Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Demir İnşaat

İstanbul'un çeşitli bölgelerinde onbinlerce daire, çok sayıda işyeri projesi, okul ve plaza inşaatını hayata geçiren firmadır. Demir İnşaat'ın temelleri 1984 yılında atılmıştır.
Demir İnşaat ne zaman kuruldu?Gayrimenkul sektörünün köklü kuruluşlarından Demir İnşaat, 1984 yılında kuruldu.  Demir İnşaat, vizyonu doğrultusunda, yurtdışında hayata geçireceği büyük projelerin hazırlıklarını sürdürüyor ve GYO kurmayı hedefliyor.Demir İnşaat’ın faaliyet alanları neler? Demir İnşaat 1984 yılından bu yana, İstanbul'un çeşitli bölgelerinde onbinlerce konut, çok sayıda işyeri projesi, okul ve plaza inşaatını hayata geçirdi. Firma, son yıllarda Beylikdüzü bölgesinde modern hayatın tüm ihtiyaçlarını karşılayan lüks konut projeleri ile dikkat çekiyor.


Demir İnşaat’ın son dönemde Beylikdüzü'nde hayata geçirdiği; Günışığı Sitesi, Narçiçeği Sitesi ve Ağustos 2010'da tamamlanan bölgenin uygun fiyatlı, tek lüks konut projesi Ayışığı Halting Place'te yaşam başladı.


Yapımına 2011 yılı Ocak ayında başlanan ve Mayıs 2013’te teslim edilmesi planlanan  lüks konut projesi Ayışığı Vadi Evleri, bölgenin yatırım getirisi yüksek  elit projeleri arasında yer alıyor.


Eğitim sektörü için 2006 yılında Okyanus Koleji binasını hayata geçiren Demir İnşaat, bölgedeki ofis binası ihtiyaçları doğrultusunda da çalışmalar yapıyor. Vizyonu doğrultusunda yurtdışında hayata geçireceği büyük projelerin hazırlıklarını da sürdürüyor.Demir İnşaat hangi projelere imza attı? Bakırköy, Florya, Bahçelievler ve Küçükçekmece'de 10 binlerce konut ve binlerce işyeri;


Okyanus Koleji, 15 bin metrekarelik, 'Türkiye'nin en geniş kapsamlı', 1.250 öğrenci kapasiteli kolej binası, Beylikdüzü, İstanbul,

Narçiçeği Sitesi, 84 daire, Beylikdüzü, İstanbul

Günışığı Sitesi, 138 daire, Beylikdüzü, İstanbul

Ayışığı Halting Place, 346 daire, Beylikdüzü, İstanbulDemir İnşaat’ın devam eden projeleri hangileri?Ayışığı Vadi Evleri: Toplam 489 adet daireden oluşan ve daire teslimlerinin Nisan 2013 tarihinde gerçekleştirileceği Demir İnşaat Ayışığı Vadi Beylikdüzü projesinde yüzde 1 peşinatla daire sahibi olunabiliyor...


Beylikdüzü'nde 20 bin metrekare arsa alanı üzerinde inşa edilen Ayışığı Vadi Evleri projesi, Demir İnşaat imzası ile yükseliyor. Yüzde 70'inin yeşil alana ayrıldığı projenin inşaat çalışmaları yüzde 90 oranında tamamlanmış durumda.

1+1, 2+1, 3+1, 4+1 olmak üzere toplam 489 adet daireden oluşan Ayışığı Vadi Evleri projesinde bulunan 1+1 daireler 66 metrekare, 2+1 daireler 98 - 107 metrekare, 3+1 daireler 130 - 166 metrekare, 4+1 daireler 223 - 

274 metrekare büyüklüğüne sahip.


Demir İnşaat
Ayışığı Vadi Evleri


2013 yılının Nisan ayında teslimlerinin gerçekleşeceği Beylikdüzü Ayışığı Vadi Evleri'nde Nisan 2013 itibariyle 1+1'ler 165 bin lira ile 189 bin lira, 2+1'ler 235 bin lira ile 327 bin lira, 3+1'ler 315 bin lira ile 477 bin lira, 4+1'ler 592 bin lira ile 695 bin lira arasında değişen fiyat seçenekleri ile satılıyor.


Beylikdüzü Ayışığı Vadi Evleri ödeme planı kapsamında projede daire bedelinin yüzde 1'lik kısmı peşinat olarak ödendiğinde, kalan bedelin ödemeleri 2013 yılının Nisan ayında başlıyor. 


Ayışığı Vadi Evleri projesi içerisinde bulunan sosyal donatı alanları arasında basketbol, voleybol sahaları, yürüyüş parkuru, bisiklet parkuru, fitness salonu, vitamin bar, açık olimpik yüzme havuzu, tenis kortu, masa tenisi, kapalı yüzme havuzu yer alıyor.


