Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Dila Gökalp kimdir?

2006 – 2009 yılları arasında Nevzat Sayın Mimarlık Hizmetleri'nde ve Emre Arolat Architects'te çalışan Mimar Dila Gökalp kimdir?


İstanbul doğumlu olan Dila Gökalp, 2003 yılında Istanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Şehir Bölge Planlama, 2006 yılında ise İTÜ Mimarlık bölümlerinden birincilikle mezun oldu. 


2011 yılında İTÜ Mimari Tasarım Yüksek Lisans derecesini aldı. Halen İTÜ Mimari Tasarım Doktora programına devam etmektedir.


Politecnico di Milano Üniversitesi'nde de mimarlık eğitimi gören Gökalp, İspanya-Barcelona'da, İtalya-Milano'da ve Japonya-Tokyo'da ileri gelen mimarlık ofislerinde uluslararası deneyim edindi. 2006 – 2009 yılları arasında Nevzat Sayın Mimarlık Hizmetleri'nde ve Emre Arolat Architects'te çalıştı.


İTÜ başta olmak üzere, çeşitli üniversitelerde jüri üyeliği, tasarım stüdyosu yürütücülüğü ve çalıştaylar yürüttü. Çeşitli mimari tasarım yarışmalarına katıldı ve ödüller aldı. Basılı ve dijital yayın organlarında proje ve yazıları yayınlandı. Dila Gökalp, uluslararası konferans ve kongrelerde mimari tasarım alanlarındaki çalışmalarını sunmaya devam etmektedir.