Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Çerkezköy Narin Park Konutları inşaatının bir kısmı tamam!

Çerkezköy OSB'deki tekstil sektörünün duayeni Halit Narin'e ait olan Narin Park konutlarının bir kısmı tamamlanmış durumda.


Tekstil sektöründeki firmaların yoğun olarak bulundukları yerlerden biri de Çerkezköy. Özellikle boya terbiye fabrikalarının kümelendiği Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi'nde yaklaşık 240 firma faaliyet gösteriyor.


İSO tarafından açıklanan 2015 yılı Türkiye'nin En Büyük İlk 500 Sanayi Kuruluşu Listesi'ne bölgeden 20 firma, ikinci 500 Sanayi Kuruluşu Listesi'ne ise 13 firma girdi. Çerkezköy OSB'deki firmaların birkaçı hariç tümü tekstil sektöründe faaliyet gösteriyor. 


Bu firmalar arasında Nurteks'ten Flokser'e, Özen Mensucat'tan Birlik Örme'ye sektörün köklü kuruluşları da var. Bölgedeki dev işletmeler Türkiye'nin ihracatına milyarlarca dolar katkı yaparken, binlerce kişiye de istihdam sağlıyorlar. Ancak buradaki firmalar da inşaat sektörünün cazibesine kapılmış durumda. Bilindiği gibi bölgedeki en büyük tekstil fabrikalarından olan Narin Tekstil idi. Bölgenin en büyük arazisine sahip olan Narin Tekstil faaliyetlerine son vermişti. Bu araziler üzerine de Narin Park ismiyle inşa edilen konutlar yükselmeye başlamıştı. Tekstil sektörünün duayeni Halit Narin'e ait olan Narin Park konutlarının bir kısmı tamamlanmış durumda. Arkadaşımız Özbey Men'in edindiği bilgilere göre, Çerkezköy'deki fabrikasını kapatıp, arazisi üzerinde konut inşa etmeyi planlayan başka tekstilciler de varmış. Bunlardan birinin de Kıvanç Tekstil olduğu söyleniyor. Bu arada Çerkezköy'de birçok lüks konut inşaatının devam ettiğini de hatırlatalım. (Para)