Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Çukurambar - Ankara

Ankara’nın Çankaya İlçesi’nin mahallesidir. Bakan, milletvekilleri ve bürokratların konutları çoğunlukla buradadır.
Çukurambar - Ankara
Çukurambar Çukurambar nerededir? Çukurambar, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir semt ve aynı adı taşıyan mahalledir. Kızılay'a yaklaşık 3,5 kilometre uzaklıktadır. 2000'li yıllara kadar gecekondu semti olan Çukurambar, kentsel dönüşümle beraber Ankara'nın en lüks semtlerinden biri haline gelmiştir. 


Batısında Üniversiteler Mahallesi, kuzeyinde Söğütözü Mahallesi, doğusunda Balgat Mahallesi ve Nasuh Akar Mahallesi, güneyinde İşçi Blokları Mahallesi ve Ehlibeyt Mahallesi bulunmaktadır. 


Tabiat Tarihi Müzesi, Arı Okulları, Arjantin İlköğretimokulu, Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi, Bayındır Hastanesi buradadır.


Mahallede Kemal Kılıçdaroğlu, Bülent Arınç gibi birçok ünlü siyasetçi oturmaktadır. Çankaya Üniversitesi ve Ufuk Üniversitesi bu semttedir. Ayrıca Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve TOBB ETÜ bu semte oldukça yakın mesafededir. Semtte birçok ünlü marka ve firmanın şubesi bulunmaktadır.


Semtin sınırları doğuda Konya Yolu, kuzeyde Eskişehir Yolu, batıda ise ODTÜ'ye dayanmaktadır.Çukurambar Muhtarlığı iletişim bilgileri nelerdir?Çankaya ilçesine bağlı olan Çukurambar semti muhtarı Mehmet İhsan Gülbudak’tır.

Adres: Öğretmenler Caddesi No: 17 Çukurambar / Ankara. 

Telefon: 0312 285 7744Çukurambar’a nasıl gidilir?Çukurambar semtine çok çeşitli ulaşım imkanları bulunmaktadır. Araç ile ulaşım için Eskişehir yolu üzerinden ya da Çetin Emeç Bulvarı üzerinden iki farklı girişin bulunduğu söylenebilir. Ayrıca Balgat üzerinden de giriş yapmak mümkündür. Otobüs, dolmuş ya da taksi ile ulaşıma da uygundur. Tam olarak Çukurambar'da metro durağı olmamakla birlikte oldukça yakın bir noktada metrodan inmek yoluyla da metro ile ulaşım olduğu söylenebilir. Çukurambar merkezi konum ve çeşitli ulaşım imkanları olan Ankara semtidir.Çukurambar - AnkaraÇukurambar hangi haberlere konu oldu?275 milyon gelir payı ödeyip gökdelen dikecek! (Emlakkulisi.com, Ekim2012)


Ankara'nın Çukurambar semtindeki arazi ve konut fiyatları rekora koşuyor. Toki'nin düzenlediği ihalede Çukurambar'daki 57 bin metrekarelik arazi, 275.2 milyon TL'lik gelir payı öneren Türkerler İnşaat'ın oldu. Türkerler bu araziye lüks konut olarak kullanılacak 4 adet gökdelen ve iş merkezi inşa edecek. Gökdelenlerde lüks konut ve rezidanslar olacak. Her bina 25'i aşkın katlı olacak.TOKİ Çukurambar arsasına 275 milyon liralık teklif geldi! (Emlakkulisi.com, Ekim 2012)


Başkentin yeni cazibe merkezi Çukurambar Mahallesi'nde Gazi Üniversitesi'nce kampüs ve eğitim binalarının yapımı karşılığında TOKİ'ye devredilen 57 bin 788 metrekarelik arsa, 275 milyon liraya alıcı buldu. 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Ankara'nın yeni cazibe merkezi Çukurambar Mahallesi'ndeki 57 bin 788 metrekarelik arsayı rekor fiyata sattı. 


Gazi Üniversitesi'nce kampüs ve eğitim binalarının yapımı karşılığında TOKİ'ye devredilen arsa için düzenlenen ihaleyi, 275 milyon 220 bin lira gelir payı öneren Türkerler İnşaat Turizm Madencilik Enerji Üretim Ticaret ve Sanayi AŞ ile Gestaş İnşaat Ticaret ve Sanayi A.Ş. iş ortaklığı kazandı. 


Arsa karşılığı yapılan gelir paylaşımı projeleri, TOKİ'nin sosyal nitelikli konut faaliyetlerinin finansmanı açısından önem taşıyor. TOKİ, portföyündeki kıymetli arsaları, ''arsa karşılığı gelir paylaşımı modeliyle'' değerlendiriyor. 

Kamu kurumları için nitelikli hizmet binaları inşa eden TOKİ, bu kurumlara ait atıl durumdaki arsaları da değerlendirerek, Hazine'den kaynak almadan finansman sağlıyor. 


TOKİ, Gazi Üniversitesi'nin kampüs ve eğitim binalarını da yeniden inşa edecek. Binalarını yenilemesi karşılığında Gazi Üniversitesi, Ankara'nın Çukurambar Mahallesi'ndeki arsasını TOKİ'ye devretti. TOKİ Ankara Çankaya'da gelir paylaşımı ihalesi açıyor! (Emlakkulisi.com, Eylül 2012)


T.C. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Ankara Çankaya Çukurambar Mahallesi için yapılacak olan gelir paylaşımı ihalesi 18 Eylül 2012 Salı günü 15.00'te yapılacaktır...


TOKİ tarafından Ankara Çankaya Çukurambar Mahallesi'nde 9101 ada 18 parsel ve 29102 ada 5 parselde arsa karşılığı gelir paylaşımı ihalesi açılıyor. 


TOKİ tarafından Ankara Çankaya Çukurambar Mahallesi için açılacak olan ihale, 18 Eylül 2012 Salı günü saat 15.00'te T.C.Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Bilkent Plaza B1 Blok Bilkent 06800 ÇANKAYA/ ANKARA'da başlayacaktır. www.toki.gov.trHayat Sebla'nın 212 konutu ihale ediliyor! (Milliyet Gazetesi, Aralık 2009)


Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin çukurambar'daki konut projesi 'Hayat Sebla Evleri'nde yer alan 212 konut ve 10 işyeri bugün ihaleyle satışa çıkarılıyor


Belediye, evleri arsası üzerine kat karşılığı yaptırarak almıştı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Altan Raşit Civan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, satışa sunulan 2+1, 3+1, 4+1 ve çatıda dubleks dairelin lüks konutlardan oluştuğunu belirterek, evlerin ısı yalıtımlı, depreme dayanıklı olduğunu kaydetti. Site içinde sosyal donatı ve rekreasyon alanlarının da bulunacağını bildiren Civan, vatandaşların modern kent hayatının tüm ayrıcalıklarından faydalanacağını ifade etti. 


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016