Telefon: 444 2 116

Web Adresi: www.demirinsaat.com.tr


Demir Romance: Demir İnşaat, Beylikdüzü’nün ilk “akıllı evleri”ni bünyesinde barındıracak Demir Romance projesinin satışlarına hız kesmeden devam ediyor. Projenin daire fiyatları Mayıs 2013 itibariyle 179 bin 400 TL'den başlangıç gösteriyor... Gayrimenkul sektöründe “ilk”leri hedefleyen Demir İnşaat, Beylikdüzü’nün ilk “akıllı evleri”ni bünyesinde barındıracak Demir Romance projesinin satışlarına hız kesmeden devam ediyor. Lansmana özel avantajlı ödeme koşullarının sunulduğu projede, satışların yüzde 40’ı tamamlandı.


Demir İnşaat
Demir Romance


Demir İnşaat’ın Beylikdüzü’nde 235 milyon TL yatırım bedeli ile hayat geçireceği Demir Romance projesinde lansmana özel yüzde 10 peşinat ve yüzde 1 KDV oranıyla başlattığı satışlar yoğun ilgi görüyor. Lansmandan bu yana geçen yaklaşık bir aylık süreçte yüzde 20’lik satış gerçekleştiren Demir İnşaat, lansman döneminde proje satışlarının yüzde 40’ını tamamlayarak başarılı bir satış grafiğine imza attı.


Ev yaşamının konforunun teknolojiyle birleştirildiği Demir Romance’da konut sahipleri, “Akıllı Ev” sistemiyle tek bir tuşla evdeki tüm sistemleri kontrol edebilmenin rahatlığını yaşayacak. Toplam 7 blok üzerinde yükselecek Demir Romance’de, 1+1’den 4,5+1’e kadar çeşitli büyüklük ve özelliklerde 776 konut, 60 ticari alan ve 28 villa yer alacak. Konut sahipleri için her detayın düşünüldüğü projenin sosyal tesisleri içinde ise; açık ve kapalı yüzme havuzu, tenis kortu, basketbol sahası, squash, dans eğitim merkezi, SPA merkezi, diyetisyen hizmeti ile birlikte fitness birimleri yer alacak. Ayrıca, terzi, bay-bayan güzellik merkezi, kuru temizleme, sinevizyon, çocuklar için oyun odaları, servis bekleme odası ve kreş de site sakinlerinin hayatını kolaylaştıracak.


Lansman dönemindeki satışları değerlendiren Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, “Nisan ayında lansmanını gerçekleştirdiğimiz Demir Romance projemize olan ilgiden dolayı çok memnunuz. Projenin tesliminden önce tüm satışlarımızı tamamlayacağımıza inanıyorum. 29 yıllık sektör geçmişimizde bize güvenen ve bizi destekleyen, Demir Romance lansman sürecinde de bizim yanımızda olan tüm “Demir İnşaat Dostları”na teşekkür ediyorum. Aldığımız bu destekle bundan sonra da çağın ve sektörün gelişmelerini yakından takip ederek, “Demir İnşaat” markasını geleceğe taşıyacağız.” dedi.


Telefon: 0212 853 00 31

Web adresi: www.demirromance.comDemir İnşaat’ın tamamlanan projeleri hangileri?Ayışığı Halting Place


Yeri: İstanbul 


Konumu: Beylikdüzü


Başlangıç Tarihi: Ocak 2008


Bitiş Tarihi: Ağustos 2010


Konut Tipleri:1+1, 2+1, 3+1


Konut Büyüklükleri: 1+1 daireler 65 m², 75 m² ve 80 m²

2+1 daireler 120 m², 125 m² ve 128 m²

3+1 daireler 138 m², 145 m² ve 142 m²

3+1 dublex daireler 205 m².


Toplam Konut Sayısı: 346 konut


Projenin Toplam Arazi Büyüklüğü: 13.000 m²


Projenin Toplam Yeşil Alan ve Sosyal Tesis Alanı: 8.700 m² yeşil alan


Toplam İnşaat Alanı: 75.000 m²


Projenin Genel Özellikleri: Beylikdüzü'nün en merkezi bölgelerinden birinde inşa edilen Ayışığı Halting Place, E-5 

Karayolu yakınında, 14 dönümlük bir alanda konumlanıyor. 2010 yılının Ağustos ayında yaşamın başladığı Ayışığı 

Halting Place, lüks ve konforlu bir yaşam vaat ediyor.


