Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Cemalettin Başsoy kimdir? AK Parti Erzincan Adayı 2014

AK Parti Erzincan İl Başkanı. Cemalettin Başsoy, 03 Aralık 2013 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından TBMM’de AK Parti Grup Toplantısı’nda Erzincan Belediye Başkan Adayı olarak lanse edildi.Cemalettin Başsoy kimdir?  AK Parti Erzincan Adayı 2014

AK Parti Erzincan Belediye Başkan Adayı Cemallettin Başsoy...Cemalettin Başsoy kimdir?


Cemalettin Başsoy, 25 Ekim 1959’da Erzincan Refahiye’de dünyaya geldi. Cemalettin Başsoy, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdi. Cemalettin Başsoy, il başkanı olduğunda neler söylemişti?


AK Parti Erzincan İl Başkanlığı'na seçilen Cemalettin Başsoy, görevi Salih Eğinlioğlu'ndan devraldı. Başsoy, 'Hedefimiz, Erzincan’da kazandığımız 1 milletvekilimizi ikiye, 15 bin olan üye sayımızı 20 bine çıkarmak olacaktır.' dedi. AK Parti İl Başkanlığı'nda devir teslim töreni düzenlendi. Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen AK Parti 4. Olağan İl Kongresi'nde başkanlığa seçilen Cemalettin Başsoy il başkanlığı görevine resmen başladı. Devir teslim törenine Belediye Başkanı Yüksel Çakır, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Başsoy, eski İl Başkanları Salih Eğinlioğlu ve Abdurrahman Keleş, Merkez İlçe Başkanı Av. Bekir Sertadım ve AK Partililer katıldı. Devir teslim öncesi konuşma yapan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, 'Erzincan’ın demokrasiyi ne kadar içine sindirdiğini, Erzincan’da yaşayan tüm hemşehrilerimizin konu Erzincan’ın menfaatleri olduğunda bir araya gelmesi ile ilgili örnek bir tablo. Kurulduğu günden bu yana İl başkanlığı görevini sıra ile yapan bütün başkanlarımız burada ve bir arada. Aynı şekilde görevi kuruluş gününden bugüne kadar sürdüren yönetim kurulunda görev almış olan ana kademe teşkilatlarında yer alan kardeşlerimiz yine burada. Baştan beri bir şey söylüyoruz. AK Parti büyüdükçe Türkiye, Türkiye büyüdükçe AK Parti kazanıyor. Ben bunu yeniden Erzincan için uyarlamak istiyorum. Erzincan’da AK Parti büyüdükçe, güçlendik Erzincan kazanıyor. Erzincan büyüdükçe, güçlendikçe AK Parti büyüyor ve gelişiyor.' dedi.Cemalettin Başsoy iletişim bilgileri nelerdir?

AK Parti Erzincan İl Başkanlığı


Adres: Halitpaşa Cad. Zekeriya Önler İşhanı Kat: 3 ERZİNCAN

Telefon: 0446 223 70 73

Fax : 0446 214 64 31

E-Posta: bilgi@akpartierzincan.com

Web: akpartierzincan.com