Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Daha güzel bir Fikirtepe'nin temeli atıldı!

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni gerçekleşti. Başbakan Binali Yıldırım, törende yaptığı konuşmada, kentsel dönüşümün AK Parti hükümetinin önemli icraatlarından olduğunu belirtti.


Başbakan Binali Yıldırım, Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni'nde yaptığı konuşmada, kentsel dönüşümün AK Parti hükümetinin önemli icraatlarından olduğunu belirtti.


2002'de Türkiye'nin en önemli konularından birinin ev ve konut ihtiyacı olduğunu ifade eden Yıldırım, "Kolları sıvadık ve büyük bir konut seferberliği başlattık. Kısa bir süre içinde sadece belirli şehirlerde değil Türkiye'nin her köşesinde konut projeleri hayata geçirmeye başladık. Bu dev projelerle sadece bugünü değil yarınlarımızı da inşa ediyoruz." dedi.


"Türkiye rejimini seçti"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu eleştiride bulunan Yıldırım, şöyle konuştu:


"Memlekette güzel bir iş, faydalı bir iş olsa CHP hemen hareket geçer. Hatırlayın başörtü yasağını kaldıracağımız zaman 'Bu bir rejim meselesidir' dediler. 'Başörtüsü bir rejim sorunudur' diyen CHP'den Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesine taşıyacak bu anayasa değişikliğine ne demesini beklersiniz? Ona da rejim sorunu dedi. Ey CHP, ey Kemal Bey uyan artık. Türkiye rejimini seçti."


"Şimdi söz milletindir"

Anayasa değişikliği konusunda sözün millette olduğuna dikkati çeken Yıldırım, şunları kaydetti:


"1923'te cumhuriyeti ilan ettik ve cumhuriyeti bugün daha da ileriye taşıyacak yeni anayasayı milletimizin huzuruna getiriyoruz. Her ne kadar siz (CHP) Mecliste, aslanlar gibi kürsü işgal ederek, ayak ısırarak, burun kırarak bu anayasayı engellemeye çalıştıysanız da başaramadınız. Şimdi söz milletindir."


"Millet hesabını soracaktır"

Referandumda neden 'evet' denmesini istediklerini açıklayan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:


"Neden 'evet' diyoruz? PKK 'hayır' diyor, onun için 'evet' diyoruz. FETÖ 'hayır' diyor, onun için 'evet' diyoruz. HDP 'hayır' diyor, onun için 'evet' diyoruz. 'Hayır'cılara bakın ona göre kararınızı verin. Bölücülüğe 'evet' diyen, FETÖ'ye 'evet' diyenlere bu millet nisanda, referandumda dersini verecek. Bölücülerden de FETÖ'cülerden de vesayetçilerden de 'evet' mührünü vurarak hesabını soracaktır."


AA