Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Dekon İnşaat

A-Z İnşaat ile 2004 yılında temelleri atılan firma, 2005 yılında resmen kuruldu. Dekon İnşaat son olarak Dekon Silva projesini hayata geçirdi.Dekon İnşaat nasıl kuruldu?


Dekon İnşaat; 2004 yılında A-Z İnşaat adı ile çalışmalarına başladı. İlk olarak Göl Konakları projesini hayata geçirdi. 2005 yılında A-Z İnşaat’a kardeş şirket olarak Dekon İnşaat kuruldu. Dekon’un kurulması ile birlikte butik projeler üretildi. 2006 yılında Sempre Konutları’nın inşaat çalışmalarına başlanıldı. Dekon İnşaat daha sonra 2008 yılında Meritlife Bulvar ve Meritlife Park projelerinin çalışmalarına hazırlandı. Firma 2011 yılında ise kentsel dönüşüm projelerini üstlendi.


Dekon İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Erdem’dir.


Dekon İnşaat projeleri hangileridir?


1.Hayat Meritlife

2.Göl Konakları

3.Meritlife Bulvar

4.Meritlife Park

5.Sempre Era

6.Sempre Vita

7.Dekon Silva


Dekon İnşaat projelerinin özellikleri nedir?

Dekon İnşaat


1.Hayat Meritlife


Ataşehir’de konumlandırıldı. Yeditepe Üniversitesi'ne, Optimum AVM'ye, Bilfen Ataşehir'e, Doğa Koleji 'ne, Meydan AVM 'ye yakın konumda inşa edildi. 


Projede yer alan daireler 1+1, 2+1 ve 3+1 şeklinde tasarlandı.  bin 733 metrekare alan üzerinde konumlandırılan Hayat Meritlife projesi 2 blok şeklinde hayata geçirildi.


Hayat Meritlife projesinin dikkat çeken özellikleri: Çocuk parkı, yüzme havuzu, sauna, fitness salonu ve tenis kortu gibi sosyal alanlar.


2013 Haziran ayı itibari ile projede yer alan daire fiyatları şöyle: 2+1 daireler 335 bin liradan, 3+1 daireler 455 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


İletişim ve ulaşım bilgileri

Adres: Elalmış Cad. Server Sok. No:2/6  Şerifaliçiftliği-Ataşehir/İstanbul

Telefon: 0216 364 71 00 - 01   

Web Adresi: www.hayatmeritlife.com  Dekon İnşaat


2.Göl Konakları


2006 yılından itibaren yaşamın devam ettiği Göl Konakları’nda 1+1, 2+1,3+1 normal dairelerin yanı sıra projede bulunan tek ve ikiz villalar, 5+2 bahçe dubleksleri seçenekleri de yer aldı. Proje toplam 15 villa, 17 blok ve 2 sosyal tesisten meydana geldi. 


Göl Konakları’nın dikkat çeken özellikleri: 52 dönüm arazi, 15 villa, 17 blok ve 2 sosyal tesisten oluşan 377 birim, 1+1, 2+1, 3+1 normal daireler, 4+2 bahçe ve 5+2 çatı dubleksi daire seçenekleri, 42 dönüm rekreasyon alanı, 9.000 m2 gölet, kaya zemin, radye temel, Uluslararası Bina Yönetmeliğine uygun inşaat, açık ve kapalı otoparklar, her blokta çift asansör, yangın merpeni, ısı yalıtımlı çatı, cephede mantolama sistemi ile ısı yalıtımı, görüntülü diyafon sistemi, bina girişi doğal granit kaplama, 24 saat güvenlik, profesyonel kent yönetim birimi, çocuk yuvası, oyun ve spor alanları, yürüyüş parkurları, sosyal tesisler, tenis kortu, basketbol/voleybol sahaları, yüzme havuzları.

