Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Delta Proje

Tekstilden inşaata geçiş yapan patronlardan Nihat Delibalta’nın inşaat şirketidir. İlk projesi Ataköy Konakları’ndan sonra marina ve AVM’nin ardından Sultan Makamı Çengelköy projeleriyle gündemdedir.Delta Proje İnş.Turizm ve San. A.Ş nasıl kuruldu?


1998 yılında inşaat işleri ile ilgilenmeye başlayan Nihat Delibalta, Florya’da pek çok konut imalatını gerçekleştirdikten sonra 2003 yılında Delta Proje İnş.Turizm ve San. A.Ş. şirketini kurmuş ve 4 firmanın da katılımı ile 2004 yılında kurulan Delta Proje İnşaat Yatırım Ortaklığı ile TOKİ nin Ataköy’deki ihalesini kazandı. 950 konutluk Ataköy Konakları projesi 2008 yılında tamamlandı ve oturuma açıldı.


Ataköy Konakları önünde yer alan Ataköy Plus AVM ise Nisan 2010 itibari ile ticari faaliyetine başladı. Delta Proje A.Ş. nin faaliyetleri Bahçeşehir Park Evleri, Hillpark, Mimaroba Marinpark, Çengelköy Boğaziçi Park Villaları ve Zeytinburnu Miramar Otel&Rezidansprojeleri ile devam etmekte.


Delta Proje
Delta Proje Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Delibalta

Nihat Delibalta kimdir?


1 Nisan 1946 tarihinde Ardahan'ın Göle ilçesinde, 8 çocuklu Delibalta Ailesi’nin 2. çocuğu olarak dünyaya geldi. Babası İrfan bey Göle'nin adı geçen tüccarlarındandı. İlk ve orta öğrenimini 1953-1961 yılları arasında yine Göle'de tamamladı.


1965 yılında İstanbul da Sultanhamam'da Derby Lastiklerinin bayiliği ile ticaret hayatına atıldı. Daha sonra Eroğlu Spor Malzemeleri Koll. Şti.' ni kurdu. O yıllarda spor malzemeleri piyasasına ithal mal sağlayan nadir tücarlardandı. 1970 yılında Nebahat hanımla evlendi.


1985 yılında Zeytinburnu'nda Erma Eşofman Ve Tekstil San.Ltd.Şti.'ni kurdu. Kaliteli ve zamanlı üretimleri ile müşteri potansiyeli artan Delibalta Grubu 1997 yılında ÖR-MA Tekstil San. ve Tic.A.Ş., 2000 yılında Burcu Tekstil San. ve Tic. A.Ş. nin kurulması ve Esenyurt’taki fabrikanın devreye girmesi ile daha da büyüdü.


Detay Proje’yi kuran Delibalta’nın asıl işi neydi?


H&M, Esprit gibi dünya devi markalara üretim yapan Nihat Delibalta’nın tekstil firması Örma Tekstil A.Ş. 1997 yılında İstanbul'da kuruldu. İstanbul Esenyurt'ta sahip olduğu üç ayrı binada faaliyet gösteren firma 7 bin metrekare açık, 49 bin metrekare kapalı alanda üretim yapıyor. Firma, Düzce'de kurulmakta olan yeni fabrikadaki 22 bin metrekare kapalı alan ile mevcut kapasitesini ikiye katlamayı hedefliyor.


Örma Tekstil A.Ş. Türkiyede ilk 500 büyük sanayi firması içinde yer almakla birlikte, kendi faaliyet konusunda ilk 10 firma arasında.


Delta Proje İnşaat’ın iletişim bilgileri neler? 


Adres: Örnek Mah. Erzurum Kongre Cad. Kuzuyolu Sok. No:1 Esenyurt / İstanbul


Tel: 0 212 620 64 22 - 23

Faks: 0 212 620 64 40

info@deltaholding.com.tr

http://www.dekarenerji.com/index.php


Delta Proje İnşaat hangi projelere imza attı?


Miramarin Otel & Rezidans & AVM: Mayıs 2010 tarihinde, Zeytinburnu sahilinde Delta Yatırım Holding’in kendi arazisi üzerinde inşaatı başlatılan, otel, rezidans, AVM ve marina bölümlerinden oluşan Miramarin adlı özel kompleksin projesinde çalışmalar devam etmektedir. 


