Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Diyarbakır'a 3 bin 407 TOKİ konutu!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, terörden zarar gören yerlerin imarıyla ilgili, "Diyarbakır'da 2 bin 657 konut ve 750 konut TOKİ inşaatı başladı." dedi.


Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, terörden zarar gören yerlerin imarıyla ilgili, "Diyarbakır'da 2 bin 657 konut ve 750 konut TOKİ inşaatı başladı." dedi. Projelerin Çölgüzeli ve Üçkuyular mevkisinde olduğunu dile getiren Özhaseki, konuşmasına şu şekilde devam etti:


"Şuanki yapacağımız işler oradaki yaraları sarmak, vatandaşın evini vermek. Diyarbakır'da 2 bin 657 konut ve 750 konut TOKİ inşaatı başladı. Diyarbakır'ın Çölgüzeli ve Üçkuyular mevkisinde. 


300 günlük bir süreye muhtaç o işler. Şuanda ihale kapsamında sene sonuna yetiştirmeye çalışıyoruz. 


Sene sonuna yetiştirdiğimizde şuanda otellerde, başka yerlerde misafir ettiğimiz, kirasını verdiğimiz insanların da barınmasını sağlayacağız. Silopi'de inşaatlara başladık, diğer yerlerde rezerv alanlarımızı tespit ettik. 


Bakanlık olarak bir taraftan oradaki zarar tespitini yapıyoruz, hak sahiplerini tespit ediyoruz, zararın boyutunu tespit ediyoruz sonra oradan hazine yeri bulup ev yapmaya çalışıyoruz. Yani bizim bakanlığın yarı işlerini orası oluşturuyor. Biz bunlara aldırış etmeden yolumuza bakacağız."Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016