Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Dinamik Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş. – İstanbul

Fenerbahçe eski yöneticisi Vefa Küçük’ün 1988’de kurduğu, 2007’de şimdiki adını alan ve oğlu Cenk Küçük yönetimindeki Cenk Demir San. Tic. A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren firmadır.Dinamik Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş. – İstanbulDinamik Yapı’nın tarihçesi nedir?


1988 yılında A. Vefa Küçük tarafından Ay Metal Pazarlama ve Yatırım A.Ş. unvanı ile kurulmuş, 2007 senesinde unvan değişikliği yaparak Dinamik Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş olarak şu anki unvanı almıştır.


Cenk Demir Sanayi ve Ticaret A.Ş.`in gayrimenkul, turizm ve inşaat sektöründe ki büyüme planlaması için grup bünyesine katılmıştır.


Dinamik Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş., ana faaliyeti grup bünyesinde bulunan gayrimenkullerin geliştirilmesi ve değerlendirilmesi, yeni gayrimenkullerin grup bünyesine katılması, ve taahhüt işleridir.


Dinamik Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş sektöründe modern, marka değeri yüksek, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayan, güvenli yaşam, ticaret ve sosyal alanlar geliştirmeyi ve inşa etmeyi hedeflemektedir.Dinamik Yapı’nın tamamlanan projeleri hangileridir?


Vefakent Narlıbahçe, Belsa, Real İzmit, Real Bursa, Belsa Ofis ve Vefakent Gülbahçe, Dinamik Yapı tarafından hayata geçirilen projelerdir. Vefa Küçük, Cenk Demir’in faaliyetlerini nasıl özetliyor?


Firmanın internet sitesinde Vefa Küçük’ün mesajı şöyle;


"Cenk Demir Sanayi ve Ticaret A.Ş. faaliyet gösterdiği sektörlerde standartları ve marka değeri yüksek, kalıcı projeler üretmektedir."


Geçmişten günümüze uzanan saygın ve güvenilir kurumsal yapısıyla, Cenk Demir Sanayi ve Ticaret A.Ş. bulunduğu sektörlerde adına ve değerine yakışan projeler de yer almaya devam etmektedir.


2007 yılı içerisinde şirket olarak girmiş olduğumuz yeni yapılanma süreci, ileriki yıllara misyonumuzu taşıyacak genç, dinamik ve daha güçlü yapıya geçişin başlangıcını oluşturmaktadır.


Gayrimenkul ve İnşaat sektörlerinde hedeflediğimiz büyümeyi yakalayabilmek için yurt içi ve yurtdışında yeni yatırımlar ve stratejik ortaklıklar kurarak, Yurtiçi ve Yurtdışı pazarlarında değerlerimize yakışan projelerde yer almayı sürdürüyoruz.


Cenk Demir Sanayi ve Ticaret A.Ş., güvenilir, değerleri yüksek, adına yakışan ve felsefesine uygun iş yapma anlayışını sürdürmeye devam edecektir."


A. Vefa Küçük

Yönetim Kurulu BaşkanıCenk Küçük, Dinamik Yapı için neler söylüyor?


Dinamik Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Küçük, Ocak 2012’de yaptığı açıklamada büyüme stratejisini enerji ve gayrimenkul üzerine yoğunlaştırdıklarını belirterek, enerjide yurtiçi ve yurtdışında, gayrimenkulde de İstanbul'da daha etkin olacaklarını söyledi


Dinamik Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Küçük, 1993 yılına kadar kütük ve inşaat demiri ürettiklerini, 1993'te demir sektöründen çıkarak, gayrimenkul ağırlıklı çalışmaya başladıklarını söyledi. Yurtdışındaki firmalara gayrimenkul geliştirme işi yaptıklarını kaydeden Küçük, Metro grubuna anahtar teslimi hipermarketler kurduklarını, 2000 yılında Metro'nun yatırımları durdurma kararından sonra Türkiye'de kendi mülkleri üzerinde proje geliştirmeye başladıklarını ifade etti. Küçük, şunları söyledi:


"Konut ve ticari alan yapıyoruz. Ofis, iş merkezi, AVM, hipermarket konusunda çalışıyoruz. Devam eden konut projemiz var. Bugüne kadar İzmit ağırlıklı çalışıyorduk. Bundan sonra İstanbul'a ağırlık vermek istiyoruz. Satın alma ve kat karşılığı şeklinde görüştüğümüz projeler var."Dinamik Yapı'nın Narlıbahçe ve Vefakent Gülbahçe projeleri hakkında detaylar neler? 


