Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Cengiz Kazazoğlu kimdir?

130 yıllık Geberit markasının Türkiye Genel Müdürü. Cengiz Kazazoğlu, 1990’dan beri Geberit’le çalışıyor. 2002’den beri de ünlü markanın Türkiye yöneticisi.


Cengiz Kazazoğlu kimdir?
Geberit Türkiye Genel Müdürü Cengiz KazazoğluCengiz Kazazoğlu, Geberit’le nasıl tanıştı? Geberit Türkiye Genel Müdürü Cengiz Kazazoğlu, 2007 yılında islakmekan.com.tr’de yayımlanan röportajda Geberit’le tanışmasını şöyle anlatıyor;


“Ben 17 senedir Geberit’le çalışıyorum. Geberit Türkiye pazarına 80’li yılların başlarında girdi. Yaklaşık 19 yıldır pazardayız. Türkiye’deki ilk mümessil firmanın sahibi İsviçre’de master yapmış bir inşaat mühendisiymiş. İnşaat malzemeleri satan bir firmaydı o zamanlar. Tahmin ediyorum bu şekilde Geberit’in mümessilliğini aldı. İki üç sene sonra da o firmaya ben girdim. Dört sene çalıştıktan sonra ise başka bir firmaya geçtim. O sırada da Geberit o firmadan ayrıldı. Mümessillik için bize müraacat ettikten sonra bir firma kurdum. Dokuz sene mümessiliğini yaptım. Beş yıl evvel de tekrar geldiler. Yüzde yüz yabancı sermayeli bir firma olarak Geberiti kendileri kurdular. Bizde yeni kurulan firmaya geçtik. Beş yıldır da onların elemanı olarak çalışıyoruz.”Geberit’i kim, ne zaman, nerede kurdu?Geberit markasıyla ilgili detaylı bilgiler için tıklayın! 
Cengiz Kazazoğlu hangi haberlere konu oldu?'Türkiye en hızlı büyüyen pazar' (Sabah Gazetesi, Nisan 2013)


Lüks kategorideki ürünleriyle tanınan İsviçreli rezervuar üreticisi Geberit, orta sınıfa yöneldi. Genel Müdür Cengiz Kazazoğlu, "Türkiye en hızlı pazarımız" dedi.


Dünyada drenaj ve rezervuar sisteminin mucidi olan İsviçreli Geberit, Türkiye'de hedef büyüttü. Avrupa'daki kriz nedeniyle ana pazarında sıkıntılar yaşamaya başlayan şirket, 27 yıllık Türkiye stratejisini de değiştirmek zorunda kaldı. Yüksek fiyatıyla da bu alanın Mercedes'i olarak nitelendirilen ve lüks konutlardaki pazar payı yüzde 90'ı bulan şirket, orta sınıfa yöneliyor. Rezervuarda dünya ihtiyacının yüzde 40'ını karşılayan Geberit markasının en hızlı büyüdüğü pazar Türkiye oldu. Bu yıl 33 milyon liralık ciro hedefleyen şirket, orta sınıfa yönelik yeni yapılanmasıyla Anadolu'yu da hedefliyor. 2015'e kadar Türkiye'deki eleman sayısını üçe katlamayı planladıklarını anlatan Geberit Türkiye Genel Müdürü Cengiz Kazazoğlu, ciroyu ise 57 milyon liraya ulaştıracaklarını ifade etti. Kazazoğlu, Türkiye pazarının bu yıl yüzde 42'lik büyüme hedefiyle Geberit dünyasında liderliğe doğru gittiğini söyleyerek, "Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan'ı da yönetiyor. Ama asıl önemlisi TAV gibi Türk şirketlerinin yurtdışındaki bütün projeleriyle biz de yeni ülkelere gidiyoruz" dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'daki çılgın projesine de değinen Kazazoğlu, "Yeni Şehir'in yüzde 80'ini biz yapacağız" dedi. Geberit, Türkiye'deki pazar payını artıracak! (Emlakkulisi.com, Mayıs 2012)


İsviçreli tesisat devi Geberit, sunduğu yenilikçi ürünleri ile Türkiye'deki pazar payını artıracak.

Dünyada 100 ülkede hizmet veren ve Türkiye’de 22 yıldır var olan İsviçreli tesisat devi Geberit, sunduğu yenilikçi ürünleri ile Türkiye’deki pazar payını artıracak. 2011 yılında cirolarını yüzde 15,6 büyüttüklerini ve 2012 yılında hedeflerinin yüzde 30 büyüme olduğunu açıklayan Geberit Türkiye Genel Müdürü Cengiz Kazazoğlu, çevreye duyarlı ürünleriyle sıhhi tesisat sektöründe Türkiye’de lider olmayı hedeflediklerini söyledi.