65 metrekareden 240 metrekareye kadar alternatif sunulan dairelerde modern ve birinci sınıf seçimler dikkat çekiyor. Banyo ve mutfaklarda siyah cam ve lake bütünlüğü sağlanan İtalyan tasarım modüler dolaplar, anti bakteriyel tezgahlar, gizli ışıklandırmalı asma tavan ve spotlar, jakuzi bunlardan yalnızca birkaçı... Otopark, jeneratör, yangın ve doğalgaz alarm sistemi, kartlı geçiş sistemi gibi özellikler ise konut sahiplerine güvenli ve huzurlu bir yaşam garantisi veriyor...


Ayışığı Halting Place yürüyüş parkurundan kapalı-açık yüzme havuzuna, basketbol, voleybol ve futbol sahasından squash'a, barbekü alanından oyun parkına, Fitness Center’dan Türk Hamamı’na en ince ayrıntısına kadar düşünülen sosyal yaşam alanlarıyla da fark yaratıyor.


Ayışığı Halting Place’i diğer konut projelerinden ayıran tuz odası da projedeki lüksün bir başka önemli detayı. Demir İnşaat için, ilk kez Polonya'nın Velicko şehrinde tasarlanan tuz odaları, astım, öksürük, bronşit, alerjik durumlar gibi birçok hastalığı tedavi ettiği kanıtlanarak dünyaya yayıldı. Bu odalarda, yer ve duvarlar kaya tuzuyla kaplanıyor, klima yardımıyla havaya karışan tuz partiküllerini vücut solunum yoluyla alıyor.


Ayışığı Halting Place projesinde sunulan  yeniliklerden biri de her dairenin, oda bazında doğalgaz kullanım faturası ödeyebileceği özel bir sistemin kurulmuş olması. Bu sistemde, konut sahipleri, ısınmasına gerek görmediği odaların doğalgazını kapattığında ya da kıstığında, her dairede bulunan özel sensör, bu bilgiyi merkezi sisteme aktarıyor. 

Merkezi sistem, faturaların kullanıma göre oluşturulmasını sağlıyor. Bunun yanında, dairelerde bulunan özel elektrikli ocaklar hem enerji tasarrufu sağlıyor hem de gaz kullanımının yarattığı güvenlik risklerinin önüne geçilmiş oluyor. Demir İnşaat'ın bu yönde yaptığı yatırımlarla, konut sahiplerinin ulaştığı toplam tasarruf oranı ise yüzde 70.


Demir İnşaat, ileri inşaat teknolojisini kullandığı Ayışığı Halting Place 'de, kapalı devre kamera sistemi, akıllı ev teknolojileri, 24 saat merkezi ADSL bağlantısı, daireler arası telefon görüşmesi, 24 saat sıcak su, headend TV gibi sistemlerle de lüks ve konforu her şey dahil bir paket haline getiriyor. Bunların yanı sıra her dairede daireler arasında herhangi bir ücret ödemeden telefon görüşmesi yapılmasını sağlayan intercom sistemi de mevcut. Konut sahipleri, ekstra ödeme yapmadan tüm bu hizmetlerden aidat ücretleri kapsamında yararlanıyor.


Web Adresi: www.ayisigihaltingplace.net


Narçiçeği Sitesi


Yeri: İstanbul


Konumu: Beylikdüzü merkez


Başlangıç Tarihi: Ocak 2007


Bitiş Tarihi: Ağustos 2008


Konut Tipleri: 1+1,  2+1, 2+1 (Teraslı), 3+1


Konut Büyüklükleri: 1+1 daireler 62 m²

2+1 daireler 113 m² ve 152 m²

2+1 teraslı daireler  100 m², 150 m², 154 m², 181 m² ve 211 m²

3+1 daireler 146 m² ve 154 m²


Toplam Konut Sayısı: 84 konut


Projenin Toplam Arazi Büyüklüğü: 3.200 m²


Projenin Toplam Yeşil Alan ve Sosyal Tesis Alanı: 1.200 m² yeşil alan


Toplam İnşaat Alanı: 30.000 m²


Projenin Genel Özellikleri: Doğanın keyfini konforla buluşturan, canlı, ışıltılı ve huzurlu bir hayat vaat eden Narçiçeği Sitesi, konforlu ve lüks bir yaşam için gereken tüm özelliklere sahip. Bu özel projenin en önemli özelliği, 4 bin metrekarelik bir hipermarkete sahip olması. Narçiçeği Sitesi sakinleri; trafiğe çıkmadan hipermarkete ulaşıyor ve tüm ihtiyaçlarını kısa bir sürede yorulmadan keyifle temin ediyor.