Göl Konak Evleri’nin konut özellikleri de şöyle: Isınma sistemi kombi, daire giriş kapısı ahşap kaplamalı çelik kapı, iç kapılar ahşap kaplama, PVC doğrama, ısıcam, mutfakta laminant dolap ve granit tezgah, banyo akrilik küvet, yarım ayak lavabo, kendinden rezervuarlı takım klozet, uydu yayın sistemi, klima alt yapısı.Dekon İnşaat3.Meritlife Bulvar


8 dönüm arazi üzerine inşa edilen Meritlife Bulvar projesinde 116 adet daireye yer verildi. Projenin dikkat çeken özellikleri arasında da 116 konut, 2+1, 3+1 ve 3+1 dubleks daire seçenekleri, 24 saat güvenlik, alışveris merkezlerine yakın, ankastre beyaz eşyalı mutfak, jakuzili, ahşap mobilyalı banyo, her dairede klima alt yapısı, 2 adet açık yüzme havuzu, yürüyüş parkuru, fitness salonu, tenis, basketbol ve voleybol alanları, oyun alanları, kapalı otopark, üstün teknoloji ve sağlam inşaat kalitesi yer aldı.Dekon İnşaat4.Meritlife Park


20098 yılında yaşamın başladığı Meritlife Park Ataşehir’de inşa edildi. 6.5 dönüm arazi üzerine 3 blok şeklinde tasarlandı ve projede 124 adet daireye yer verildi. 


Projenin dikkat çeken özellikleri: 24 saat güvenlik, alışveris merkezlerine yakın, ankastre beyaz eşyalı mutfak, jakuzili, ahşap mobilyalı banyo, her dairede klima alt yapısı, 2 adet açık yüzme havuzu, yürüyüş parkuru, fitness salonu, tenis, basketbol ve voleybol alanları, oyun alanları, kapalı otopark, üstün teknoloji ve sağlam inşaat kalitesi.


5.Sempre Era ve Sempre Vita


Bu iki projede aynı şekilde inşa edildi. Her iki projede de 100metrekarelik 2+1 ve 145 metrekarelik 3+1 dairelere yer verildi. Sempre Vera ve Sempre Vita projelerinde yer alan daireler beyaz eşyalı mutfak takımları ile sahiplerine teslim edildi. Projelerde ayrıca; jakuzi, yüzme havuzu, oyun alanları, kapalı otopark, güvenlikli otopark, üstün teknoloji ve sağlam inşaat kalitesi ile yapıldı.Dekon İnşaat


6.Dekon Silva Evleri


Dekon Silva, Dekon İnşaat projesidir. 2 bin 700 metrekare alan üzerine inşa edildi. Çekmeköy’de konumlandırılan Dekon Silva projesinin 2014 yılında teslim edilmesi planlandı. 260 adet dairenin yer aldığı projede, 1+1’den 4+1 bahçe dubleks daireler tasarlandı.


Dekon Silva Evleri ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız


Sibirya’dan Anadolu’ya Taştaki Türkler kitabı hakkında Dekon İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Erdem neler söyledi?


Dekon İnşaat’ın sponsor olduğu ve Servet Somuncuoğlu tarafından yazılan Taştaki Türkler kitabı hakkında, Dekon İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Erdem şu açıklamalarda bulundu:


Tarihçiler bu belgelerden yola çıkarak tarihsel olayları yorumlar, tarihlendirir ve yeniden kurgularlar. Maalesef ülkemizde bu konuda özellikle İslamiyet öncesi Türk Tarihi konusunda yeterli ölçüde araştırma ve çalışma yapılmamakta, sınırlı sayıdaki bireysel çaba ve desteklerin dışında yeterli kaynak ayrılamamaktadır" dedi. Cevdet Erdem ''Ben sadece durumdan görev çıkarttım, diyerek; ortada insanüstü bir emekle hazırlanmış ve tarihsel misyonu olan bir eser vardı ve bunun okuyucu ile buluşması gerekiyordu. Bu kutlu görev ikinci kez bana nasip oldu.


Dekon İnşaat iletişim bilgileri nedir?


Adres: Elalmış Cad. Server Sok. No:6 Şerifali Çiftliği Ataşehir/İstanbul

Tel: (0216) 364 71 00 – 01 Faks: (0216) 364 72 12

www.dekoninsaat.com.tr