Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Decathlon 3 yeni mağaza açacak!

Türkiye'de pazarında hızla büyümeye devam eden Decathlon, İstanbul'da 2, Ankara'da 1 yeni mağazasını açmaya hazırlanıyor..


Decathlon İstanbul'da Vadistanbul Avm, Carousel ve Ankara'da ise Ankara Metromall'da yeni mağazalarını açacak. 3 yeni mağaza açılışıyla Decathlon'un Türkiye'deki mağaza sayısı yıl sonuna kadar 25 olacak.

 

Türkiye’de spor tutkusunu yaymaya hızla devam eden Decathlon'un Türkiye'de; Ankara Kent Park, Ankara Mamak Anatolium AVM, Forum İstanbul, Marmara Forum Istanbul, Mall of İstanbul, Ataşehir Brandium, Buyaka,Metrocity, Maltepe Ritim İstanbul, İzmir Optimum, Samsun Piazza,  Adana  Optimum, Mersin Palm City Carrefour, Bodrum Midtown Ortakent, Antalya Muratpaşa, Kocaeli Symbol AVM, İzmir Balçova Ege Park, Ankara Ankamall,Çorlu Trend Arena AVM , Antalya Erasta AVM ,İskenderun Prime Mall AVM ve Bursa Marka AVM olmak üzere toplam 22 megaspor mağazası ve e-ticaret sitesi bulunuyor.

 

8 Kasım’da Sarıyer’de açılacak Vadistanbul Avm'de 2 bin 192 metrekare, 8 Kasım’da Carousel’de bin 200 metrekare büyüklüğünde olacak.

 

2 bin 177 metrekarelik yeni mağazası ise Ankara Metromall’da Kasım ayı itibari ile hizmet vermeye başlayacak.

 

Sporseverlere 70’ten fazla spor dalında binlerce ürünü sunan Decathlon Türkiye İş Geliştirme Direktörü Duygu Kög:" Başarılı iş modelimiz sayesinde daha da hızlanarak 5 yıl içerisinde mağaza sayımızı 70'e çıkaracak ve bizi her açılışta sevgiyle kucaklayan kullanıcılarımıza çok daha yakından spor tecrübesi sunacağız. Türkiye'de bu işe başladığımızda spor pazarı yüzde 6 oranında büyürken geçen yıl yüzde 13 büyüdü, şüphesiz ki bizim de Decathlon ailesi olarak sporu erişilebilir kılma konusunda pazar büyümesine etkimiz yadsınamayacak ölçüde büyük" şeklinde açıklamalarda bulundu.