Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Cüneyt Uygun - Aksa Enerji Genel Müdürü

Aksa Enerji Genel Müdürü’dür. Cüneyt Uygun bu göreve 18 Aralık 2013 tarihinde getirilmiştir. Aksa Enerji, atamayı Borsa İstanbul Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) ile paylaşmıştır.


 Cüneyt Uygun - Aksa Enerji Genel Müdürü
Aksa Enerji Genel Müdürü Cüneyt Uygun


Cüneyt Uygun, Aksa Enerji’de kimin yerine geldi?

Aksa Enerji Üretim A.Ş. tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre Serdar Nişli'nin Aksa Enerji Genel Müdürlük görevini devretmesi üzerine Cüneyt Uygun Aksa Enerji Genel Müdürü oldu...


Cüneyt Uygun hangi okullardan mezun?

Saint Joseph  Fransız Lisesi'nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi'nde Matematik lisans ve Ekonomi yüksek lisans eğitimleri almıştır.


Cüneyt Uygun daha önce hangi firmalarda görev aldı?

Kazancı Holding bünyesine 2010 yılında ,Aksa Enerji CFO'su olarak  katılan Cüneyt Uygun, TSKB,Efes İçecek Grubu ve Turkcell'de yöneticilik yaptıktan sonra Turkcell'in Ukrayna operasyonunda CFO olarak görev almıştır.


Cüneyt Uygun’un yeni görevi nasıl duyuruldu?

Aksa Enerji tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle;

“18.12.2013  tarihinde toplanan Yönetim Kurulumuz, Enerji sektöründeki lider konumumuzu pekiştirmek, bölgesel güç olmak vizyonumuza paralel olarak bölgemizde oluşan potansiyel enerji projelerine tam olarak  odaklanmak amacıyla 01.01.2014 tarihinden geçerli olmak üzere Şirket Genel Müdürlüğü ve Yönetim  Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmekte olan Sn.Serdar Nişli'nin Şirket Genel Müdürlük görevini devretmesine , Yönetim Kurulu'ndaki görevine İş geliştirme Başkanı olarak devam etmesine , Şirket Mali işler Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Sn.Cüneyt Uygun'un  Şirket Genel Müdürlüğü görevine atanmasına oybirliği ile karar vermiştir.”


Cüneyt Uygun ve Aksa Enerji iletişim bilgileri nelerdir?

Genel Müdürlük

Adres: Gülbahar Cad. 1.Sk. 34212 İstanbul / Türkiye
Telefon: + 90 212 478 66 66
Faks: + 90 212 657 55 16
E-mail: enerji@aksaenerji.com.tr
Web: http://www.aksaenerji.com.tr/tr/Default.aspx