Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Çolakoğlu Yapı Grubu

Çolakoğlu Yapı Grubu, 2005 yılında kuruldu. Firmanın genel müdürlüğünü Nurettin Çolak yapmakta olup, firma Maltepe’de Ada Life projesini hayata geçirdi.Çolakoğlu Yapı Grubu neler yapmaktadır?


Çolakoğlu Yapı Grubu; 2005 yılında Selim Çolakoğlu tarafından kuruldu. Müstakil konut, villa, bina ve gökdelen gibi birçok projeyi hayata geçiren firmanın aktif olduğu diğer proje türleri şöyle:


İş hanları, yol, köprü, baraj, kanal, tünel, fabrika binaları, hava alanları, otel, motel, kampingler, müteahhitlik yapmak, kat karşılığı sözleşmesi imzalayarak kat karşılığında müteahhitlik yapmak, her türlü gayrimenkulün alım satım ve ticaretini yapmak, emlak komisyonculuğu ve danışmanlığını yapmak.


Çolakoğlu Yapı Grubu eski ve yeni ortakları kimlerdir?


Çolakoğlu Yapı Grubu eski ortakları;  Halim Kılıç, Sultan Selim Çolak, Yakup Çolak, Bayram Çolak ve Ahmet Yıldız’dır. Görevine hala devam eden ortaklar da Nurettin Çolak ve Oğuzhan Çolak’tır. 


Çolak Yapı Grubu Genel Müdürü Nurettin Çolak’tır.


Selim Çolak kimdir?


Firma kurucusu olan Selim Çolak, 1966 Rize doğumludur. Çolak, 1987 yılında turizm sektöründe çalışmış olup, 1999 yılında da yapı malzemeleri satışı ile inşaat sektörüne girmiştir. 2006 yılında da Çolakoğlu Yapı Grubu ile inşaat projelerine başladı.


Çolakoğlu Yapı Grubu’na dahil olan firmalar hangileridir?


Çolakoğlu Gayrimenkul Danışmanlık

Çolakoğlu Yapı Endüstri

Çolakoğlu Boya


Çolakoğlu Yapı Grubu’nun gelecek hedeflerinde neler yer alıyor?


Çolakoğlu Yapı Grubu, 2014 yılında kentsel dönüşüm projelerinde yer almayı hedefledi. Bu çalışmalar kapsamında ofis ve ticari yapıları hayata geçirmeyi planlandı.


Nurettin Çolak’ın inşaat sektörü ile ilgili düşünceleri nedir?


Nurettin Çolak, inşaat sektörü ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Sektör şu an potansiyelinin yüzde 35’ini kullanmaktadır. 2018 yılı gibi sektör potansiyeli yüzde 75’lere çıkabilir. İnşaat sektörü 2050 yıllarına kadar hep bu şekilde yükselişte olacaktır. 


Çolakoğlu Yapı Grubu hangi projeleri hayata geçirdi?


1.Küçükyalı Başak Sitesi

2.Şerifali Palmiye Sitesi

3.Maltepe Adalife Projesi

Çolakoğlu Yapı Grubu


Ada Life projesinin özellikleri nedir?


7 bin metrekare alan üzerine inşa edildi. Toplam 116 adet daireye yer verildi. Proje 5 blok şeklinde tasarlandı. Maltepe’de yer alan proje, metroya ve E-5 Otoyolu'na 400 metre uzaklıkta konumlandırıldı.

Konut alanlarının 140 metrekare ve 145 metrekare arasında değiştiği proje, 2013 Nisan ayında teslim edilmeye başladı. 


Ada Life projesinin öne çıkan özellikleri şöyle: merkezi sistem ısıtma, full ankastre, jakuzi, kamelyalar, oyun odası, oyun parkı, fitness center, kapalı otopark, güvenlik.


2013 Haziran ayı güncellemelerine göre; Maltepe Ada Life'ta yer alan 3+1 daireler 320 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


Çolakoğlu Yapı Grubu iletişim bilgileri nedir?


Telefon: 216 365 91 91

Cep: 533 957 25 91

Web Adresi: www.colakogluyapigrubu.com