Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Cins değişikliği dilekçesi örneği!

Bir arsanın üzerinde bina inşa edilmesi halinde tapuda yapılacak cins değişikliği işlemi için bir dilekçe ile belediyeden yazı isteniyor. İşte cins değişikliği dilekçesi örneği..


Cins değişikliği dilekçesi örneği!


Bir arsanın üzerinde bina inşa edilmesi halinde tapuda yapılacak cins değişikliği işlemi için yapı kullanma izin belgesi veya işlemin yapılmasında sakınca olmadığına dair Belediye/Valilik yazısı gerekli oluyor.


Cins değişikliği için ilgililer kadastro müdürlüğü veya şefliklerine müracaat ediyor. Kadastro müdürlüğü personellerince zeminde inceleme yapıldıktan sonra düzenlenen tescil bildirimi tapu sicil müdürlüğüne gönderiliyor. 


Başvurunun onaylanmasının ardından cins değişikliği işlemleri yapılabiliyor. Bu süreçte belediyeye verilecek dilekçe örneği şu şekilde sıralanıyor:


Cins değişikliği dilekçesi örneği:


...................  BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NA

                           İSTANBULİlimiz merkez…………..mahallesi,tapunun....................Pafta……… Ada. .. ……Parsel üzerinde bulunan binamız için Cins Tashihi yaptıracağımızdan, Cins tashihinde sakınca olmadığına dair Kadostro Müdürlüğüne hitaben yazılacak olan yazının  tarafıma verilmesini saygılarımla arz ederim.         


  

TARİH :

...................


T.C NO: 

...................


ADI ve SOYADI:

...................                                                                             

TELEFON:                                                              ...................


ADRES:

...................

...................

...................
Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com