Dinamik Yapı, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya ile çevre illerde yer alan sanayi kuruluşlarında çalışan üst ve orta düzey yöneticiler ile konut edinmeyi isteyenlere yönelik projeler geliştiriyor. Vefakent Narlıbahçe ve Vefakent Gülbahçe projeleri şirketin öne çıkıyor.


Vefakent Narlıbahçe, Vefakent konseptinin 1. Etabı olup, bağımsız bir site ve yaşam alanı olarak 25 bin 264 m2 net arsa üzerine kuruldu. Toplam inşaat alanı 32 bin m2 ve satılabilir alanı 25 bin 272 mÇd olan Vefakent Narlıbahçe projesinde 24 adet 2+1 (140 m2), 72 adet 3+1 (151 m2) ve 48 adet 4+1 (231 m2 dubleks) toplamda 144 daire ve 12 blok bulunuyor. 


Projede açık ve kapalı yüzme havuzu, fıtness çenter, sauna, tenis kortu, basketbol ve mini futbol sahası, çocuk parkları, yürüyüş parkuru, market, kuaför, kafe, açık ve kapalı otopark yer alıyor. Binalarda radye temel, betonarme karkas sistem olarak inşa edildi. İkinci etap satışta 


Vefakent Narlıbahçe de yaşam 2009 yılında başlarken Vefakent konseptinin 2’nci etabı olan Vefakent Gülbahçe, kendine özgü özel mimarisi ve standartlarını içinde barındıracak bağımsız bir site ve yaşam alanı olarak 10 bin 956 m2 net arsa üzerine, toplam 9 bin 473 m2 kapalı inşaat alanı ve 8 bin 680 m2 satılabilir alan olarak

2010 Temmuz ayında inşaatına başlandı.


Vefakent Gülbahçe Projesinde 12 adet 2+1 (91m2) ve 60 adet 3+1 (126m2), toplamda 72 daire ve 12 bloktan oluşuyor. Projede açık yüzme havuzu, basketbol ve mini futbol sahası, voleybol sahası, çocuk parkları, yürüyüş parkuru ve açık otopark yer alıyor. Vefakent Gülbahçe de yaşam 2012 Mayıs ayında başlarken daire teslimleri devam etmekte. 


Vefakent Narlıbahçe projesinin yatırım değeri 23 milyon TL olurken Vefakent Gülbahçe projesinin yatırım değeri 8 milyon TL oluyor. Vefakent Narlıbahçe projesindeki ortalama m2 birim fiyatı 1.400-1.500 TL olurken, Vefakent Gülbahçe projesindeki m2 birim fiyatı 1.200-1.500 TL arasında değişiyor. 


Dinamik Yapı, grubun büyüme planlaması içerisinde Kocaeli bölgesinde sürdürdüğü projeler ile beraber İstanbul'un değişik bölgelerinde fizibilite etütlerini yapmakta olduğu konut ve ticari projeleri bulunuyor. Bu yıl içerisinde Vefakent’in 3’üncü ettabının tasarımının bitirilmesi planlanmakta. Bağımsız bir site ve yaşam alanı olarak 47 bin m2 net arsa üzerine 40 milyon TL - 45 milyon TL’lik yatırım ile kurulacak olan 3’üncü etap da toplam inşaat alanı 60 bin m2 ve satılabilir alanı 52 bin m2 olacak ve 450 daire yapılacak. Aynı lokasyonda Vefakent projeleri ve çevrenin ihtiyaçlarını karşılayacak 3 bin 150 m2 ticari alan inşaatına da bu yıl başlanması planlanmakta. Ayrıca 2012 içerisinde İstanbul un değişik bölgelerinde 200 dairenin planlanması yapılıp, inşaatına başlanması hedefleniyor.Dinamik Yapı iletişim ve ulaşım bilgileri nelerdir?


Nida Kule İş Merkezi Değirmen Sok. No: 18 Kat 6 34742Kozyatağı İstanbul 

Tel: 0216 362 94 94 

Faks: 0216 362 94 18 

Email: info@cenkdemir.com.tr 

Web: dinamik-yapi.com