca’daki isimsiz bir yalının sahibi. Bu sebeple ‘Cem–Ümit Boyner Yalısı’ diyebileceğimiz yalı, ünlü sanatçı Sezen Aksu’nun da komşusu.Cem Boyner Yalısı

Cem - Ümit Boyner Yalısı

Cem Boyner Yalısı nerede?Boyner Holding'in sahibi Cem Boyner ve eşi Ümit Boyner, Kanlıca'daki yalılarında yaşıyor. Yalısı ünlü sanatçı Sezen Aksu'nun hemen yanında yer alan Boyner çifti, Aksu'yla komşu.Cem Boyner Yalısı’nın ederi nedir?Kanlıca’daki Cem Boyner Yalısı’nın bedeli; Temmuz 2003’te Zaman Gazetesi’ndeki habere göre; 5 milyon dolar. 

Mütekabiliyet yasası yalılara ilgiyi artırmışa benziyor. İstanbul Boğazı’nın iki yakasında satılık 55 yalı var. Yalı ve yalı arsaların fiyatı 1 milyon dolardan başlayıp 120 milyon dolara kadar çıkıyor.Cem Boyner Yalısı hangi haberlere konu oldu?İtalyan modacı Etro acı konuştu: İstanbul ruhunu paraya satmış (Serpil Yılmaz, Habertürk Gazetesi, 25 Mayıs 2013 Cumartesi)


“Etro Ailesi hem özel müşterilerine sunum yapmak, hem de Zorlu Center'da açılacak Etro mağazasının yerini görmek için geldikleri İstanbul'da, geçen akşam Boynerler'in evlerinde verdikleri davetin onur konuklarıydılar.

Davetlilerin -ki çoğu Beymen Grubu üst düzey yöneticilerinden oluşuyordu- hepsinin Etro giysileriyle yer aldığı gecede, Veronica'nın siyah zemin üzerine tavuskuşu desenli uzun yazlık elbisesi, yalının en renkli karesiydi...


(…) Ümit ve Cem Boyner çiftinin Kanlıca'daki yalılarında Boğaz'ın gece tablosu, konuklara en görkemli ikramdı. Cem Boyner'le sohbet ederken "Her gece Rumelihisarı'nın üzerine çöken köprülerin ışıkları azap veriyordur" yorumunu yapıyorum... "Hangi renk olursa olsun, tek renk olsa razıyım" yorumunu yapıyor.”