Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ceyhun Dilşad Taşkın kimdir?

Siirt Belediye Başkanı Ceyhun Dilşad Taşkın kimdir? Ceyhun Dilşad Taşkın, bugüne kadar hangi işlere imza attı?


Ceyhun Dilşad Taşkın, 24 Eylül 1977'’de İstanbul’'da doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini İstanbul Çatalca İlçesinde tamamladı.Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünde lisans eğitimini bitirdikten sonra 2004 yılında Maliye Bakanlığı Gelir Uzman Yardımcılığı kadrosuna atandı.


İçişleri Bakanlığınca yapılan kaymakam adaylığı sınavını kazanarak 2007 yılı mart ayında Çanakkale Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine adım attı. Sırasıyla Kastamonu Doğanyurt ve Osmaniye Sumbas İlçelerinde vekil kaymakamlık görevlerinde bulunduktan sonra, Leicester Üniversitesinde dil eğitimi almak ve İngiliz İdari Sistemi hakkında bilgi edinmek üzere İçişleri Bakanlığı tarafından bir yıl süre ile İngiltere’ye gönderildi.  Ardından Kaymakamlık kursunu tamamlayarak iki yıl süresince Edirne Lalapaşa kaymakamlık görevini yürütmüştür.


Edirne Lalapaşa Kaymakamı iken 06/08/2012 tarihli kararname ile Hasankeyf Kaymakamlığına, 2013 tarihinde Tillo kaymakamlığına atanmıştır.  Taşkın, 2014 kararnamesi ile Siirt Vali Yardımcılığı görevine atandı.


17 Kasım 2016 tarihinde İçişleri Bakanlığı tarafından Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan görevinden alınarak Siirt Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın, Siirt Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildi.