Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Demirland İnşaat

Demir ailesi tarafından 2010 yılında kurulan Demirland İnşaat’ın temelleri ise 1956 yılına dayanmaktadır. Firma son olarak Çengelköy Park Evleri projesini hayata geçirmektedir.
Demirland İnşaat nasıl kuruldu?


Demirland İnşaat; 1956 yılında Anadolu’da Demir ailesi tarafından temeli atıldı. İstanbul’a gelişi ise 1981 yılını buldu. Demir Bijuteri, Kent Bijuteri, ANL Gıda, Ahdem Turizm, Demir Takı ve Aksesuar’dan oluşan “Demir Şirketler Grubu” bünyesinde yer aldı. Firma, 2010 yılında kuruldu. 


Selimoğlu Yapı İnşaat ile birlikte kurulan  Selimoğlu Demirland İnşaat, Çengelköy’de Çengelköy Park Evleri projesini hayata geçirdi. 


Demirland İnşaat sahibi Esat Demir’dir.


Esat Demir kimdir?


Demirland İnşaat’ın sahibidir. İnşaat dışında turizm sektöründe de görev almaktadır. Mardin’de Reyhani Kasrı’nı alıp restore ederek işletmektedir. 1981 yılından itibaren İstanbul’da faaliyet gösteren Demirland İnşaat, 1956 yılında Anadolu’da Demir ailesi tarafından kurulmuştur.


Çengelköy Park Evleri ne zaman teslim edilecek?


Çengelköy Park Evleri’nin ortak kullanım alanları arasında  çocuk oyun alanları, yüzme havuzları, spor alanları, fitness center, sauna, buhar banyosu, yürüyüş yolları, kapalı otopark, dinlenme alanları yer aldı.


Çengelköy Park Evleri'nde rezidansların alanları 84 metrekare - 348 metrekare, villaların alanları 400 metrekare - 595 metrekare olarak belirlendi. 


2015 yılında teslim edilmesi planlanan Çengelköy Park Evleri, ticari alan, rezidans ve villadan meydana geldi. 2013 yılı Temmuz ayı itibari ile projede yer alan villalar 1 milyon 600 bin dolar ile 2 milyon 900 bin dolar aralığında satışa sunuldu. 


Adres: Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Bosna Bulvarı (Nato Yolu) Özçelik Sokak Üsküdar İstanbul

Telefon: 0216 444 2 866 Web Adresi: www.cengelkoypark.com


Demirland İnşaat sahibi projeleri hakkında neler söyledi?


Demirland İnşaat’ın sahibi Esat Demir, Çengelköy Park Evleri projeleri hakkında “Projede rezidans ve villalar var. İki tipe de talep geliyor. İhtiyaca göre tercih değişebiliyor. Hatta villa almaya gelip rezidansı görenler fikirlerini bile değiştirebiliyor” dedi. Demir sözlerine şöyle devam etti:


Arazide 37 metrelik kot farklı var. Binalar denize bakıyor. Projeyi de buna göre tasarladık. Şimdiden yoğun talep alıyoruz. Satış ofisine gelip kapora vermek isteyenler var. Gelen talep nedeniyle ön satış yaptık. 18 villa ve 21 rezidans satıldı. Araplardan da talep geliyor. Bu projemizin hemen ardından burada Çengelköy Park 2’yi yapacağız. Dosso Dossi Laleli esnafıdır. Tekstilde önemli firmalardan biridir. Arsa onların ve biz yüzde 50 hasılat paylaşımı yaptık. Yaklaşık 240 milyon dolar satış cirosu hedefliyoruz.


Demirland İnşaat’ın iletişim bilgileri nedir?


Adres: Kısıklı Caddesi No: 14 Kat: 2 Daire: 5 Aköz İş Merkezi A Blok Altunizade Üsküdar / İstanbul 

Tel:+90 0216 651 37 94 Faks:+90 0216 474 12 97