Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Deniz Uçar kimdir?

MARFA'da içmimar ve grafik tasarımcı olarak çalışmalarına devam eden Deniz Uçar kimdir?


Deniz Uçar, 1989 yılında Eskişehir'de doğdu. 2008 yılında Eskişehir Anadolu üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümünde sanat eğitimine başladı. 


Ardından İçmimarlık bölümüne geçiş yaptı ve Endüstriyel tasarım bölümünde ikinci anadalına başladı. 2013 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İçmimarlık bölümünden mezun oldu. 


İstanbul ve Amsterdam'da staj deneyimlerinden sonra MARFA'da içmimar ve grafik tasarımcı olarak çalışmaya başladı.


Marfa Mimarlık

"Marfa açılımı bir şey ifade etmiyor. Marfa Amerika birleşik devletlerinin Texas eyaletinde bulunan bir çöl ismidir. Bu çölü özel kılan ise uçsuz bucaksız sarılığın ortasında bembeyaz parlayan, 5. caddeden düşmüş bir Prada mağazası olmasıdır. 2005 yılında, Michael Elmgreen ve Ingar Dragset isimli iki heykel sanatçısı bir şeyleri eleştirmek ve farklılık yaratmak adına yola çıkmışlar, ve başlangıç cümleleri "If you build it, they will come" "Eğer Bunu yaparsan, Onlar gelecektir. " olan iki artist pek de yanılmamışlar. Marka Marfa ya gelir ve insanlarda Marfa ya gelir. Yani bizde oturmuş bir gün sohbet ederken Marfa'ya gitmeliyiz dedik. Aylar sonra firmamıza isim ararken bizim markamızın ismi "Marfa" olabilir dedik ve böylece Marfa olduk."


İletişim bilgileri:

info@marfamimarlik.com

0(222) 230 60 70

Marfa Design Studio 

Sümer Mah. Çakmak Cad. Doğuhan Sok. No:3 (Paşa Restorant Sırası) 

ESKİŞEHİR