Dünyadaki 6000 çalışanı ile tesisat sektöründe hizmet veren İsviçreli Avrupa lideri Geberit, dünya ihtiyacının % 40’ını karşılarken; tesisat teknolojisinde 8 farklı ülkede 2 ana ürün grubu üretimi ile liderliğini koruyor. Dünya’da ve Türkiye’de sıhhi tesisat ve borulama sistemleri alanlarında sürekli yeni trendleri belirleyen ve yaratıcı çözümler sunan Geberit; aynı zamanda kaliteli, uzun ömürlü ve kolay kuruluma sahip tesisat malzemeleri üretiyor.


Geberit Perakendede Büyüyecek


Geberit’in 2012 yılında özellikle Türkiye’ye büyük önem verdiğini söyleyen Geberit Türkiye Genel Müdürü Cengiz Kazazoğlu, pazar paylarını artırmak için perakendede büyümeyi hedeflediklerini söyledi. Satış ekiplerini bir yıl içerisinde yüzde 100 büyüttüklerini kaydeden Kazazoğlu, hedefleri doğrultusunda pazarlama bütçelerini de yüzde 130 artırdıklarını kaydetti. Bu çalışmaların neticesi olarak 2011 yılında cirosunu yüzde 15,6 büyüten Geberit Türkiye’nin 2012 yılındaki cirosal büyüme hedefi ise yüzde 30.


Geberit Türkiye Genel Müdürü Cengiz Kazazoğlu ülkedeki büyüme planları hakkında şu açıklamaları yapıyor; ‘2011 Geberit için hem globalde hem de Türkiye’de oldukça verimli ve hareketli geçti. Geberit 2011 genel cirosu 1.8 milyar € ‘dur. Bilhassa büyükşehirlerimizde ve Azerbaycan’da önemli projelerde ürünlerimizin kullanılma payını artırdık. 2012 yılında da bu büyüme oranlarımızı daha da artırmayı hedefliyoruz. Bu beklenen artışa yeni çıkan ve çıkacak olan ürünlerimizin de önemli bir katkısı olacaktır. 2012 yılı içinde İstanbul’da katılacağımız 2 fuarı (Unicera ve Sodex) özellikle yeni ürünlerimizi tanıtmak için iyi bir fırsat olarak görüyoruz. 2012 de bilhassa turizm bölgelerindeki otel tadilatlarında bir artış olması beklenmekte. Biz de bu pazardan önemli bir pay almayı hedefliyoruz.” 


Çevreye Duyarlı Zengin Ürün Konsepti


Ekonomik büyüme ve başarılı iş faaliyetlerinin yanı sıra çevre dostu olduğunu Avrupa’da ilk 10’a girerek kanıtlayan Geberit, kaynak tasarrufu ve dayanıklılığı en yüksek standartlarda sunarak kaynakların ekonomik kullanılmasını sağlıyor. Geberit, ürünlerinin ekolojik bakış açısını; su tasarrufunun birincil derecede önemini vurgulayan çift kademeli deşarj sistemi ile çalışan rezervuarlar ve fotoselli bataryalar ile kanıtlarken; enerji tasarrufu için klozetlerden kötü kokuları alıp, aktif karbon filtresinde temizleyerek ortama geri veren kokusuz rezervuar ile tüm ürünlerinde benimsediği ‘sürdürebilirlik’ ve ‘yeşil dünya’ yaklaşımları ile de yaşama katkı sağlıyor.


Geberit; tesisat sektöründe gömme rezervuar, rezervuar iç takımları, süzgeçler, otomatik taharet sistemli klozet kapakları, genel mekanlar için fotoselli bataryalar ve deşarj sistemleri, sifonlar, sifonik çatı drenaj sistemleri, Temiz su sistemleri (mepla/mapress), atık sular için HDPE boruları ve bağlantı parçalarından oluşan bir ürün grubuna sahip. Ayrıca duvar önü ve duvar için tüm tesisatlara uygun hazır tesisat duvar sistemleri konusunda da lider konumunda.Cengiz Kazazoğlu ve Geberit Türkiye iletişim bilgileri neler?Geberit Tesisat Sistemleri Ticaret Ltd. TR-34718 Kadıköy / İstanbul


Telefon: +90 216 340 82 73


E-Posta: sales.tr@geberit.com


Web Adresi: www.geberit.com.tr