Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

DASK için gerekli belgeler 2018!

DASK sigortası üretimi yetkili sigorta şirketleri ve acentelerince yapılıyor. Peki, DASK için gerekli belgeler 2018 nelerdir?


DASK sigortası ile depremin ve deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, tsunami ve yer kaymasının doğrudan neden olacağı maddi zararları, poliçenizde belirtilmiş limitler dahilinde nakit olarak karşılanıyor. Bina, tamamen ya da kısmi olarak zarar görmüş olsa da teminat altında oluyor. 

Zorunlu Deprem Sigortası'nın süresi bir yıl olup, sigorta sözleşmesinin her yıl poliçe süresi sona ermeden yenilenmesi gerekli oluyor. Ayrıca bu sigorta olmadan konutun alım satım ve kiralama işlemleri yapılamıyor.

DASK sigortası üretimi yetkili sigorta şirketleri ve acentelerince yapılıyor. Zorunlu Deprem Sigortası yaptırmanız için gerekli bilgi ve belgeler şu şekilde sıralanıyor:


DASK için gerekli belgeler 2018


Sigortalının

Adı

Adresi

Telefonu

Cep Telefonu

T.C. Kimlik Numarası

Vergi Kimlik Numarası (Tüzel Kişiler için)


Sigortalanacak Binanın:

Açık Adresi

Tapu Bilgileri

İnşa Yılı

Yapı Tarzı

Toplam Kat Sayısı

Hasar Durumu

Meskenin (Dairenin):

Brüt Yüzölçümü (m2)

Kullanım Şekli


Not: Zorunlu Deprem Sigortası tümüyle beyan esasına dayanıyor olup, yanlış beyandan doğabilecek maddi kayıplar, sigortalının sorumluluğunda oluyor.DASK 2018 fiyatları!Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com