Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Cem Çelik – Elityapı

Ankara Beytepe’de Elit Royal Residence’ı inşa eden Elit Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı. Cem Çelik, Elit İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’ni 1988’de ortağı Mert Yıldızhan ile birlikte kurdu. Firma, 2011’de Elityapı adını aldı.Cem Çelik – Elityapı
Elityapı Yönetim Kurulu Başkanı Cem ÇelikCem Çelik hangi okuldan mezun?


Cem Çelik, ODTÜ İnşaat mühendisliği bölümü mezunudur. Tüm Türkiye’de ve özellikle Ankara’da ürettiği kaliteli projelerle adını duyuran Cem Çelik, 23 Şubat 1988 tarihinde Elit İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’ni ortağı Mert Yıldızhan ile birlikte kurmuştur. Cem Çelik, Ankara Beytepe ve İncek Bulvarı’nı nasıl değerlendiriyor?


Bölgedeki iddialı projelerden Elit Royal Residence’ı inşa eden Elit Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Cem Çelik, Ankara’nın örnek kentleşme alanı olmaya aday gösterilen İncek Bulvarı’nın Başkent’teki en iyi yatırım bölgelerinden biri olduğunu kaydetti.


Bölgenin her geçen gün değer kazandığına işaret eden Çelik, İncek Bulvarı’nın hem ticari hem de konut anlamında gelişim gösterdiğini belirterek, şunları söyledi:


“Ankara’nın yeni gözdesi olan İncek Bulvarı, konfor açısından oldukça iyi bir tablo çiziyor. Bulvarın, şehir merkezlerine yakınlığı, havasının temizliği, park sorunun olmaması ve Hacettepe orman manzarası olması bölgeye avantaj katıyor. Konforlu konutların bulunması ve şehir stresinden uzak bir yaşam alanı olması Ankaralı’ların ilgisini çekiyor.”


Ankaralıların genelde kültürlerine göre yerleşim yerlerini belirlediklerini ifade eden Çelik, Gaziosmanpaşa, Çayyolu, Ümitköy gibi yerleşim yerlerini tercih edenlerin artık İncek Bulvarı’na doğru kaydığını bildirdi.


Çelik, bulvardaki yapılanmanın tamamlanmasının ardından gençlerin de sosyal alanlarda kendilerini geliştirebilecek bir yaşam alanı bularak keyifle vakit geçirebileceklerinin altını çizdi.


İncek Bulvarı’nın ayrıca alt yapı ve trafik sorunu olmaması nedeniyle önemli bir tercih nedeni olduğunu belirten Çelik, zengin yaşam projeleriyle bulvarın her geçen gün değer kazanacağını vurguladı.Cem Çelik, stüdyo daireler ve Elit Royal Residence projesini nasıl yorumluyor? 


Ankara Beytepe’de inşa edilen Elit Royal Residence'ın sahibi Elit Yapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Cem Çelik ise stüdyo daireleri daha çok yalnız yaşayanlar, öğrenciler, yaşlılar ve Ankara'ya belli günlerde gelen iş adamları tercih ediyor.


Sabah Gazetesi’nin 3 Kasım 2013 tarihli haberine göre; Elit Royal Residence'ın sahibi Elit Yapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Cem Çelik stüdyo dairelerin daha çok yalnız yaşayanlar, öğrenciler, yaşlılar ve Ankara'ya belli günlerde gelen iş adamları için ideal yaşam alanları olduğunu kaydetti. Stüdyo daire alımlarında kullanım alanının diğer dairelere göre küçük olmasından dolayı düşük aidat ve daire fiyatlarının cazip geldiğini kaydeden Çelik, stüdyo dairelerin son zamanlarda daha çok ilgi görmeye başladığını bildirdi. 


Stüdyo dairelerin büyük dairelere oranla daha uygun fiyatları olduğunu ifade eden Çelik, "Bu da müşterinin ilgisini çekiyor. Ayrıca kira getirişi de metrekare bazında düşünüldüğünde büyük dairelere göre daha cazip bir yatırım aracı oluyor" dedi. 


Çelik, stüdyo dairelerin daha çok yatırım amaçlı olarak düşünüldüğünü vurgulayarak, "Ancak semt ve lokasyona göre bu durum değişir. Ankara'nın yeni gelişmekte olan lüks konutlarının yapıldığı Beytepe bölgesinde büyük m2'li daireler daha çok yatırım ve yaşam amaçlı düşünülüyor" dedi. Cem Çelik ve Elityapı iletişim bilgileri nelerdir?


ELİTYAPI Yapı Enerji Mühendislik Sanayi ve Ticaret AŞ.


Adres: Kemer Sokak 14/2 Gaziosmanpaşa 06700 ANKARA / TÜRKİYE

Telefon:+90 312 440 00 43

Faks: +90 312 441 65 38

E-posta: info@elit-yapi.com

Web: www.elit-yapi.com