Ataköy Konakları: Delta Proje İnşaat, adını ilk olarak 950 konutluk Ataköy Konakları Projesi ile duyurdu. Ataköy’ün en nezih mahallesi haline gelen Ataköy Konakları, güçlü sosyal altyapısına Ataköy Plus AVM projesini de dahil ederek, bölgenin bu konudaki büyük bir eksikliğini de gidermiş oldu.


Delta Proje
Ataköy Konakları


Tel: 0 212 661 87 51-52-53

www.atakoykonaklari.com


Ataköy A Plus: Açıldığı 14 Nisan 2010 yılından bu yana A Plus Ataköy AVM, A Plus Ataköy AVM, 25 bin metrekare kiralanabilir alana sahip 140 mağaza ile hizmet vermektedir. 


Delta Proje
Ataköy A Plus


Tel: 0 212 661 75 15

www.atakoyplus.com


Bahçeşehir Park Evleri: 454 daire ve 67 dükkandan oluşan Bahçeşehir Park projesi, Bahçeşehir’in zirvesinde yeşil ve mavinin iç içe olduğu 350 dönümlük rekreasyon ve gölet alanı manzarası odaklı yerleşimiyle dikkat çekiyor. Bahçeşehir Park, konumu ve sosyal olanakları ile Bahçeşehir’in hazır teknik ve sosyal altyapısının içinde Bahçeşehir’i TEM otoyoluna bağlayan 2 ana arter üzerinde yer alıyor.


Delta Proje
Bahçeşehir Park Evleri


Tel: 0 212 669 39 80 – 81 

http://www.bahcesehirpark.com/


Marine Park Sinanoba: Delta   İnşaat’ın Mimaroba’da iki faz halinde düşünülen Marine Park projesinin ilk fazı tamamlanarak ikamete açıldı. Proje,14 bin 497 metrekare alan üzerine  az katlı 11 blok ve  kapalı otoparkı, havuz  ve sosyal tesisleri, tenis kortu ve mini futbol sahaları ile  tümü denizi gören 144  lüx  konut, kullanıcılarına otel konforuyla hizmet vermektedir. Ayrıca, sitenin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek 28 adet ticari alanı bulunmaktadır.

İkinci fazının çalışmaları ise hızla devam eden Marine Park projesinin ilk etabının  yüzde 80’i  bir yılda satıldı.


Delta Proje
Marine Park


0212 863 66 38 - 39

http://www.dekarenerji.com/?action=insaat&kid=3&sid=75


Sultan Makamı Çengelköy:  Delta Proje İnşaat’ın bir diğer önemli projesi de halen devam etmekte olan Boğaziçi’nin eşsiz manzarasına hakim, 35 özel konaktan oluşan Sultan Makamı… 67 bin 428 metrekare alan üzerinde konumlanan Çengelköy Boğaziçi Konakları; 9 müstakil havuzlu konak, 26 bahçe dubleksi, 26 çatı dubleksi ve 18 normal daire ile 1 sosyal tesisten oluşmaktadır. 


Delta Proje
Sultan Makamı Çengelköy


Tel: 444 44 96

www.sultanmakami.com.tr


Delta Beach Resort: Delta Proje’nin işletmeciliğini 2009 yılından beri yapmakta olduğu otel, Bodrum'un Tilkicik Koyu'nda yer almaktadır. Bodrum Yalıkavak Beldesi'nde bulunan otelde Standart, Bungalow ve Deluxe odalar olmak üzere toplam 222 oda bulunmaktadır.


Her şey dahil sistemi ile çalışan otelde SPA merkezi bulunmaktadır. Spa merkezinin içinde fitness, sauna, buhar odası, masaj odaları ve kapalı yüzme havuzu yer alıyor.


Delta Proje
Delta Beach Resort


Tel: 0 850 333 04 45

deltabeachresorthotel.com


İstanbul Bazaar: Kuzey Yatırım tarafından 10 Milyon dolarlık bir yatırım ile gerçekleştirilen Türkiye'nin ilk sınır, Artvin'in tek alışveriş merkezidir. Türkiye'nin en önemli sınır ticaretinin yaşandığı Artvin Hopa Sınır Kapısı'nda açılan İstanbul Bazaar, sınırdaki ticarete cevap vererek; bölgenin ticari hacmini arttırmayı, her gün sınırdan geçen 15 bin kişiye kaliteli hizmet anlayışı ile alışveriş imkanı sunmayı hedefliyor.


Delta Proje
İstanbul Bazaar


Tel: 0 466 361 38 77

istanbulbazaar.com.tr
Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016