Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Deniz Kızık kimdir?

Halen lisans eğitimine devam etmekte ve kısmi zamanlı olarak PAB Mimari Tasarım'da kariyerine devam etmekte olan Deniz Kızık kimdir?


Deniz Kızık kimdir? Deniz Kızık, Bursa'da doğdu. 2011 yılında Karacabey Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nde lisans eğitimine başladı. 


Halen lisans eğitimine devam etmekte ve kısmi zamanlı olarak PAB Mimari Tasarım'da kariyerine devam etmektedir.


PAB mimarlık..

PAB, mimari ve kentsel potansiyelleri esnek araştırma ve tasarım biçimleri aracılığıyla keşfetmeyi ve üretime dökmeyi hedefleyen bir mimarlık oluşumudur.


PAB, 2007 yılında Pınar Gökbayrak, Ali Eray ve Burçin Yıldırım tarafından İstanbul’da kuruldu. Farklı deneyimlerini bir araya getiren ofis ortakları, kısa sürede mimari tasarım projelerinden şantiye uygulamalarına, çeşitli araştırma projelerinden mimari yayıncılığa kadar, merkezine mimarlığı alacak şekilde pek çok alanda üretim yaptı. 


Ofisin temel ilkesi olan çokdisiplinliliği, geçmiş deneyimleri ve farklı ilgi alanlarıyla destekleyen ekip, dünyadaki gelişmeleri takip eden, daima sorgulayan, araştıran yenilikçi bir bakış açısıyla üretimine devam ediyor.


İletişim bilgileri..

Adres:İstiklal Cad. Postacılar Sok. 

No:1/3B 34433 Beyoğlu İstanbul

t: +90 212 292 76 00

f: +90 212 381 76 07