Narçiçeği Sitesi’nin sahip olduğu yeşillikle uyum içerisinde, geniş bir alana yayılan sosyal yaşamı göz dolduruyor. Site sakinleri, dostları ve çocukları ile birlikte, yürüyüş parkuru, barbekü alanları, özel oturma alanları ve 24 saat hizmet veren kafeterya gibi sayısız alternatiften yararlanabiliyor. Narçiçeği Sitesi sakinleri sauna ve fitness center gibi hizmetlerle sağlıklı bir yaşamın keyfini sürüyor. Kapalı devre kamera, 24 saat güvenlik, görüntülü diyafon sistemi, gizli ışıklı asma tavan, kapalı otopark, uydu sistemi konforlu bir hayat için sunulan diğer hizmetler arasında.

Projenin, konut sahipleri için yarattığı avantajlar bunlarla da sınırlı değil. Narçiçeği Sitesi, birçok önemli merkeze yürüyerek ulaşılabilecek bir konuma sahip. Bauhaus ve Beylikdüzü Migros, site sakinlerine yalnızca beş dakika uzaklıkta...

Web Adresi: www.narcicegisitesi.com


Günışığı Sitesi


Yeri: İstanbul – Beylikdüzü


Konumu: Beylikdüzü merkez


Başlangıç Tarihi: Ocak 2006


Bitiş Tarihi: Ağustos 2007


Konut Tipleri: 3+1, 3+1 (Zemin kat) 4+1 (Alt kat), 4+1 (Dubleks) 


Konut Büyüklükleri: 1+1 daireler 60 m²

1+1 teraslı daireler 78 m²

2+1 daireler 120 m²

3+1 daireler 147 m², 149 m² ve 186 m²

4+1 daireler 200 m² ve 230 m².


Toplam Konut Sayısı: 138 daire


Projenin Toplam Arazi Büyüklüğü: 5.000 m²


Projenin Toplam Yeşil Alan Ve Sosyal Tesis Alanı: 3.000 m² yeşil alan


Toplam İnşaat Alanı: 45.000 m²


Projenin Genel Özellikleri: Beylikdüzü'nde lüks ve konforlu konut yaşamının öncülüğünü yapan Günışığı Sitesi, yaşamı güzelleştirmek için tüm ayrıntıların eksiksiz olarak düşünüldüğü bir konut projesi.


Günışığı Sitesi’nde konut sahipleri; ankastre mutfak ürünleri, Hilton banyo, 1.sınıf banyo seramikleri, banyo vitrifiye malzemeleri, armatürler, granit yer seramikleri ve jakuzi ile donatılmış evlerinde her türlü lükse sahip. Kapalı otopark, 24 saat güvenlik, uydu sistemi, kapalı devre kamera, görüntülü diyafon sistemi ile gerekli olan her türlü konfor site sakinlerinin güveliği için düşünülmüş. Sosyal tesisler içinde ise havuz, Türk hamamı, sauna, fitness, yürüyüş parkuru, şelale, barbekü alanları ve oturma alanları bulunuyor.

Web Adresi: www.gunisigisitesi.com


Okyanus Koleji


Yeri: İstanbul – Beylikdüzü


Konumu: Beylikdüzü merkezde


Başlangıç Tarihi: 2004


Bitiş Tarihi: 2006


Toplam İnşaat Alanı: 15.000 m²


Projenin Genel Özellikleri: Demir İnşaat tarafından hayata geçirilen okul projesi, 15 bin metrekarelik 4 dönüm arazi üzerine inşa edilmiş, 1.250 öğrenci kapasiteli, Türkiye’nin en geniş kapsamlı okulu olma özelliğini taşıyor. Bir öğrencinin eğitim ve yaşam adına her şeyi bulabileceği bu özellikli kolej, Türkiye’nin en büyük yüzme havuzu ve spor sahasına sahip. Okyanus Koleji’ne kiralanan projenin mülkiyeti Demir İnşaat’a aittir.Demir İnşaat’ın Ukrayna projeleri neler? Ukrayna'nın Vinnytsa şehrinde, 22 bin metrekarelik alan üzerinde, 60 bin metrekarelik inşaat alanı olan, otel ve alışveriş merkezi inşaatının proje çalışmaları ve Ukrayna'nın Kiev şehrinde, 500 dönüm arazi üzerinde villa inşaatı çalışmaları devam ediyor.Demir İnşaat iletişim bilgileri neler? Demir İnşaat Merkez Ofis

Adres : Cumhuriyet Mah. Nazım Hikmet Bulvarı No:81 Narçiçeği Sitesi A blok K:1 Beylikdüzü / İstanbul 

Telefon : 444 2 116

0 212 853 70 70 – 71

Fax : 0 212 853 70 72

E- Posta: info@demirinsaat.com.tr

Web Adresi: www.demirinsaat.com.tr