Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Çiftay İnşaat kimin?

Ankara EGO arazisi için açılan ihaleyi 1,3 milyar TL vererek Pasifik İnşaat ile birlikte kazanan Çiftay İnşaat kimin?


Çiftay İnşaat, Pasifik İnşaat ile birlikte Ankara EGO arazisi için açılan ihaleyi 1,3 milyar TL vererek kazandı. Peki, Çiftay İnşaat kimin?


Çiftay Grubu

Çiftay Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Aydın, Çiftay Grubu Yönetim Kurulu Başkanvekili Serkan Aydın'dır. 


Çiftay Grubu, 1963 yılında Çiftay Madencilik adıyla Serkan Aydın'ın babası Ziya Aydın tarafından kuruldu.


Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Aydın; 1963 yılında istihraç, hafriyat ve dekapaj faaliyetleri ile maden ocakları işletmeciliğine giriş yapmış, 1987 yılında tecrübesini, prensiplerini ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan iş disiplinini Çiftay İnşaat Taahhüt ve Ticaret A.Ş. adı altında toplamış ve faaliyetlerini bu çatı altında yürütmeye devam etmiştir.


Çiftay İnşaat A.Ş. Türkiye’de üstlendiği önemli projelerde sergilediği performans ile de sektörde köklü ve öncü kuruluşlar arasındaki yerini kısa sürede almış ve yükselmeye devam etmiştir.


Çimento sektöründe tamamladığı üst düzey taahhütler yanında, halen Denizli Çimento T.A.Ş., Oyak Ünye Çimento San. ve Tic. A.Ş. ve Traçim Çimento San. ve Tic. A.Ş. fabrikalarının hammadde temini faaliyetlerini yürütmektedir.

Ayrıca zaman içinde Türkiye Kömür İşletmeleri ve Eti Bor Kurumları nezdinde, değişik tarihlerde, dekapaj işleri yapmış ve kömür ve bor madenlerinin üretimini gerçekleştirmiştir.


Kömür Madenciliği sektöründe ayrıca, Avrupa’nın en modern ve Türkiye’nin 5 çeşit ürün elde eden tek lavvar tesisi ile Manisa Soma’da TKİ Ege Linyitleri İşletmesi’nin kömür yıkama ve zenginleştirme faaliyetlerini yürütmektedir.


İletişim bilgileri

Adres : Kizilirmak Mah. Dumlupinar Bulvari Next Level Is Kulesi 

Kat:26 Çankaya/ANKARA

E-Posta : info@ciftay.com.tr

Tel : + 90 312 219 10 40 (pbx)

Fax : + 90 312 219 10 44