Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Dinamik Yapı - Vefa Küçük şirketi

1988 yılında Vefa Küçük tarafından Ay Metal Pazarlama ve Yatırım Aş unvanı ile kurulan şirket, 2007 senesinde unvan değişikliği yaparak Dinamik Yapı Sanayi ve Ticaret Aş' ye dönüştü.Dinamik Yapı bünyesine daha sonra Cenk Demir Sanayi ve Ticaret Aş dahil oldu.

Vefa Küçük'ün yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlendiği şirkette, Ayşegül Küçük Okkey yönetim kurulu başkan vekilliği, Cenk Küçük ise yönetim kurulu üyeliği görevini yürütüyor.


Dinamik Yapı, Kocaeli'nde toplam 10 bin 956 metrekare arsa üzerine 2010 yılında Vefakent Gülbahçe projesini yaptı.


Dinamik Yapı - Vefa Küçük şirketiVefakent konseptinin ikinci etabını oluşturan Vefakent Gülbahçe, 12 adet 2+1 (91 metrekare) ve 60 adet 3+1 (126 metrekare), olmak üzere 12 blokta 72 daireden oluşuyor.


Haziran 2010 tarihinde inşasına başlanan Vefakent Gülbahçe projesi Şubat 2012 tarihinde bitirildi.


2012 yılında, Dinamik Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Küçük, 1993 yılına kadar kütük ve inşaat demiri ürettiklerini, 1993'te demir sektöründen çıkarak, gayrimenkul ağırlıklı çalışmaya başladıklarını söyledi. 


Yurtdışındaki firmalara gayrimenkul geliştirme işi yaptıklarını kaydeden Küçük, Metro grubuna anahtar teslimi hipermarketler kurduklarını, 2000 yılında Metro'nun yatırımları durdurma kararından sonra Türkiye'de kendi mülkleri üzerinde proje geliştirmeye başladıklarını ifade etti. 


Dinamik Yapı - Vefa Küçük şirketiKüçük, şunları söyledi:

 

"Konut ve ticari alan yapıyoruz. Ofis, iş merkezi, AVM, hipermarket konusunda çalışıyoruz. Devam eden konut projemiz var. Bugüne kadar İzmit ağırlıklı çalışıyorduk. Bundan sonra İstanbul'a ağırlık vermek istiyoruz. Satın alma ve kat karşılığı şeklinde görüştüğümüz projeler var."


 

2010'da enerji sektörüne girdiklerini belirten Küçük, şöyle konuştu:


"Uşak'ta doğalgaz çevrim santralı aldık. Türkiye'de ve yurtdışında enerjide büyümeyi düşünüyoruz. Trakya'da yeni bir doğalgaz çevrim santralı kurma planımız var. Onunla birlikte tarımla ilgili bir düşüncemiz var. Yeni bir sektör olarak tarımı da bünyemize katmak istiyoruz. Atık ısıyı serada kullanmak istiyoruz. Bunun yanı sıra hidroelektrik ve rüzgar enerjisi lisansı almak istiyoruz. Varolan lisansların analizlerini yapmak altı ay alıyor. Çünkü önceden hazırlanmış fizibilitelerin üstünden 3 - 4 yıl geçmiş oluyor."


İLGİLİ LİNK


Vefa Küçük kimdir? TIKLAYIN


Dinamik Yapı web sitesi - TIKLAYIN