Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Deniz İstanbul Mercan Konakları'nın örnek dairesi tamam!

İstanbul’un en büyük sahil kasabasını benzersiz bir tasarımla hayata geçiren Keleşoğlu Holding, Denizİstanbul Mercan Konakları'nın örnek dairesi tamamlandı..


İstanbul’un en büyük sahil kasabasını benzersiz bir tasarımla hayata geçiren Keleşoğlu Holding, Denizİstanbul projesi ile Yakuplu Sahilde çevre ve doğa ile bütünleşen yeni bir yaşam alanı inşa ediyor. Satışı devam eden ve Denizİstanbul’un 2’nci etabını oluşturan Mercan Konakları’nın örnek dairesini tamamlayan Keleşoğlu Holding, projeyi Kasım 2017’de teslim edecek.


Çevresi ile bütünleşen ve çağın gerekliliklerini göz önünde bulundurularak sürdürülebilir yaşam alanları üreten Keleşoğlu Holding, İstanbul'un en büyük sahil kasabası olarak inşa ettiği Denizİstanbul’un 2’nci etabı Mercan Konakları’nın merakla beklenen örnek dairesini tamamladı. 


Beylikdüzü Yakuplu Sahilde 1+1’den 4+1’e kadar daire seçenekleri sunan ve toplam bin 453 adet konuttan oluşan Mercan Konakları, az katlı apartman konseptiyle, deniz ve yeşil ile iç içe bir yaşamın kapılarını aralıyor. 


Marinanın yanı başında, standartların üzerinde yeşil alanı ve kusursuz deniz manzarasıyla ezberlerin dışına çıkan Mercan Konakları, alışveriş merkezi, otel, hastane ve sosyal alanların yer aldığı 1 milyon 200 bin metrekarelik dev bir alanda inşa ediliyor.


Denizİstanbul’u diğer projelerden ayıran pek çok özelliği olduğuna dikkat çeken Keleşoğlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Dursun Keleş, özellikle 1.5 kilometrelik sahil şeridinin hiçbir projede yer almadığını söyledi. Projeyle ilgili bilgi veren Keleş , “Bu projeyi diğer projelerden ayıran en önemli özellik ferahlığı. İstanbul'da bu kadar büyüklükte ve bu nitelikte bir projede bu kadar ferah bir proje mevcut değil. Burada blokların arasındaki mesafe 25 metre ve 65 metre aralığında değişiyor. Projemizin satış ofisini ziyaret eden müşterilerimiz İstanbul'da böyle bir yer var mıydı diye kendilerine soracaklar. Projede yürüyüş parkurları, bisiklet parkurları, at çiftliği yer alıyor, ayrıca bütün çocukların oyunlarını çok güvenli bir ortamda oynayabilecekleri ve ihtiyaçlarını kasaba içerisinde giderebilecekleri dev bir proje inşa ediyoruz” dedi.


Konut sektörünü ve döviz kurundaki yaşanan gelişmeleri değerlendiren Keleş, “İnşaat sektörü büyümesini sürdürüyor, sektör temsilcileri olarak bizler gerek devlet desteği gerekse ekonomik iyileşmeler sayesinde konut satışlarının artacağını tahmin edebiliyorduk. Geçen yılın Eylül ayına göre yüzde 17 artışı yakalamış olmak sektörümüzün iyi bir ivme kazandığını gösteriyor. Bunda düzenlenen ödeme kolaylıkları ve kampanyalarında etkisi büyük. Konut sektörüne yapılan yatırımın en doğru yatırım olduğu gerçeği de artık yatırımcı tarafından anlaşılmış durumda. Konut fiyatları eskisi gibi döviz endeksli olmadığından dolardaki yükselişinde ev fiyatlarında suni bir fiyat artışına neden olacağını düşünmüyoruz. Yabancı yatırımcıların bu durumu fırsata çevireceklerini öngörüyoruz, yabancıya konut satışları artacaktır” diye konuştu.


Web: http://denizistanbul.com/