Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Concord İstanbul'da yaşam başlıyor!

İstanbul’un pilot kentsel dönüşüm bölgesi olan Fikirtepe, hak sahipleriyle anlaşamama, başlayamayan yıkımlar, finansal sıkıntı yaşayan firmalar gibi sorunlarla mücadele ettiği 5 yılın ardından ‘mutlu son’a ulaştı ve bölgede teslim heyacanı başladı.


İstanbul’un pilot kentsel dönüşüm bölgesi olan Fikirtepe, hak sahipleriyle anlaşamama, başlayamayan yıkımlar, finansal sıkıntı yaşayan firmalar gibi sorunlarla mücadele ettiği 5 yılın ardından ‘mutlu son’a ulaştı ve bölgede teslim heyacanı başladı. 57 yapı adasının 32’sinde inşaat çalışmalarının başladığı Fikirtepe’de, altyapı çalışmaları hız kazanırken, inşaatlarını bitiren firmalar da teslimlere hazırlanıyor. Fikirtepe’de ilk daire teslimi Teknik Yapı tarafından Concord İstanbul projesinde gerçekleşti.


İlk ruhsatı almıştı

Fikirtepe’deki 5 ayrı adanın yenilenmesinde faaliyet gösteren Teknik Yapı, 2014’de başladığı homeofis ve ticari birimleri barındıran Concord İstanbul projesindeki ilk etabının teslimlerine başladı. İnşaat sektöründeki en gururlu günlerden birini yaşadığını belirten Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, Concord İstanbul projesindeki ilk daire teslimini bizzat yaptı. Yüzlerce insanın güvenerek kendilerine teslim ettiği riskli binaları yıkıp yerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın öngördüğü şartlara haiz bir proje yaptıklarını aktaran  Durbakayım, “20 Şubat 2014’de Fikirtepe’deki ilk ruhsatı alan firma olmanın yanı sıra Teknik Yapı markası olarak bir kez daha sözümüzü yerine getirmenin gururunu yaşıyorum. Fikirtepe’de yaşadığımız sorunlar, karşımıza çıkan riskler, kulağımıza gelen dedikodular projelerimizi yapma gayretimizi her seferinde daha da arttırdı” dedi. Umut Durbakayım, 617 dairenin teslim edileceğini ve bunun yaklaşık 2 ay süreceğini aktardı.


Yollar genişliyor

FİKİRTEPE’de bir yandan daire teslimleri yapılırken diğer yandan da altyapı çalışmaları sürüyor. Yol genişletme, elektrik, su, kanalizasyon gibi altyapı çalışmaları teslime yaklaşan adaların çevresinde devam ediyor. Şu anda yol genişletme çalışmaları için bu akslar üzerinde bulunan satış ofisleri yıkılıyor. Bölgede altyapı kademe kademe ilerleyecek.


Baysaş İnşaat da hazır

Baysaş İnşaat tarafından Fikirtepe’deiki etap halinde inşa edilen İstanbul 216 Konutları’nda da teslim heyecanı başladı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden ruhsat alan ilk firmalardan olan Baysaş İnşaat, teslimlere de başlayan ilk firmalardan olacak. Aralık sonu itibariyle birinci etapta yer alan konutlarda yerleşim başlayacak, Fikirtepe’de teslimlere başlayacak firmaların olduğu gibi ince işlerine başlayan, teslim sürecine yaklaşmış Nuhoğlu, Emay, Erkan, Pana inşaat gibi firmalar da bulunuyor.


Web: http://concordistanbul.com/


Vatan