Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Deniz Ertek Karlıdağ kimdir?

Craft312 Studio ofisinin kurucu ortaklarından, peyzaj mimarı / kentsel tasarım uzmanı Deniz Ertek Karlıdağ kimdir?


Deniz Ertek Karlıdağ, Craft312 Studio ofisinin kurucu ortaklarından, peyzaj mimarı / kentsel tasarım uzmanıdır.


2001 yılında Ankara Universitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünden mezun oldu. çeşitli kentsel tasarım ve peyzaj ofislerinde çalıştı. Profesyonel pratiğine eşzamanlı olarak 2006 yılında, ODTÜ Kentsel Tasarım Yüksek Lisansını '' Kullanıcılar için Mezarlıkların Sembolik Anlamı: Karşıyaka Mezarlığı'' başlıklı tezi ile tamamlamıştır. 2001 yılında Settar Yapı ve İnşaat'da, Eryaman Toplu Konut Projesi bitkisel ve yapısal peyzaj çalışmaları, Çayyolu Uydukent Peyzaj Projeleri gibi büyük ölçekli proje ekiplerinde yer aldı. 2003 yılında ODTÜ Kentsel Tasarım Stüdyosunda bir yıl boyunca Doha Kenti Kentsel Tasarım çalışmalarında bulundu. Eş zamanlı olarak Oğuz Aldan Şehir ve Bölge Planlama Bürosu'nda Marmaris Kentsel Tasarım Projelerini çalışan tasarım ekibinde çalışmalarını sürdürdü.


2005 yılında tekrar Settar Yapı ile birlikte, Çayyolu Uydukent peyzaj revizyon projeleri ve Bursal Toplu Konut Alanı Kentsel Tasarım ön fizibilite çalışmalarını yürüttü. Akpınar Şirketler Gurubu tarafından inşaa edilen Akkent Peyzaj Projeleri için (toplam 160.000 m2) proje müellifi oldu.


2005 Ditaco Uluslararası Müteahhitlik ile Kazakistan, Rusya ve Ukrayna'da spor kompleksi, otel, ofis, toplu konut, banka, villa projelerinin ihale ve uygulama aşamalarında uluslararası platformda çalışmalarını sürdürdü.2006 yılından itibareb eşi Onur Karlıdağ ile birlikte kurmuş oldukları Craft312 studio bünyesinde meselki pratiğine devam etmektedir. Arkitera bünyesinde serbest editörlük yapmıştır.